FEG PA 63 9mm Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Hanz
Příspěvky: 8

Příspěvek#1 » pát 10. úno 2012, 14:00

Má někdo zkušenost s touto zbraní? Kvalita zpracování, spolehlivost, životnost ?



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#2 » pát 10. úno 2012, 16:55

mam.... a nestezuji si.... mozna SZ

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#3 » pon 13. úno 2012, 11:04

Také ji vlastním mám s ní jeden problém který je možná ale jen můj kus - pojistka/decocker jde strašne ztuha zajistit.

Plus ještě jedna věc - dvojčinná spoušt je hodně těžká. Jinak si myslím že je to solidní zbraň na nošení.



tom955i
Příspěvky: 52

Příspěvek#4 » pon 13. úno 2012, 17:25

mam ji asi mesic ,kopil jsem ji na tahani do kapsy ,a zatim jen super,pojistka jde trosku ztuha a DA premacknou to chce fakt dost zabrat, ale na druhou stranu je to lepsi ,nosim ji nakopnutou tak mam jistotu ze si nahodou neustrelim pero, jinak co me dost prekvapilo je presnost ,dal jsem si mirenku a na 25 metru na mezinarodni terc jsem dal 96 7x10,2x9 1x8 ZATIM JEN KLADY



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#5 » ned 8. pro 2013, 01:00

Chlapi, kolik jste za ní dali, teď nabízejí v Zeleném sportu polské Makarony, 4.400 - 4.800 Kč.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#6 » čtv 19. pro 2013, 21:20

Podstatne mene... ale spatne se shani



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#7 » čtv 19. pro 2013, 22:33

No na obranu ráž 9 M dostatečná, na střelnici asi Luger, ale do kapsy je to rozhodně dobrá volba, originální ruské teď nejsou, tak proč nekoupit do kapsy polské, nebo maďarské a cena nábojů, v poslední době dost dobré, nebudou stále.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#8 » sob 21. pro 2013, 21:03

Mozna ze by stalo za to dat dohromady nejak hromadny nakup....

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#9 » ned 26. bře 2017, 18:51

Oživím toto téma.
Stal jsem se majitel (pravděpodobně) tohoto typu pistole v ráži 9 mm Browning short. Pravděpodobně proto, protože na zbrani není typ, na PZ není typ a tak jsem ho určoval víceméně podle netu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


image upload no size limit
Rád bych se zeptal, zda-li se daj sehnat zásobníky do téhle pistole nebo pasují z jiné zbraně? Díky :)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#10 » ned 26. bře 2017, 20:11

JiGSSaW píše:Také ji vlastním mám s ní jeden problém který je možná ale jen můj kus - pojistka/decocker jde strašne ztuha zajistit.

Plus ještě jedna věc - dvojčinná spoušt je hodně těžká. Jinak si myslím že je to solidní zbraň na nošení.

Taky ho mám... na tahání a blbnutí! A jsem spokojenej.
Ta pojistka.. Aretace pojistky a vyhazovač mají společnou pružinku, takovou malou a tvrdou.
Jedinej způsob řešení je oběhání osy pojistky. Takže kvedlej a kvedlej a kvedlej, nejlíp na sundanym závěru. Pokud jsi statečný a manuálně zručný můžeš to rozebrat a leštit..
Rozebereš to snadno, prostě vypáčíš vyhazovač, tak hodinku pohledáš tu pružinku a kolíček aretace.
K záchvatu šílenství tě přivede až to budeš montovat zpátky!!! Na Youtube je o tom moc pěkný video. Ale nepude Ti to tak snadno jako jim,
spíš si zopakuješ všechny nadávky co znáš ale až tam vyhazovač zapadne budeš mít pocit dobře vykonané práce a prsty do krve. Teda pokud si je neolepíš nějakou páskou.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#11 » ned 26. bře 2017, 20:13

Zásobníky koupíš na panzer.cz

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#12 » ned 26. bře 2017, 20:26

Předpokládám, že tento -> http://www.panzer.cz/cs/zasobniky/3079- ... 65-br.html ?
A mou domněnku s typem zbraně mi potvrdíš? :)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#13 » ned 26. bře 2017, 20:30

Je to ono, zásobník i pistole. Já ho mám stříbrnýho, ten Tvůj je vojenskej, černej.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#14 » ned 26. bře 2017, 20:34

Děkuji :-) těch stříbrných je na google drtivá většina, proto jsem si trošku nebyl jistej. Zítra ho jdu ozkoušet.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#15 » ned 26. bře 2017, 20:47

Je to takhle:
Tu pistoli vyvíjeli jako standardní zbraň maďarské armády a policie. Rozhodli se, že rám bude z lehkého kovu ale ono se to ne a ne a nedařilo!_ :lol:
Tak to vyřešili frajersky po husarsku a tu slitinu na rám legovali titanem, což není v metalurgii tak ÚPLNĚ OBVYKLÉ.
A povedlo se.
Ty černé dělali pro ty armádní kluky co nechtěli aby to bylo nápadné. Ono totiž černit lehký kov je o dost složitější než ho nechar světlej (teda aby sided moc neprskal bylo to složité na začátku šedesátých let).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů