Nakupování po internetu - clo

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » čtv 31. říj 2013, 17:27

sided : ebay jsem se koukal http://www.ebay.com/itm/Lee-9mm-Luger-D ... 1c38580043 když to sečteš tak je to i s dopravou skoro 1500 korun a to si to můžu koupit u nás a nemusím čekat třeba 3 týdny než to přijde. Mluvím z vlastní zkušenosti protože na ebay nakupuji běžně mám tam účet.



cipisek
Příspěvky: 7

Příspěvek#32 » čtv 31. říj 2013, 17:28

sided píše:cipisek: matrice bud z Brownells (nepošlou RCBS) a nebo na Ebay. Jednoznačně se to vyplatí.


Já bych ale chtěl s mikrometrickým seřizováním. Na ebey jsem nenašel takový pěkný :lol:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#33 » čtv 31. říj 2013, 21:21

ferfajz: jasně, jenže za 1500 stovek klidně přivezu Hornady a nebo RCBS ;) a to je 9Luger hodně špatnej příklad a na tom odkazu jsou o 10 babek dražší než je normální.

Cipísek: Tadysi určitě vybereš :) ale doporučoval bych spíš tyhle , ten micrometrickej vršek se dá případně dokoupit kdybys po něm moc toužil. Ten "National Match" set je spíš pro samonabíječky.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » čtv 31. říj 2013, 22:12

Sided a v tom odkazu jak si dával se to dá objednat jako v ebay ? Kolik vyjde doprava ? Taky potřebuji matrice lee na 9 luger. Děkuji za radu.



cipisek
Příspěvky: 7

Příspěvek#35 » ned 3. lis 2013, 10:41

sided píše:Cipísek: Tadysi určitě vybereš :) ale doporučoval bych spíš tyhle , ten micrometrickej vršek se dá případně dokoupit kdybys po něm moc toužil. Ten "National Match" set je spíš pro samonabíječky.


Díky, zajímavý ceny. Jen ještě, jak je to s clem a DPH? Kdybych si to objednával, tak si to objednám s lisem a cena bude nějakých 140 EUR, ale bez poštovnýho. Počítá se při proclení cena bez poštovnýho? Nebo s poštovným? Protože je to do 150 EUR bez cla. Jak to řešíte když objednáváte z USA?

Uživatelský avatar
fishero
Příspěvky: 18

Příspěvek#36 » ned 3. lis 2013, 11:02

cipisek: dan a clo se vypocitava z celkove ceny vcetne postovneho. A ta hranice 150eur uz neplati. Cli a dani se od 20USD. Obcas se sice stane, ze projde i drazsi balik, ale to je spis tim, ze ma mensi rozmer a pusti ho...
Edit: s tim clem od 150eur mas pravdu, moje chyba. Kazdopadne plati, ze postovne se zapocitava do ceny



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#37 » ned 3. lis 2013, 11:55

fishero: ne tak uplne.
Ten limit neni 20USD, ale 22 EUR. Pokud je cena bez postovneho nizsi nez 22EUR, tak se nedani, pokud pres, tak se dani a zakladem je cena vcetne postovneho.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#38 » pon 4. lis 2013, 08:27

Řekl bych,že tady je to dost přehledně vysvětleno. http://chcidoameriky.cz/dovoz-z-usa-jak ... -clo-a-dph



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#39 » pon 4. lis 2013, 12:58

Tak to pardon za mystifikaci



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#40 » pon 31. bře 2014, 11:32

Já mám pro změnu zkušenosti z první ruky, takže docela vím, o čem to je. První nákup (USA) jsem realizoval v roce 1996. Za poslední roky to byly desítky až stovky zásilek ročně - osobní i obchodní. Jednou mi třeba prošel nový luxusní předmět z ryzího stříbra v ceně kolem 100000,- Kč (Kanada). Na první pohled spektakulární záležitost. Zabalený vkrabici, do které bych se skoro vešel. Drahé poštovné, drahé pojištění, ... nevycleno. O pár týdnů později mi zastavili a vyclili naprosto banální věc těsně nad bezcelním limitem (Čína). Nejhorší situace byla krátce po snížení bezcelního limitu, kdy stopli prakticky všecho a tím pádem taky nestíhali. Jeden balík (Hong Kong) jsme z nich tahali přes tři měsíce a povedlo se to až po dvou rozhovorech s ředitelkou "stodvacítky" a po její opakované intervenci. Takže jen tvrdím, že nejsou žádné "obyčejné zásilky" a všechno jde dneska rentgenem. Spoléhat se na průchod a podobná tvrzení se nedá a často je to o náhodě. Předpokládám pánové, že až mu to neprojde, že za něj to clo nezatáhnete.

Kdo si myslí, že ho dnes ještě zachrání zaškrtnutí políčka gift, ten žije o deset let zpátky. (Jen hovorový obrat, nemyslím to na niho zde.) Jisté možnosti, jak napomoci štěstí, tu stále ještě jsou. Jak na levné zásilky, tak i na ty drahé. Jinak docela novinka je pořád ještě tohle:

http://announcements.ebay.com/2012/11/a ... -domestic/

Tam je pak vymalováno předem.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#41 » pon 31. bře 2014, 14:15

Teď jsem kupoval v číně střelecká sluchátka za 38 dolarů tak uvidím jestli projdou když tak zajedu do Prahy na celní poštu a vyřeším osobně na místě abych nečekal na rychlost naší pošty. Už jsem tam proclíval matrice z USA a nebyl s tím problém. Dojel jsem tam zaplatil clo a odjížděl se zbožím v kapse.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#42 » pon 31. bře 2014, 15:27

Jen pro kontext, můj předchozí post přesunut z:
viewtopic.php?f=72&t=939&start=180

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#43 » úte 3. čer 2014, 19:30




KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#44 » čtv 14. dub 2016, 13:46

Máte někdo zkušenost s osobním dovozem zboží z US? Našel jsem na stránkách celního úřadu

https://www.celnisprava.cz/cz/clo/infor ... 89_HODNOTY

následující 2 odstavce

MNOŽSTEVNÍ LIMITY ZBOŽÍ
Osvobození zboží dováženého cestujícími ze třetích zemí od cla, daně z přidané hodnoty (DPH) a spotřební daně (SPD) se vztahuje na dovoz zboží neobchodní povahy, tedy určeného pro osobní potřebu dovážející osoby nebo jako dar pro soukromou osobu, kdy dovoz se uskutečňuje pouze příležitostně.


PENĚŽNÍ PRAHOVÉ HODNOTY
Dovoz zboží cestujícím v letecké dopravě je v tuzemsku osvobozen od daně do výše hodnoty zboží odpovídající částce 430 EUR na osobu. Dovoz zboží cestujícím v rámci rekreačního nebo sportovního létání je v tuzemsku osvobozen od daně do výše hodnoty zboží odpovídající částce 300 EUR na osobu. Při dovozu zboží cestujícím mladším patnácti let se částka snižuje na částku 200 EUR na osobu.


Chápu to tak, že pokud nakoupím a sám si přivezu zboží do 430 EUR, tak neplatím daň a clo?



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#45 » čtv 14. dub 2016, 14:04

Ano, je to tak. za zboží v součtu do 430 Eur se clo a DPH neplatí. Výjimku tvoří alkoholické a tabákové výrobky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: anton83 a 40 hostů