CZ 75: koupit novou nebo "jetou"?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#16 » úte 10. zář 2013, 16:15

Odpoved - radsi ji zkus sehnat jinde nez v komisi, no :-)
Neni nad osobni reference...
To mas jak u ojetyho auta... Taky (predpokladam) radsi koupis auto od znamyho, o kterym vis, ze s tim 10 let jezdil a staral se o to lip, nez o rodinu, nez z bazaru, kdy vubec netusis, jaka je historie toho auta...

Kazdopadne - kdy se takhle ptas, nema cenu radit, jak neco poznat na krame - beztak nic nepoznas (jelikoz dost toho nepozna ani nekdo zkuseny).
Pokud uz pujde do neceho komisniho, vem si sebou proste nekoho, kdo do toho vidi.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#17 » úte 10. zář 2013, 20:13

OK, díky za odpověď.

Zkusím asi instruktory, se kterými jsem se připravoval na zkoušky...jeden je správce střelnice a celkem se vyzná. Možná by i mohl sám o něčem vědět...



Kropal
Příspěvky: 25

Příspěvek#18 » pát 13. zář 2013, 13:44

Ja jsem si jako prvni zbran vybral zbral z druhe ruky a to pro to ze ji muzu kdykoliv prodat a to bez velke ztraty, a to mi ver ze u prvni zbrane nezustanes.

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#19 » pát 13. zář 2013, 13:58

Otázka je, zda u ní nezůstane právě proto, že koupí už poněkud ochozenou, nebo dokonce putovní zbraň ... Myslím že to pravidlo být nemusí. A to že si časem koupí jinou, nemusí nutně znamenat, že tu první musí zase prodat... :-)

Uživatelský avatar
joerg.s
Příspěvky: 71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » pát 20. zář 2013, 17:22

Já si taky první koupil CZ75 compact z druhé ruky. Předání proběhlo na střelnici, takže jsem si ji samozřejmě vyzkoušel a pohoda, nosím ji dodnes a spokojenost. Taky je dobrý podívat se na vystřelené nábojnice, jestli nejsou nějak deformované, jestli má pistole jasně čitelný nápich v zápalce apod.



Jenyk
Příspěvky: 35

Příspěvek#21 » pát 20. zář 2013, 20:24

Počítej s tím, že i mezi střelci můžeš padnout na magora a původně jasná koupě se z docela nepochopitelných důvodů nepřijatelně zkomplikuje. Já proto nakonec raději koupil novou. Předem jsem si jich pořádně vyzkoušel co nejvíc a zatím nelituji. Když se tomu člověk věnuje a přijde na to, co chce, i s první se dá do výběru docela dobře strefit.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » pát 20. zář 2013, 20:36

Ono ta první zbraň je o tom že si člověk udělá papíry a chce co nejdříve střílet ze své zbraně a né si jí za draho pořád půjčovat. Já kupoval první v komisi a nebyla vůbec špatná. Jenom jsem zjistil že toho vystřílím víc než jsem si původně bláhově myslel a pak asi hned po měsíci šla do světa a kupoval jsem druhou na levnější střelivo viz 9 mm Br verzus 9 mm Luger. Obě jsou CZ první 83 a druhá 75 B Compact ( ta už byla od kolegy i s historií a možností si s ní zastřílet což je lepší).
Sedli mi do ruky obě ale Compacta už nedám je to můj mazel :lol: Takže jestli novou nebo jetou to je na každým ale zajetá cca 1500 výstřelů je známka toho že by mohla fungovat v pohodě což u nové jistota není i když tam je zase záruka to ale kazí tu radost když se pak řeší závady.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#23 » čtv 3. říj 2013, 13:52

Může prosím nějaký znalec sepsat, na co si mám jako začátečník dávat pozor při nákupu jeté CZ 75 v komisi?

Jo a ještě jedna věc - rána jistoty, je nějaký rok výroby od kdy to CZ 75 neškodí, nebo je to jedno a všechny, co se dají sehnat (dejme tomu od roku výroby 1990) jsou pro ránu jistoty vhodné, tj. nedochází u nich k poškození?

Díky :twisted:



hkhk
Příspěvky: 5

Příspěvek#24 » pát 29. lis 2013, 12:05

Stal som sa vlatnikom tejto CZ, tak snad bude sluzit, vraj je to niaka raritna verzia...

Obrázek
http://imageshack.com/a/img837/9608/tes3.jpg

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » pát 29. lis 2013, 12:12

Krásná tak ať slouží :)

Uživatelský avatar
RedCrown
Příspěvky: 34

Příspěvek#26 » pát 29. lis 2013, 14:02

hkhk píše:Stal som sa vlatnikom tejto CZ, tak snad bude sluzit, vraj je to niaka raritna verzia...

Obrázek
http://imageshack.com/a/img837/9608/tes3.jpg

Tak presne tuhle mam taky r.94. Moc hezka pistole. Po 2 letech ale pokukuju po 75TS, presto ze jde porad o rekreacni strileni. Tuhle bych si ale rad nechal.

odesláno z mého Tapatalk



hkhk
Příspěvky: 5

Příspěvek#27 » pát 29. lis 2013, 14:22

Mohol by si sem postnut fotky, moja je este made in Czechoslovakia, ale rok neviem dohladat, ani som nenasiel takuto povrchovku v satene, rad by som sa dozvedel dalsie info o tejto zbrani



nimmic
Příspěvky: 26

Příspěvek#28 » pát 29. lis 2013, 18:38

Lepší by bylo možná sem fotku té své nahrát - někdo určitě pozná jaká to je... jaký rok máš u výhozního okénka?



hkhk
Příspěvky: 5

Příspěvek#29 » pon 2. pro 2013, 11:15

rok je 92, ta povrchova uprava asi bude na prianie zakaznika



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#30 » úte 3. pro 2013, 01:45

U prodejce bych se vůbec nebál. Koupil jsem pistoli z roku 1937 a měla stále chyby, 2x jsem jí reklamoval a poté mě vrátili peníze, prostě nespravili, tak vrátily prachy, sice jsem prodělal 300 Kč / NP + ZP /. Považuji to za naprosto seriozní jednání. Prodejce BVS Praha. Mají záruku na komisní zbraně 12 měsíců a mají to i ve faktuře.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů