náboje long rifle 5,4mm?

Uživatelský avatar
zepr
Příspěvky: 18

Příspěvek#1 » úte 11. čer 2013, 06:09

Vlastním malorážku Geco mod 1925 kalibr 5,4mm. Dá se někde sehnat střelivo do těchto zbraní?
Klasický malorážkový náboj 5,68mm způsobuje vydutí nábojnice vlivem vyšších tlaků ,která pak jde těžko vytáhnout z komory. Zatím to řeším protlačovacím kalibrem ale není to ideální.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » úte 11. čer 2013, 09:48

Na vlastní oči jsem viděl vystřelení malorážkového náboje skrz vzduchovkový vývrt tj. 4,5mm takže si myslím, že to nebude náboji. Spíš bych zkontroloval komoru. V nábojích se moc neorientuji, ale o 5,4 LR jsem ještě neslyšel.

Uživatelský avatar
zepr
Příspěvky: 18

Příspěvek#3 » úte 11. čer 2013, 11:05

Je to možná podivný ale je to tak,nemám důvod si vymýšlet,podívej se naobrázky:
http://www.gunauction.com/buy/10264995/ ... c-and-r-ok
po upravě kalibrem není problém ale snadnější by pro mně bylo koupit originál náboje jestli se vyrábějí.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » úte 11. čer 2013, 12:03

Nikde jsem neřek, že si vymýšlíš. Ale tohle není rozměr náboje ale průměr vodící části vývrtu, přesně podle tabulek 5.38. Každopádně vývrtem to není.

Uživatelský avatar
zepr
Příspěvky: 18

Příspěvek#5 » úte 11. čer 2013, 12:49

Nech to být ale o dva řádky výš si tvrdil že o 5,4 LR jsi nikdy neslyšel.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » úte 11. čer 2013, 12:51

Nerozumíme si. O náboji 5,4 LR jsem nikdy neslyšel. Tohle je jen jeden z mnoha rozměrů standardního náboje .22 LR

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » úte 11. čer 2013, 13:26

Podle popisu aukce je to ráže .22LR tedy 5,6mm a ne 5,4. Kde jsi vzal ten rozměr 5,4? Změřil? Jak? Nebo je někde vyznačený? Má zbraň zkušebnu? Jaký má označení ráže? Zatím to podle toho co píšeš vypadá na 5,4mm v polích a tedy 5,6 v drážkách. Jestli jdou blbě ven hilzny tak je buď zaprasená a nebo vymlácená komora. A nebo je to jiná ráže a "longrifle" tam nepatří. Vzhledem k roku výroby by to mohl být .22Long (třeba) delší nábojnice LR by pak zasahovala až do náběhu vývrtu a šla blbě ven.

Zkrátka máme málo informací a ty jsi na ně skoupý, což vytváří dojem že jde o nějakou "dobrotu" :roll:

Uživatelský avatar
zepr
Příspěvky: 18

Příspěvek#8 » stř 12. čer 2013, 05:51

Tak to bude značení v polích.Podívej se ještě jednou na odkaz který jsem poslal na začátku,fotky značení jsou až na konci,mám to stejně.Flinta je amnestovaná v r.2011 nebo 2010,prošla zkušebnou na kat.C.Takže si myslím že kdyby byl nějaký problém tak neprošla.
Dneska ještě proměřím ústí hlavní a porovnám s CZ 242 co mám.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » čtv 13. čer 2013, 10:43

Jestli to má novou zkušebnu tak rozhodně není těsnější vývrt o dvě desetiny, to by neprošlo :) I ráže bude OK protože do techničáku ji určitě opsali podle protokolu zkušebny. Zkontroluj tu komoru.



kedlub
Příspěvky: 57

Příspěvek#10 » pát 14. čer 2013, 22:20




ripaxxx
Příspěvky: 48

Příspěvek#11 » pon 14. říj 2013, 15:26

Patrik píše:Na vlastní oči jsem viděl vystřelení malorážkového náboje skrz vzduchovkový vývrt tj. 4,5mm takže si myslím, že to nebude náboji. Spíš bych zkontroloval komoru. V nábojích se moc neorientuji, ale o 5,4 LR jsem ještě neslyšel.


Teprve jsem si toho všiml. Doopravdy to byla vzduchovka 4,5? Nebyla 5,5? Tam bych tomu věřil ;)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#12 » pon 14. říj 2013, 18:05

Tak zde se přikláním k Patrikovi, neboť jsem o střelbě malorážkovým nábojem sám slyšel již před několika lety a letos se mi podařilo vyzkoušet si, že to není nic nemožného. Dostala se mi do ruk někým upravená vzduchovka (4,5mm nikoliv 5,5 mm) na nábojku s okrajovým zápalem, patrně klasický poplašňák. Vzhledem k tomu, že komora byla trochu sprasená, vyzkoušel jsem si osobně několikrát vystřelit náboje 6 mm ME Flobert court (které používám do staré flobertky). Nebyl s tím zas takový problém, takže nevidím důvod, proč Patrikovi nevěřit. Střela se jen trošku protáhla, ale jinak fpoho :lol:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#13 » pon 14. říj 2013, 18:46

Opravdu to bylo 22 LR a prošla 4,5 vývrtem zlamovací vzduchovky. Samozřejmě nelze vyloučit destrukci hlavně až se zanese olovem, kdyby to chtěl náhodou někdo zkoušet, stejně tak se to může rozletět už při prvním výstřelu, protože vzduchovkové hlavně se dělají z levnějšího materiálu a netestují na tlak.



ripaxxx
Příspěvky: 48

Příspěvek#14 » pon 14. říj 2013, 20:28

Tak tomu jsem nevěřil...Vždyť to znamená že ta střela musí prorazit v průměru milimetr vývrtu. A tady se řeší desetinkové zanešení olovem jiných zbraní :lol: V 5,5mm bych to chápal to je defacto stejná ráže, ale toto :mrgreen: Každopádně díky za další užitečnou informaci :P

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#15 » pon 14. říj 2013, 21:20

No, je třeba si uvědomit, že se jedná o měkkou olověnou střelu, nikoliv plášťovou. Nicméně jak píše Patrik, není radno si s tím jakkoliv dále zahrávat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti