Tlumiče na zbraně



alesP
Příspěvky: 34

Příspěvek#16 » pon 16. pro 2013, 22:52

Trosku mimo ale... holt americani, silenci :-)
http://www.youtube.com/watch?v=haiqFcIXTqs

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#17 » úte 17. pro 2013, 13:50

Tohle jsem již viděl a jako takové levné udělátko kde si jen vyrobíš mezikus se závitem a našroubuješ olejový filtr z osobáku je to fakt úřinné. Jen to má taky nevýhody a nedá se s tím moc mířit a působí to neohrabaně na zbrani. Předchozí dotaz byl na utlum brokovnice a to mě taky zaujalo a hledal jsem pár odkazů ja utlumit brokovou kozlici a vida -http://www.saddleryandgunroom.co.uk/Gunroom/SG_Hushpower.htm co všechno lidi nevymyslí.

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#18 » úte 17. pro 2013, 14:22

Taky by se mi líbilo si zastřílet bez sluchátek. Zkrátka mít tu možnost. Podle mě by se střelnice měla chápat podobně, jako třeba závodní okruh. Spousta lidí se tam chodí bavit a to, co není dovoleno na silnici, je dovoleno na okruhu. A to, co není dovoleno ve městě, je dovoleno na střelnici (třeba viditelné nošení zbraně). Nevím, proč bych si nemohl jít na střelnici zablbnout s tlumičeme nebo laserem? Podle mě by to byla příjemná změna a zábava pro spoustu lidí.
Takže povolení tlumičů, laserů a podobných srandiček na střelnici mi nepřijde jako něco, co by ohrožovalo bezpečnost lidí v ulicích.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » úte 17. pro 2013, 14:27

Pokud to myslíš takto tak proč ne ale ne aby se s toho stala povinnost :!:

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#20 » úte 17. pro 2013, 14:36

fejfarz: Přesně tak. Žádné další zákony, prováděcí vyhlášky a nařízení. To, v důsledku, vede většinou jen k dalšímu omezení a zákazu. Prostě jen na střelnici povolit tyhle hračky. A pokud má někdo ze zákonodárců pocit, že se tu davy držitelů ZP změní přes noc v krvežíznivé bestie, pobíhající po městě s půlmetrovým gunem (našroubovanej tlumič) a laserové paprsky znemožní provoz letadel do vzdálenosti mnoha kilometrů, ať klidně vydávají povolení a průkazy i na tyhle hračky. To martýrium jsem ochoten podstoupit :D



piotrasq
Příspěvky: 1

Příspěvek#21 » sob 2. pro 2017, 20:16




notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#22 » sob 2. pro 2017, 20:34

bez vyjímky max blázen

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#23 » sob 2. pro 2017, 22:31


Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#24 » pon 1. led 2018, 20:45

http://www.thefirearmblog.com/blog/2017 ... rs-states/

Nemecky minister vnitra : Dlouho ocekavane rozhodnuti. Je o redukci hluku vystrelu a efektivni ochrane sluchu lovcu a jejich psu.

Na obavy ze snizeni bezpecnosti : Jsou bezpredmetne, diky zkusenosti z jinych statu. Uplne tiche strileni, jako ve filmech neni mozne. Vystrel je porad jasne slyset.

Nemecka ministryne zemedelstvi : Je to prinos pro zdravi lovcu bez ztraty bezpecnosti.



V Nemecku jsou pry oblasti, kde je lov a strelba na strelnicich bez tlumice zakazana.
Na Novem Zelande a v Norsku jsou tlumice kompletne bez regulace.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#25 » úte 2. led 2018, 16:38

Celkem rád bych si střelbu s tlumicem vyzkoušel. Prostě me to zajímá... :)

Nevíte zda to je někde v čechách legálně možné?

Případně i v blízkém okolí, ale muselo by to být hned u hranic... abych kvůli tomu jel do finska, tak zas tak moc me to nezajímá.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#26 » úte 9. led 2018, 21:21

http://www.thefirearmblog.com/blog/2018 ... ense-free/

Ve Svedsku budou tlumice bez licence.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#27 » úte 9. led 2018, 22:02

To je ale dobry napad, na ochranu sluchu psu by mohli slyset :-)
Jinak si to lidi asi spojuji s najemnym vrahem nebo co...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#28 » stř 10. led 2018, 09:22

Pokud se ale nepletu, tak ve všech případech je řeč jen o dlouhých, nebo se to týká i pistolí?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#29 » stř 10. led 2018, 10:43

Ad Švédsko:
Pokud jsem to pochopil z článku dobře, tak nyní tu možnost mají lovci, nově i sportovní střelci, takže předpokládám, že i pistole. Na druhou stranu zmiňují, že bude možné nabývat zásobníky jen do zbraní, které má člověk v držení...

Kód: Vybrat vše

Actually, this will go for magazines as well. If you have a permit you can but the magazine if it fits your rifle. So if you have an AR15 only you can’t buy or own a magazine for an AK, or an AR10 for that matter.


Zmiňují také to, že v Norsku a Finsku je také možné získat tlumič bez licence. U nás se za to paradoxně lidé zavírají...

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#30 » stř 10. led 2018, 11:04

g-relax píše:...
Uvítali by to také střelci/majitelé zbraní, kdyby používání tlumičů bylo nařízeno jako povinnost?
...


Já bych to jako povinnost rozhodně nevítal! Jako možnost ano, ale v okamžiku, kdy by byla zavedena povinnost používat tlumiče bude problém s velkým množstvím zbraní, které montáž tlumiče z nějakého důvodu neumožňují a mohlo by dojít k omezení jejich používání na střelnicích atd..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů