Mosin

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#31 » pát 24. črc 2009, 09:42

Netrefijev píše:Ladění pušky Mosin vzor 1891/30
Dále je vítané aby dřevo zbraně bylo z jednoho kusu a ne lepené. Lepené dřevo pracuje daleko více při navlhnutí a vlivem tepla.


Toto tvrzení se mi zdá býti nepravdivým

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#32 » pát 24. črc 2009, 10:14

Omlouvám se máš pravdu.

V originále je косослойного дерева (špatně jsem si to vyložil) což je tangenceiální řez kulatiny, tedy řez mimo střed. Aby se dřevo nekroutilo musel by být řez proveden středem kulatiny tedy vyrobeno z tzv. jádrové dřevo.

Opravím to.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#33 » pát 24. črc 2009, 14:45

Upřesním: samotný střed kmene by neměl být součástí téměř žádného výrobku (kromě několika vyjímek) tedy ani pažby, právě táto část pracuje nejvíc. Tzv. radiální řez nemá tak pěknou kresbu ale pracuje výrazně méně než tangenciální řez tzv. fládrový - který je pěknější ale nehodí se na vše.
Obr.jpg

1 - radiální, 2 - tangenciální, 3 - namátkový
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#34 » stř 2. zář 2009, 12:03

Tak jsem konečně pořídil toho mosina 38, při prvním zkoumání jsem se lek, že mi závěr snad vypadne jaké to má vůle. Nicméně po návštěvě střelnice jsem spokojen. Prvních 5 ran bylo všelijakých ale ta 1 desítka mně povzbudila a dalších 5 ran mě doslova překvapilo. Bohužel jsem jednu ránu zkoušel z ramene s tou zlomenou klíční kosti a tak uletěla. Ještě, že je mi celkem jedno jestli střílím jako pravák nebo levák. Střílel jsem kulometnými s těžkou střelou a bohužel jen na 50m. Nevím jestli se dá z tohoto posuzovat přesnost zbraně, každopádně já jsem rád, při těch mých vytřepaných rukách.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



glenr
Příspěvky: 2

Příspěvek#35 » pát 4. zář 2009, 09:48

já si snad půjdu toho Mosina koupit taky ;) jinak dík za instruktáž jak udělat kontrolu zbraně. Manželka mě asi roztrhne



sincityman
Příspěvky: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#36 » pát 11. zář 2009, 13:18

To mi povídej, sakra chlapi, vy mně dáváte.... :lol:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#37 » pát 11. zář 2009, 14:13

Ještě, že je mosin jedna z nejlevnějších zbraní na trhu, teda ta 38. ;)



misko007
Příspěvky: 1

Příspěvek#38 » pon 4. led 2010, 16:27

Netrefijev:ak by si mal chut a čas mohol by si popísať o tej spúšti.dík

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#39 » čtv 7. led 2010, 11:28

Momentálně jsem vytížený, snad počátkem února bude více času tak to sepíšu a dám sem.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#40 » pon 11. led 2010, 09:14

Pro zajímavost přikládám výkresy nábojů pro 3čárkového Mosina včetně rozměrů papírových krabiček a nábojových pásků (některé rozměry jsou bohužel nečitelné):

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/3605622/mosin.rar
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#41 » úte 12. led 2010, 06:43

Par let po rozpadu SSSR se zde na nasich gun-shows zacinaji objevovat drevene bedny co stale byly zapecetene tou plombou s plasteliny co mi bylo zname z komunismu ,nebot nekdy jsem tez musel zapecetovat bedny ,vrata atd. Bedny ve kterych bylo plno Mosinu /20ks/ a dealeri jednu tuhle pusku na kliku prodavali za 60$ . Vetsinou to byly modely -44 ale i dalsi vzory .Vsechny pusky byly uplne nove tak jak byly ve vazeline a obaleny nekolika vrstvami voskoveho papiru co dalo dost praci odstranit vycistit vazelinu a pusku pripravit ke strelbe , pusky nekde lezely ve skladech 50-60 let a jeste vice nepouzite . SSSR platilo puskami za hospodarskou pomoc USA a to zacina nekdy kolem 1995 miliony techto pusek nemohlo SSSR prodat ani tretimu svetu ,tak se jich takto zbavili a US je zaplaveno touto puskou do dnes a i dnes jsem ji videl v loveckych potrebach jako loveckou pusku za 90$ ktera temer vubec nejde na odbyt.
Mosin -44 je jedna z nejhorsich karabin co jsem strilel ,oslnujici zablesk ,ochromujici kopanec diky okovanemu konci pazby a celkove nevyvazenosti pusky na ten svuj naboj . Nedoporucuji kupovat i kdyz stoji celkem nic . Na gun-shows se postupem casu objevuji dalsi pusky na kliku podobne tez zabalene jako Mausery z Polska atd jak tyhle zeme cisti ty svoje vojenske sklady a nikde na ne neni uz trh jak jsou zastarale.



Arafat
Příspěvky: 1

Příspěvek#42 » ned 21. úno 2010, 11:52

Alibabo Alibabo,
koukám že pro Tebe střílení asi nebude to pravé ořechové. Jednou píšeš že střelba z 1911 je hotový urpení, obrovská rána,zpřeházený zápěstní kůstky,obludný náboje :shock: a já nevím co ještě, pak střelba z Mosinky 44 je pro Tebe snad to nejhorší mučení na světě. Mám obě dvě, občas si z nich prásknu pro radost ale že by to mělo být něco nepříjemného, to ani náhodou. Ten Mosin je dá se říct funglovka,první rány jsem se také trošičku obával ale na druhou se už těšil a ty další si užíval. Ono je to také o tom, jak se k tomu kdo postaví a jak si to vezme do ruky. Nic ve zlém,
co zkusit malorajdu?



Childeater
Příspěvky: 13

Příspěvek#43 » úte 23. úno 2010, 11:30

Mosin je laciná možnost, jak si vystřelit z kulovnice, pokud člověk netrvá na tom, že bude střílet komfortně a přesně. Vyžaduje to kus staromilectví a býti hračičkou.

Kdo chce z kulovnice střílet, nedejbože přesně a daleko, měl by na mosina zapomenout. Kdo chce pecku a díru někde v papíru na 50m, proč ne.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#44 » úte 23. úno 2010, 16:04

Jak to tak vypadá, sesbíralo se mi pár zbraní na nastřelení tak asi zajedu do GC a vezmu asi i toho svého mosina a vyzkouším na víc než 25 m, pak dám vědět jak to je u něj s přesnosti.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#45 » sob 27. úno 2010, 12:35

Dokopal jsem se napsat něco o ladění spouště u pušky Mosin. Možná to někomu bude ku pomoci.
Prozatím je to jen o krátké spoušti, časem bude o měkké spoušti a spoušti s "upozorněním".

Ladění spoušte - 1.pdf


Důrazně upozorňuji, že úpravy zbraní by měl dělat odborník a tento článek je jen informativní a nejedná se o návod!

Použitá literatůra a obrázky:
А.А.Юрьев, Спортивная стрельба
Данилов А., Современное спортивное оружие и его отладка
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů