Test vhodnosti dostupného stř. 9mm BROWNING COURT pro nošení



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#16 » úte 24. zář 2013, 12:17

Jestě bych dodal a jsem si vědom všeobecného odsouzení,na NO 9mm je tak akorát.Na tu vzdálenost utočníka stejně prostřelíš a nebál bych se ani 7,65br.Mambou si sice nepohoršíš ale take ani nepolepšíš.Nejsem mířenkář,takže o přesnosti tu s nikym polemizovat nebudu a tabulkove minirozdíly jsou pro mne nepodstatné.Když vytáhneš a střelíš čekají tě stejně jiné starosti.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#17 » úte 24. zář 2013, 23:25

Také si myslím, že tato ráže na NO je naprosto dostatečná, ale opravdu je škoda, že se u nás neseženou poplopláště v 9 Br.. Pokud by někdo na ně narazil, dejte vědět, myslím, že by o ně byl velký zájem. V poslední době se nám to jen množí, že naše náboje SB nejsou nic moc a to nejen v této ráži a cena také nic moc !



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#18 » stř 25. zář 2013, 17:21

Poloplášť je při týhle rychlosti asi skoro nastejno jako FMJ. Není lepší si rovnou přebít (nebo u kamaráda nechat přebít) rovnou olověný střely?



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#19 » stř 25. zář 2013, 19:47

Prominte že se ptám tak blbě ale 9 mm br.v olovu se nevyrábí?

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 26. zář 2013, 12:05

Je to jako 7,65, nebo 6,35. Na nějakou deformaci, třeba olověné střely, není dost energie. Poloplášť - zbytečně drahé, se stejným účinkem. Že to nic nedělá je vidět na fotkách (BM).

Uživatelský avatar
lebadabel
Příspěvky: 57

Příspěvek#21 » pát 27. zář 2013, 22:38

Nejde jen o zastavovací účinek střely. Poloplášť se bude jistě méně odrážet než celoplášť. A nejen vzhledem k naší "výborné" legislativě bude jen dobře, když střela nadělá co nejméně škod v případě, že se do útočníka netrefíš nebo dojde k průstřelu.
Dokud bude platit, že pachatel trestného činu je zákonem lépe chráněn než jeho oběť nebo ten, kdo se mu v trestné činnosti pokusí zabránit, je třeba tyto okolnosti brát na zřetel.
Proto souhlasím s tím, že v našich podmínkách je ráže 9 mm BROWNING COURT pro NO zcela vhodná, s tou výhradou, že na trhu chybí pro nošení vhodné střelivo (SP, LRN).



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#22 » úte 19. lis 2013, 12:45

Mám pocit, že po tvým pokusu jsem byl po tobě na střelnici ;) nebylo to v Lulči? Bych si toho jinak nevšiml ale byli tam vyhozený katalogy z cestovky tak ještě říkám, že někomu asi nevyšla dovolená :lol:

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#23 » úte 19. lis 2013, 19:26

Pokud by někdo měl zájem se zůčasnit dalšího testu, jsem ochotný nabídnout náboje vlastní výroby, střely 95, 115 a 125gr ares a 110gr LRN v různých výkonech pro porovnání. Pi CZ83. Jen se mi nechce samotnému všechno chystat a zapisovat. :D Lokalita Praha

Uživatelský avatar
lebadabel
Příspěvky: 57

Příspěvek#24 » úte 10. pro 2013, 00:42

add Valda83:
Dobrý postřeh! Bylo to v Lulči.

Koncem listopadu jsem koupil na zkoušku celopláště Fiocchi.
Fiocchi_RNCP.jpg

Musím říct, že je to velice přesné střelivo, v tomhle směru asi zatím to nejlepší, kterým jsem střílel. Opět jsem však měl, stejně jako s BM, problém s přebíjením. Zase se zhruba každý 3. - 4. náboj dokonale nezasunul do nábojové komory.
Doposud jsem od Fiocchi měl zkušenosti jen s BM a i u ní se tento problém začal projevovat až u střeliva, které jsem koupil v srpnu a později. Možná do nábojů začali ládovat jinou, slabší směs prachu, jinak nevím v čem by mohl být problém.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#25 » úte 10. pro 2013, 01:29

Také jsem je střílel a opravdu žádný problém.
Walther PK 380 - 50 ks.
Sám laicky nedokážu posoudit, které náboje jsou lepší ?

Uživatelský avatar
lebadabel
Příspěvky: 57

Příspěvek#26 » úte 10. pro 2013, 02:12

azavak píše:Prominte že se ptám tak blbě ale 9 mm br.v olovu se nevyrábí?


Když jsem naposledy (koncem listopadu) nakupoval u Tuzy v Brně http://www.tuza.cz/, bavili jsme se o tom, že zkusí objednat od Fiocchi v 9 mm br. náboje s poteflonovanou, olověnou střelou (minulý týden ještě nedorazily).
Jen mám obavy, abych neměl zase problémy s přebíjením jako s BM nebo celoplášti od této muničky.



Pirožkin
Příspěvky: 14

Příspěvek#27 » čtv 2. led 2014, 21:26

Ano, v 9Brk je to bída. Zatímco na Lugera9 se dělá všechno možné - FMJ, FMJ FN, SP, LRN, plast, guma, broky. tak na Br je akorát FMJ od 2 - 3 výrobců a ta nešťastná Black Mamba. Tu jsem zkusil 2 krabky a skutečně. každou chvíli šprajcný náboj na skluzavce. To mi FMJ od S&B nikdy neudělal.
Podařilo se mi sehnat pár krabek LRN s teflonem, ale není to tovární výroba, je to přebíjené do nábojnic S&B. Pár jsem jich vystřílel, abych zjistil spolehlivost a jsou naprosto bezproblémové. Používám je na nošení, neboť si bláhově myslím, že by se neměly tak odrážet jako pláštěnky
Předpokládám, že ty problémy s BM vyplývají z tvaru střely, kužel a vepředu ploška s důlkem. Takže normální olověná bobule by měla chodit v pohodě.
Avšak BM vyrábí i střelivo v klasickém tvaru LRN, i když je občas inzerováno (Brymová aj.), nikde jsem je reálně nesehnal. V sortimentu jsou, skladem nikoliv.
Inu, kdybych to byl býval věděl, tak bych pistoli s touto ráží asi ani nekupoval. Ale zase ten Taurus PT-738 váží 295 gramů bez střeliva a vejde se do kapsičky od trenek. V opaskovém pouzdře se dá maskovat za mobilní telefon.
Prostě - na nošení paráda.
Až na ten výběr střeliva. :cry:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#28 » čtv 2. led 2014, 23:38

Lebadabele, a co náboje Wolf 9 mm Br., koupil jsem je v CIDu v Praze, zatím jsem ale neměl možnost vyzkoušet. Cena 5,60 Kč/ks. Z Makarova to lítá pěkně, jsou nadupané, mají ale ocelovou nábojnici a proto jsem do mého Walthera koupil jenom jednu krabku na zkoušku.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#29 » čtv 2. led 2014, 23:41

Pirožkine, pokud to máš opravdu na nošení a obranu, tak jsi zvolil dobře, nelituj.
Na střelnici kup ještě nějakou v 9 Luger, ale na nošení je lepší malá zbraň, zejména v létě.



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#30 » pát 3. led 2014, 18:10

Lebadabel moc chválím tvůj test ,konečně někdo ukázal viditelně a srozumitelně jak to s průrazností je moc díky za objektivní test!!!!!Já osobně střílím nontoxem českého výrobce!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů