Rizika spojena s přebíjením



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#16 » pát 9. srp 2013, 14:56

Jelikož jsem měl několik druhů bez.prachů,tak jsem si množství v každé dírce dávkovači převážil (bylo to na trochu déle),ale navážka se od manuálů trošku lišila,všechno jsem si zapsal do notýsku a tak mám přehled kolik a jaký prach v té,které očíslované dírce váží.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pát 9. srp 2013, 15:04

To se ale bohužel může várku od várky lišit i u stejného prachu..



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#18 » sob 10. srp 2013, 09:04

Občas ten samý prach z jiného balení převážím, ale ty hodnoty jsou tak malé,že pořád jsou v tabulkovým rozmezí.Aspoň to jsou mé zkušenosti.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#19 » sob 10. srp 2013, 10:16

V tabulkách určitě budeš ale třeba navážka S011 se liší i o 0,3gn když se chci dostat na stejné rychlosti. Tedy nejde jen o měrnou hmotnost ale i další parametry prachu várka od várky. A to už vůbec nemluvím o puškových, tam to bez hradel prakticky nejde.



jiricak
Příspěvky: 38

Příspěvek#20 » sob 10. srp 2013, 15:31

Já hradla nemám a z puškových přebíjím 7.62x54,45-75Win. a 50-90Sharps. Od káždé ráže jsem si udělal několik navážek a té s nejlepší soustřelem se držím. A i pár cen ze soutěží jsem si přivezl. Nemohu posoudit,jestli jsou hradla až tak nezbytná. Tím neříkám,že bych je nechtěl,ale nějak nevychází financ(ježíšek mi je ale slíbil) :D



Kubeš
Příspěvky: 11

Příspěvek#21 » pon 17. dub 2017, 10:24

Ahoj jsem úplný začátečník a nevím kam dotaz dát, tak to zkusím sem. Chtěl jsem se zaptat na jedovatost/toxicitu prachu. Je to skutečně tak hrozné? Několikrát jsem četl, že střelný prach je dost velké svinstvo. Měl by vadit i při vdechování - práší?

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#22 » pon 17. dub 2017, 11:18

Nenapadá mne manipulace s prachem (používám D032) , že by se započalo prášit :) . Nedoporučuje se se při přebíjení jíst a pít - srkám kafe z termohrnku ;) . Zakazuje se kouřit a jakkoli jinak manipulovat s otevřeným ohněm :twisted: .

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pon 17. dub 2017, 11:33

On toxický je díky složkám jako :
Nitroglycerin
Difenylamin
Ethylacetát
Takže jej nejíst a nešňupat, ale vdechovat omylem jde granulovaný reloadingový prach špatně :))

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů

cron