Zkušenosti s prodejci zbraní



grew51
Příspěvky: 5

Příspěvek#61 » pon 11. lis 2013, 15:46

Zdravím,
má tady někdo zkušenosti s prodejcem http://www.sberatelske-zbrane.cz ? Abych řekl pravdu, má pár velmi zajímavých kousků, ale nerad bych se spálil... zná tedy někdo?
Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#62 » pon 11. lis 2013, 17:10

Rád bych přidal zkušenost se střelnicí Army-Arms v Liberec. Na této střelnici jsem absolvoval přípravný kurz na ZP, zkoušky na ZP a téže jsem zde kupoval svou první zbraň a chodím sem střílet. Pan Janko je člověk u kterého je radost nakupovat, příjemné vystupování, poradí a opravdu se vyzná



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#63 » pon 11. lis 2013, 19:57

grew51 píše:Abych řekl pravdu, má pár velmi zajímavých kousků, ale nerad bych se spálil... zná tedy někdo?

Neznám, ale je divné, že tam má je sročko a ne jméno...jasně, dá se jít do justice a kdesi cosi, ale stejnak. Taky jsem nikde nenašel číslo licence. A taky má webovou šablonu, kde místama nechal defaultní text :lol:
Jinak souhlasím, že tam má pár pěknejch kousků...pěkný PPKáčka za zajímavé ceny...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#64 » pon 11. lis 2013, 20:19

Neznám, ale je divné, že tam má je sročko a ne jméno...
Co je na tom divného? Zelený sport, Proarms, Bestpatron, Aliancze a já nevim co ještě. Kromě toho podnikání na FO je ve většině oborů hrubě nevýhodné. Konec OT.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#65 » pon 11. lis 2013, 20:37

sided píše:Co je na tom divného?

Arogance páně sidedova pokračuje...už si na to celkem zvykám :roll:

Divné je pouze to, že na tom webu není uvedeno jméno kontaktní osoby, což působí značně nedůvěryhodně. Stejně jako to, že nemají klasickou kamennou pobočku (k tomu kombinace s amatérsky dělaným webem). Zelený sport nebo třeba ProArms tam všechno tohle mají...a člověk ví, jak se jmenuje člověk, kterému volá.

A k tomu OT - kolega se ptal na názor, já jsem svůj napsal...k tématu...OT byla až Tvoje reakce :idea:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#66 » pon 11. lis 2013, 21:35

Řek bych, že kolega grew51 se ptal na zkušenost s tím obchodem a ne na názor. Považuj se za napomenutého.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#67 » pon 11. lis 2013, 21:52

Chápu, že každé fórum potřebuje moderátora, ale když moderátor ztratí soudnost, je to opravdu těžká situace.
Když se někdo zeptá na zkušenosti, je opravdu tak otřesný přestupek upozornit na možná rizika? Pánové, nevím proč, ale vzpomněl jsem si na své první zaměstnání. Měli jsme tam papír s nápisem: dej blbovi funkci a uvidíš, jak se věci nemají dělat.
Považuji se za napomenutého.

Edit: podvodníci obvykle fungují tak, že prvních pár obchodů uskuteční korektně, až když získají víc klientů spáchají to, co měli v úmyslu. To jen na upřesnění, aby VŠICHNI pochopili, že reference nestačí.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#68 » pon 11. lis 2013, 22:03

Měl jsem za to, že toto vlákno je určeno konkrétním zkušenostem s konkrétními obchody a obchodníky. Že to nekteří nechápou je smutné. Jinda voyer nedostal napomenutí za svůj názor, ale za porušení pravidel.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#69 » pon 11. lis 2013, 22:16

Grew51 - Viz. stránky firmy

"Nejsme klasický kamenný obchod, tzn. pokud si nějaký produkt vyberete, je třeba nás zkontaktovat a domluvit si individuální schůzku. Výhoda tohoto způsobu prodeje spočívá zejména v tom, že bude možné se Vám plně věnovat a Vy budete mít dostatek času si vše prohlédnout a rozmyslet. V omezené míře jsme Vám schopni zbraň dopravit i do Vašeho bydliště. Vše záleží pouze na domluvě"

Co ještě víc potřebuješ vědět, nikdo nechce peníze předem, pouze zbraň zarezervuješ a domluvíš se kam, kde a kdy se na zbraň přijedeš kouknout, v případě, že bude vše v pořádku obchod proběhne. Pokud ne tak se nic nestane. Negativní zkušenosti se na internetu objeví velice rychle.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#70 » pon 11. lis 2013, 22:22

Patriku, jak se tohle slučuje s tvým rozhodnutím, že v tomto vlákně nesmí být nic než zkušenost?
Naposledy upravil(a) ZdenekK dne pon 11. lis 2013, 22:33, celkem upraveno 1 x.



grew51
Příspěvky: 5

Příspěvek#71 » pon 11. lis 2013, 22:30

Hlavně se nehádejte, přátelé...

Rád bych znal zkušenosti. Názor mám svůj a právě kvůli němu se ptám na reference - to že tam není jméno kontaktní osoby nepovažuju za problém, spousta prodejců na svých stránkách konkrétní jméno nemá, a licenci taky mnoho ne.
Ale je pravda, že mi přijdou trochu podezřelé ty nízké ceny... a to, že jsem o tom prodejci nikdy neslyšel ;) Ale možná to vyzkouším a uvidíme



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#72 » pon 11. lis 2013, 22:45

Zdenekk: Máš pravdu není to zkušenost, je to realita.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#73 » pon 11. lis 2013, 23:40

Tak raději se vrátíme k těm prodejcům !
Již pár zbraní jsem zakoupil v Praze 5, ve firmě Lira is, pan Radek Libovecký / instruktor střelby /. Jedná se o internetový prodej a zbraně jsou na objednávku, většinou po složení zálohy. Zprvu jsem byl trochu nervozní, proto jsem do sídla firmy jel osobně složit zálohu, jde to i normálně převodem, sice bych s tím asi nic nevyhrál, ale měl jsem prostě lepší pocit. Před pár dny jsem psal panu Liboveckému, že chci Walthera PPX, slíbil, že jeden se motá někde na Moravě a opravdu do 10 dnů jsem ho měl již doma !
Opravdu doporučuji, lepší přístup než v kamenném obchodě, zbraň není ošoupaná po pultě, jasně, každý si chce hned šáhnout, a cena je nižší.



Walker
Příspěvky: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#74 » úte 12. lis 2013, 08:06

To grew51:
Kupoval jsem přes nej P-08, jednani v pohode, dopředu poslal detailni fota která se nechala porovnat například s knihami Honzy Balcara. Jedine negativum bylo, ze vzhledem k jeho casove vytizenosti jsme měli schůzku na parkovisti, tedy trochu problém v klidu si zbran otlapkat a prohlednout nazivo.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#75 » úte 12. lis 2013, 09:57

Tak to není dobré, já jsem všechno řešil v kanceláři v Praze 5 a byl čas na prohlídku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů