Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#196 » stř 16. říj 2013, 14:11

a proc misto tutech vynalezu z doby musket nekoupit boresnake ?

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#197 » stř 16. říj 2013, 14:31

had je dobrý na zběžný čištění. A na poctivý čištění se hodí mít po ruce "vynález z doby mušket". A jednou za rok není špatný přizvat i kamaráda, "vynález z dob průmyslové revoluce", vyražeče kolíků, pro průžné kolíky s vedením, a vzít to důkladně do šroubku



Návštěvník

Příspěvek#198 » stř 16. říj 2013, 19:34

Had vymete volný bordel a to je asi tak vše. Vem pak někdy mosazný kartáček, nějaký solvent na zbraně a budeš se velmi divit.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#199 » úte 5. lis 2013, 20:23

Poradíte prosím někdo, jak udržujete/pucujete mosazný/měděný/silonový kartáček poté, co jej zasviníte v rámci čištění zbraně?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#200 » úte 5. lis 2013, 20:41

Prostříknout čističem brzd ve spreji, je výborný i na čištění zbraně od mastnoty a spalin.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#201 » úte 5. lis 2013, 21:04

Aha, děkuji...jelikož nejsem motoristou, tak tyhle věci neznám...byl by i tip na značku :roll:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#202 » úte 5. lis 2013, 21:10




jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#203 » úte 5. lis 2013, 21:21

Tohle umím taky :roll: šlo mi o reference na nějakou značku...ach jo :geek:

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#204 » stř 6. lis 2013, 07:54

No ona to není žádná "raketová věda", čistič brzd není nic jiného než technický benzín ve spreji. Tady: http://www.denbraven.cz/autoprodukty-ci ... cz371.html to máš včetně bezpečnostních listů atd... Myslím, že v každých autodílech seženeš bez problémů. Koukal bych, aby neobsahoval aceton, toluen a chlorované uhlovodíky, ty by mohly rozleptávat některé plasty, pokud s nimi přijdou do styku.

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#205 » čtv 7. lis 2013, 01:14

Chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s výrobky na čištění a mazání M-Pro 7? Používá ho někdo? Nebo zkoušel ho někdo? Jaké je v porovnání s levnějšími běžnými typy? Má smysl si připlácet, nebo je ten rozdíl cen jen marketingové cílení? Dík.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#206 » čtv 7. lis 2013, 08:15

fixfokus píše:No ona to není žádná "raketová věda", čistič brzd není nic jiného než technický benzín ve spreji.

Jenže jistě je nějaký více vhodný a jiný méně, proto jsem se ptal :roll:

A jinak ty kartáčky tím stačí postříkat nebo je nutno polít, či co?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#207 » čtv 7. lis 2013, 08:38

Ty spreje jsou na jedno brdo, železu neublíží. Pravda hefty sundavám a gumové bouchačky nemám. Jinak je to ideální na pucování malorážky. V závěru zůstává mazivo z patron a nespálený prach, stačí prostříknout, nechat odtéct a hotovo.

vovec: myslím že na krátkou je to celkem jedno, osobně mažu tím co mám zrovna po ruce. Konkor, Balistol, ... Tedy povrch a hlaveň po čištění, na funkční plochy dávám motorák. Ale na dlouhou je to sakra znát, čím lepší flinta tak tím víc. A teď nemyslím kosu, to je hrkačka u které je to taky fuk.

Uživatelský avatar
Miiiisan
Příspěvky: 11

Příspěvek#208 » stř 11. pro 2013, 21:19

Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda někdo používáte na čištění a konzervaci Brunox - Turbo-Spray. Byl mi právě doporučen. Trochu jsem pročítal toto forum a často používáte na čištění WD40 a na konzervaci Konkor tak si nejsem jistej jestli to nemám třeba pozměnit. Díkec



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#209 » stř 11. pro 2013, 21:52

sided píše:Prostříknout čističem brzd ve spreji, je výborný i na čištění zbraně od mastnoty a spalin.
možna se ptam blbě dlouhou maloražku ktera nebyla moc čistěna lauf atd prostřiknout čističem brzd a pak nakonzervovat :roll: :roll:

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#210 » stř 11. pro 2013, 22:18

Miiiisan píše:Ahoj, chtěl jsem se zeptat zda někdo používáte na čištění a konzervaci Brunox - Turbo-Spray. Byl mi právě doporučen. Trochu jsem pročítal toto forum a často používáte na čištění WD40 a na konzervaci Konkor tak si nejsem jistej jestli to nemám třeba pozměnit. Díkec


Ahoj mám ho už rok a není s ním žádný problém. Čistí dobře ale na mazání je lepší něco jinýho. Já ale střílím každý týden takže taky čistím každý týden tak tu konzervaci moc neřeším. Brunoxem i konzervuji a mažu ale kdybych déle nestřílel tak na mazání vezmu motorový olej.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 14 hostů