Agresivní soused vs Tornádo

Diskuse o nestřeleckých událostech všeho druhu


Jirka.V
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » ned 10. lis 2013, 12:08

    Asi před rokem se k nám do bytovky přistěhovala rodina se dvěma dětmi. Bydlí přímo nad námi, a nepatří mezi zrovna tiché. Není to tak dlouho, co jsem také dupal sousedům nad hlavou a proto jsem dost tolerantní. Když jsem zvonil na souseda před půl rokem, byl vcelku on i jeho žena k mé prosbě, zdali by nebylo možné se trochu utišit vcelku vstřícní. Včera cca kolem 21 hodiny jsem měl pocit, že byt nahoře neobývají lidé, nýbrž stádo slonů a padající kousky omítky ze stropu mě donutily obléci se a požádat souseda, o trochu ohleduplnosti.
    Dveře mi otevřel alkoholem posilněný otec rodiny, a po mé žádosti, jestli by bylo možné chovat se trošku tišeji začalo peklo. Najednou jsem měl tolik jmen, že jsem se nestačil divit a po vyhrožování rozbitím úst a smrtí jsem pochopil, že jsem si dovolil asi moc. Rozběsněný pán nezůstal jen u slov, vysmekl se manželce, která evidentně nechtěla, aby situace gradovala a zaútočil na mé levé rameno. Ještě dřív, než bych schytal další jsem použil pepřový sprej. Útočník byl asi překvapen a pustil mne, čehož jsem využil k úprku zpět do bytu, kde jsem se zamkl a klepající se vytočil 158.
    Během nejdelších 10 minut co jsem zažil na mé dveře zabušil a potýral zvonek sousedův kamarád, dvakrát větší než já i soused dohromady (nevím, kde se tam vzal, nejspíše byl na návštěvě) a řval na celý barák. Jasně, že jsem dal na rady rodičů z dětství "cizím lidem neotvírej".
    Konečně se ozvalo očekávané zazvonění ze zdola a v domofonu hlas PČR. Pány jsem pozval dovnitř a rozklepaný jim pověděl co se stalo. Jeden z nich si vyžádal OP a začal sepisovat...

    "takže jste se pošťuchovali?"
    "NE! já jsem stál a on mne napadl"
    "došlo tedy k potyčce, kdy jste se postrkovali"
    "OMYL!" znovu vám říkám, že on mne napadl a chtěl zabít, tak jsem použil sprej"

    Muži zákona mi přišli, jako by nechápali, nebo nechtěli chápat. Následoval dotaz, zda s nimi chci jet na služebnu a nahlásit to (byl jsem v šoku, a popravdě nevěděl co je/budu lepší, nebo horší). Policisté si šli poslechnout sousedovu verzi, které nejen, že se od mé byla odlišná, ale podána ve společnosti volů atd. Vyběhl jsem tedy na chodu (přeci nemůžou takhle lhát že), nebýt uniformovaných, myslím, že bych byl roztrhán na kousíčky. Byl jsem vykázán zpět. Policisté mne ještě cestou od souseda navštívili, oznámili, že jede s dětmi k doktorovi a že hlásit nic nemusím, že bude soused a mě si pak na základě toho město pozve. Při přesunu rodinky mé dveře obdarovali ještě řádným kopancem...
    Asi po hodině a půl zvedám zvonící telefon, a policie mi oznamuje, že soused zatím nic nenahlásil a snažili se zjistit, zda budu hlásit, či ne. Opět jsem jim nedal jasnou odpověď a čekala mne probdělá noc, kterou přerušil ještě jeden telefonát, tentokrát dlouholetý známý ze školy, zda mi přijde normální stříkat lidem pepřák do obličeje, a že se na druhý den zastaví a domluvíme se. Na čem, a jak? To zůstává nyní stále otázkou...

    Na závěr bych chtěl říct, že jsem člověk, který nenávidí jakékoliv konflikty, rozepře a násilí. S lidmi jednám velmi slušně a to i za předpokladu, že si to ne zrovna zaslouží. To co se stalo mnou velmi zamávalo a popravdě se bojím co bude dál. Dokážu si i představit doktorku, která dětem píše doživotní následky, včetně vážného poškození zraku souseda, nebo čekající urostlé muže, někde večer v uličce..

    A proč to sem píšu? Velmi často se objevují spekulace co by, kdyby... tady je bohužel reálný případ, který může potkat kohokoliv z nás. Budu určitě rád za vaše rady, názory atd.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2 » ned 10. lis 2013, 12:47

Cekat muzes vsechno dnesni doba se spatna, soused volal benga prvni tak ma u nich + ;) jestli neco poda tak on bude mit asi vic svedku nez ty, ze ses ty ten zlej. Jinak technicky neni mozny poskozeni zraku od pepraku pokud bude na bazi kapsaicinu. Ale radsi by sem si daval bacha az vylezes ze dveri ;) i na staryho kamarada opatrnosti neni nikdy....

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#3 » ned 10. lis 2013, 12:53

Když jdeš k sousedům tak nosíš pepřák?

Jinak, pokud Tě napadl, tak bych řekl, že použití pepřáku bylo ok. Problém bude, že Ti to asi nikdo nedosvědčí.

Už jsem o pár takových sousedských konfliktech slyšel (díky bohu jsem je nikdy nezažil a doufám, že nezažiju) a policie bývá v podobných případech k ničemu. Většinou to končí tak, že se někdo musí odstěhovat. Je to blbý, ale to je nevýhoda těch králíkáren, ve kterých bydlíme.



Jirka.V
Příspěvky: 6

Příspěvek#4 » ned 10. lis 2013, 13:01

PČR jsem volal první já. Pozor si samozřejmě dávám, ale bohužel nejsem žádná korba a rváč, takže dobrý pocit nemám. Pepřák má své místo vždy v příhodné kapse a v noci na nočním stolku. Může to někomu připadat divné, ale to co člověk vidí, nebo slyší v médiích...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#5 » ned 10. lis 2013, 13:11

Jo ted sem si to precet znova sry, me to nepripada divny ja mam u sebe porad zase nuz. Na stolku macetu a vedle kosu. Jinak stim jestli chces podat prvni tak se zeptej pravnika jaky mas sance...



Jirka.V
Příspěvky: 6

Příspěvek#6 » ned 10. lis 2013, 13:28

Jak říkám, jsem nekonfliktní typ a tyhle situace nesnáším. Nějaké tahanice je to poslední o co stojím, člověk má takhle starostí až až. Policajty jsem volal protože jsem měl vážně strach a nelituju toho, u opilého člověka nevíš nikdy co ho napadne a naše "nebezpečnostní" dveře by asi byla překážka na pár sekund. Nejvíc mě na celé věci štve to, že slušnej a poctivej člověk nemá v dnešní době šanci. Bojím se co tady bude za pár let, když sousedovic děti odmala vidí takovéhle chování.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#7 » ned 10. lis 2013, 13:42

Jirka.V píše:Nejvíc mě na celé věci štve to, že slušnej a poctivej člověk nemá v dnešní době šanci.


Ano, dneska se bohužel vyplatí bejt bezohlednej hajzl bez špetky slušnosti. Pak Ti projde všechno.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#8 » ned 10. lis 2013, 13:48

nikdo o to nestoji ale pak aby to nepouzili proti tobe ze si nepodal oznameni kdyz podle tebe napad on tebe... a pak jim uz nevysvetlis ze si to nechtel resit.



Jirka.V
Příspěvky: 6

Příspěvek#9 » ned 10. lis 2013, 13:55

Int1m1thy píše:nikdo o to nestoji ale pak aby to nepouzili proti tobe ze si nepodal oznameni kdyz podle tebe napad on tebe... a pak jim uz nevysvetlis ze si to nechtel resit.


tomu rozumím, je nějaká lhůta do kdy je nutné to oznámit? PČR byla přivolána včera kolem 21 hod. Bohužel nemám se momentálně s kým o tom poradit. Mám teď pocit, že ať udělám co udělám, bude to špatně.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#10 » ned 10. lis 2013, 14:02

zkus si sehnat nakyho pravnika ci obvolat znamy jestli naky neznaj a poradit se, tech par stovek je lepsi nez se pak nekde roky tahat



Jirka.V
Příspěvky: 6

Příspěvek#11 » ned 10. lis 2013, 14:06

To já samozřejmě udělám, jen to jsem schopen řešit až zítra a bojím se, aby nebylo pozdě.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#12 » ned 10. lis 2013, 14:36

Rikam zkus obvolat znami nebo najdi neco na netu... prece kdyz chtej kseft musi fungovat celej tejden pochybuju ze by te poslali do... pozde to bude kdyz to udelas po sousedovi... ale jak rikam poradit se s pravnikem je prvni vec i kvuli takovej prkotine



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#13 » ned 10. lis 2013, 14:45

V první řadě jsi měl okamžitě (resp. po návštěvě policie) vyhledat lékaře, aby potvrdil napadení (pohmožděniny, otlaky...). Trestní oznámení lze podat i poté, co ho podá protistrana. Nejsem právník, takže lhlty neznám a raději nebudu googlit, abych tě třeba omylem nemystifikoval.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#14 » ned 10. lis 2013, 15:02

To ze byl napadem nemusi znamenat ze ma nejake znamky fyzickeho kontaktu, pokud ho chytnul za rameno a snazil se dat ranu jako do delaj drsnaci a on predesel fyzickemu poskozeni pouzitim pepraku tak pochybuju ze neco doktor najde i kdyby dostal ranu pesti do ramena tak tam nemusi bejt ani modrina...



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#15 » ned 10. lis 2013, 15:09

Po jakémkoli úchopu nebo úderu zústanou drobné stopy (např. odřeniny v oblasti krku způsobené utažením límečku). Jakákoli oděrka, o které doktor podá zprávu, že MOHLA být způsobena útokem, je dobrá jako nepřímý důkaz. Sebemenších důkazů není nikdy dost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti