Výběr přebíjecího lisu



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#16 » úte 19. led 2010, 16:55

sided : maš pravd u konec hádek , jen sem tvrdil že to je šílenost ne že to nefunguje. Mam kamaráda který ma Dillon SQB a ma naněm nalitano cirka 280 000 naboju 9x19 a měl 2 zavady a to shellplate už byla tak vyběhaná že mu vyskakovala na jedné poloze nabojnice , a druhá zalisovaný karbidova kroužek se vymačkal z matrice , a tyto zavady se mu stalý po 250 000 přebitých naboju .
PS : co voliš za zbraně na souboj Kordy nebo střelné ? :D

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » úte 19. led 2010, 18:57

já ten souboj utnu hned a bude

to že u nás je asi zastoupenější dilon je pravda , to že v USA to je asi taky podle zůzných zpráv fakt. Takže protože dotaz zněl an praktické zkušenosti a doporučení tak já zná osobně jen 2 lidi co mají Hornady a osobně jsme dilona měl a i přes prodej je mi stále k dispozici - přestěhoval se ke kamarádovi ;)

Uživatelský avatar
Old Death
Příspěvky: 80

Příspěvek#18 » úte 19. led 2010, 22:58

Pánové já si myslím,že je to tím ,co má kdo doma.
Já přebíjím od roku cca 2000,mám lisy jak od Lee tak RCBS,vibrační pračku Dillon matrice RCBS,Dillon i Lee
a nemůžu říct že je něco špatného
Přebíjím většinou westernové řáže 45LC,44/40 Win.,44 russian,30/30Win.
Old Death

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#19 » stř 20. led 2010, 08:01

Souhlas s Old Death.
Mám Lee Turet press asi 9 let. Přebíjím .45ACP,.45LC, .44-40 a 50-90 SHARPS. Přebíjím cca 1500-2000 ks měsíčně. Je to sice trochu ručkování, ale než bych si koupil lis za 20.000, tak to radši nového mazlíka.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#20 » stř 20. led 2010, 12:01

Poraďte mi ještě kdo máte DILLON s těmi podavači na nábojnice a na podávání střel.Na netu jsem podavač střel nenašel, jen na youtube ve video ukázce jak to šlape.Jak se nastaví správná dávka na prachovači dle zvolené ráže?Zápalkovač jsem tam viděl jak se plní a ostatní komponenty jdou po sobě myslím v 5 operacích.



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » stř 20. led 2010, 12:20

podívej se na tyhle videa. Part 1-5. Je to od úvodu do přebíjení, složení lisu, přes nastavení až po práci. Myslím ve 3. části je nastavení prachovače. Je to pro Dillon 550

to Markony:přesně tak je to i na těch videích na YouTube
Naposledy upravil(a) memphisto dne stř 20. led 2010, 15:29, celkem upraveno 1 x.



Markony
Příspěvky: 25

Příspěvek#22 » stř 20. led 2010, 15:25

Poradce02 : prachovač se šteluje šroubem a pak je třeba davku zvažit lepší je važit 10 dávek prachu najednou vděčí přesnost , dávku prachu vychaziš dle tabulek a dané raže a typu prachu , doporučuji začinat s nejnižšími laboracemi .

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#23 » stř 20. led 2010, 16:47

U toho videa je lis, kde je vše podáváno ručně a přesouváno i na desce má jen 4 pozice s ručním pootáčením.Ptal jsem se na lis s podavačem nábojnic a střel, ten se mi zdá lepší, samozřejmě dražší a 650 má podavač nábojnic v ceně ale nevím jak je to s podavačem střel, nebo je to v jednom ?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#24 » stř 20. led 2010, 18:07

podavač střel je jiný výrobce a pro běžnou kapacitu 2-3000 nábojů měsíčně opravdu není potřeba.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#25 » pát 22. led 2010, 10:19

Našel jsem ten podavač střel pro DILLON 650 od firmy GIS ovšem hledal jsem to někde na stránkách dillonu a GIS a nenašel jsem to ani jeho cenu.Zároveď dle videa na složení lisu jsem si všimnul, že pro instalaci tohoto podavače mění celou hlavu matric za jiný typ asi taky od GIS.Nevíte někdo o tom více, nebo kde to najít.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#26 » pát 22. led 2010, 12:01


Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » úte 2. úno 2010, 20:09

Poradce: Dal jsi jasne cenovy strop. Na 650 rovnou zapomen. Musis koupit lis + podavac nabojnic + matrice (oboje) + konvezni sadu (jedna je v cene lisu myslim). Na 550 se vsim budes mit jen na jetou. Podavac nabojnic neco stoji a 550 podavac neumi puskove (da se najit uprava na 223. Rem).
Pokud chces prebijet jen pistolove, tak maz moznost square deal od Dillonu, ale tam jsou myslim specialni matrice (takze nic jineho nez dillon). Pokud si neporidis podavac kulek tak ti bude 550 stacit, protoze zakladas kulku i nabojnici najednou a hned i otacis drzakem nabojnic. 650 neni uplne vhodna pro zacatecnika, take u ni pocitej s vyssi cenou konverzni sady. Na 650 by jsi mel prebit minimalne 2000 naboju pred zmenou raze u 550 se doporucuje 200, protoze ma vyrazne jednodussi zmenu raze.
Pokud to chces s podavacem kulek, tak musis mit 5 diru, takze 650, jenze pak musis mit bud nekoho kdo ti bude zobat zapalky, mit nazobano vic trubicek nebo mit automat na plneni zapalkovych trubicek.
Musim souhlasit s Markonym, ze nejlepsi je si koupit deluxe conversion kit (hlava, prachovac a stojanek). Nemusis krome resetu prachovace nic stelovat.
Co ma dillon a co ostatni nemaji je dozivotni zaruka. Sice k nam mi to poslali asi za $27 (ve statech samostrejme zadarmo), ale vcechno co jsem si naporoucel + jsem si koupil dalsi zobaci trubicky a vypichovaci piny. Asi neni problem nechat udelat i renovaci celeho lisu, ale posilej to do cele do statu :D.
Jeste by jsi si mel koupit pracku na nabojnice a vahu na vazeni prachu. Nekteri ti budou tvrdit, ze nutnosti je rolovaci paka k lisu a jini nedaji dopustit na kouli.

Uživatelský avatar
netopyr
Příspěvky: 86

Příspěvek#28 » úte 16. úno 2010, 10:27

Iha - oponoval bych v jedné věci, přehodit ráži na XL650 trvá tak max. 10 minut. Je to samozřejmě o penězích. Na každou ráži je ideální mít Toolhead a prachovač.

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » úte 16. úno 2010, 18:32

To je mozne, ja to na 650 nemenil. Samostrejme je otazka zda menis i zapalky nebo jen hlavu. Idealni je mit pro kazdou razi lis ;). Jinak souhlasim s tim, ze pro kazdou razi mit toolhead + prachovac, ja to mam i s tim jejich stojankem, ale ten je pro pohodli. Nedokazi si predstavit muset pri kazde zmene raze znovu nastavovat matrice. Jeste je moznost mit pro kazdou razi toolhead s prachovaci matrici a prachovac jen prehodit, coz by melo vyjit levneji.

Uživatelský avatar
leda
Příspěvky: 5

Příspěvek#30 » pon 29. bře 2010, 13:18

Ahoj, dovolím si pár poznámek na tomto fóru k tématu. Po cca 15 letech přebíjení na RCBS 4x4 auto jsem si koupil Dillon XL650. K výše uvedenému - rozhodoval jsem se mezi XL 650 a Hornady LNL ... proč jsem zvolil XL 650 ???? předně oba lisy jsou plně funkční a výborné. Hornady se lépe hodí i pro přebíjení puškových, pistolové produkuje v menší "kadenci" než XL650... protože potřebuju pistoláky "chrlit", tak jsem koupil Dillon. Pro začátečníka bych ale tenhle lis určitě nedoporučil. Je to hodně sofistikovaná mašinka a tomu, kdo nemá s přebíjením už nějaké zkušenosti dokže připravit horké chvilky (vše je třeba pomalu vyladit - netrpělivost začátečníka se vymstí). Ve srovnání s RCBS 4x4 auto to je jistě krok kupředu. LNL se funkcí a stylem práce té staré RCBS hodně podobá, tam jsem tedy významný posun, který by stál za ty peníze neviděl. Pro začátečníka tedy určitě Dillon SDB nebo lépe 550tku....
Zároveň bych začátečníka odradil od vychytávelk typu "podavač střel". Předpokládám, že začátečník bude dělat řadu chyb a ověření , že je v nábojnici skutečně prach před usazením střely bych považoval za základní věc, na kterou je třeba dát pozor. Na závěr bych se podělil o primitivní "vychytávku" ala zahradní hadice jako podavač nábojnic. Nechal jsem si poradit (prože feeder se mi prostě - a naštěstí - za ty prachy ..))) - nevejde na lis pod polici) a jako podavač jsem použil cca 1,5m dlouhé (prostě, co se vejde pod strop) elektrikářské trubky o průměru 16 mm. Drží lépe než hadice a může jich být několik dopředu napněno - pak se jen mění - podobně jako trubičky se zápalkama. Taky se to lépe přidělává - hadice je jako živá ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti