černopraché přebíjení



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#16 » ned 4. srp 2013, 21:29

jiricak píše:I 14.2g je na střelu .45LC dost málo,já střílím 16,2g-255gr a to už v tabulkách najdeš. Je to klasická váha střely pro .45LC. Jiřičák



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#17 » ned 4. srp 2013, 21:31

jiricak píše:I 14.2g je na střelu .45LC dost málo,já střílím 16,2g-255gr a to už v tabulkách najdeš. Je to klasická váha střely pro .45LC. Jiřičák



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#18 » ned 4. srp 2013, 21:36

KajaKliment píše:Kolik jsi sypal Ba-10 do pušky? Já zkoušel 4,7 gr pod 255 gr střelu a žádné problémy jsem nezaznamenal(zkoušeno na Ubertiho Henryovkách 1860 a 1866 ;) ). Na padesát metrů to lítá rovně kam chci, vytahování patron taky v pohodě, tak jsem spokojený.

Dával jsem 5.8gr BA10 pod 255gr střelu, puška Uberti 1873

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#19 » ned 4. srp 2013, 21:57

Tabulková hodnota. Taky jsem jí zkoušel, ale fungovala i ta nižší navážka, tak proč to zbytečně krmit.

Do revolveru jsem se ustálil na 4,0 gr Ba-10. Hezky to střílí a pěkně trefuje.

A abych dodržel téma - černého prachu do 45 LC jsem nejvíc nacpal 33 gr Vesuvitu, k tomu mazání a lehčí 230 gr střelu. Je to šlupka, ale pěkný zážitek. Stříleno s revolverem i s puškou. Jen je mrzuté, že v pušce BP patrony moc nechodí. Strašně se to sviní a blbě se opakuje. Ke konci krabičky co tři rány plivnout do závěru, aby to trochu povolilo. Hlaveň byla v poho, je šachta s výtahem zasviněná. Z revolveru paráda. Mazání to zvládá udržet v chodu.



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#20 » ned 4. srp 2013, 23:08

Já dávám do revolveru 5.2gr BA10 a taky dobrý,není těch 4.0gr málo,aby to v tak velký nábojnici spíš neexplodovalo. Těch 5.2 je podle tabulek minimum,s menšíma navážkama nemám zkušenost.



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#21 » ned 4. srp 2013, 23:21

Já do .45LC černý prach nedával,ale mám i Winčestrovku 1876 v ráži 45-75Win. a tam jsem zkoušel i černý prach,pod 350gr střelu jsem dal 66gr víc by se tam nevešlo,nastříhaný toaleťák,vyseklá ucpávka z korku,mazadlo a další ucpávka vyseklá z papírovýho tácku,střela namazaná Aloxem a střílelo a trefovalo dobrý. Čištění úplně v pohodě, stříknout konkor do hlavně a doma po třetím,čtvrtém vytření hlaveň jako zrcadlo. Ale přesto s bezdýmým prachem 5744 je to přesnější. Úplně excelentně ním šlape můj miláček Sharps mod.Bill Dixon ráže 50-90Sharps

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#22 » pon 5. srp 2013, 08:27

Je to málo, ale podle všech ukazatelů to funguje jak má. Rána slabá.

Tyhle dlouhý patrony do pušek už mají krček, tak se to lépe utěsní než tahle revolverová potvora. Mě to odfoukne kolem nábojnice dozadu a je to bída. Ale to jsem byl varován už při shánění Henryho. No, zkusit jsem to musel. Zkusil jsem, viděl jsem a víckrát to zkoušet nebudu.



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#23 » pon 5. srp 2013, 09:27

Ahoj. Používal jsi i jinej prach než Vectan. Používal jsem Accurate,ale Vectan je prý ke zbraním šetrnější a čistější. S tou čistotou to je pravda to druhé nevím,ale jelikož je jednosložkový a dává nižší teploty hoření,tak je to možná taky pravda.Accurate dává prý rovnoměrnější výkon,to ale neumím posoudit.Do puškových patron dávám ale Accurate,dneska je to myslím Semtín a jinak očíslovaný.Možná taky zkusím Vectan,pořád něco zkouším :)



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#24 » pon 5. srp 2013, 17:56

Od černého prachu jsme už opravdu hodně daleko, ale když už se zde tolik lidí rozepsalo o bezdýmném, snad nebude vadit, když přidám westernové laborace 45 Colt od Accurate, na které zněla původní otázka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#25 » sob 9. kvě 2015, 21:13

Tak som sa tiez vratil ku korenom a s nastudovanymi vedomostami prebil prvu varku BP (zatial len .357). Davno som sa tak nezabavil :D. Prikladam jednu fotku a link na video jedneho vystrelu v 1/10 rychlosti.

Vyzera to tak ze prehodnotim priority a namiesto .44 Magnum bude .45 Long Colt :twisted:.

Video (tocene malym kompaktom, tak ma nelyncujte za kvalitu) : https://www.youtube.com/watch?v=4cwddJoTGZg.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#26 » ned 19. črc 2015, 13:52

Kedze medzicasom pribudol kusok v .45 LC tak prihodim dnesne skusenosti s prvou BP varkou.
Prebijane do Magtechackych nabojnic, 250gr aresacka FP strela - vyzera byt zhodna s tym co je vo fabrickych nabojoch. Navazka vyladena tak aby sypalo po ryhovanie na nabojnici = to je v mieste kde je spodok strely pokial sa strela skrti do drazky. Na to papierik, na papierik ~ 2mm hruby vysek z mazania (1:1 vosk a bravcova mast). Strela skrtena do drazky, cize mierna kompresia prachu.
Presnost +- rovnaka ako s bezdymym (momentalne nic moc, este furt zapasim s tymi mieridlami :D), rana krasna, plamen, dymu a iskier kopec. Asi budem viacej skrtit. Inak vrele dopoducujem, 'fun faktor' je porovnatelny s perkusom.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti