Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#211 » stř 11. pro 2013, 23:04

Já mažu Brunoxem krátkou po každé střelbě a zatím taky v pohodě.

Uživatelský avatar
Miiiisan
Příspěvky: 11

Příspěvek#212 » čtv 12. pro 2013, 08:43

No jelikož chodím pouze na otevřenou střelnici tak v zimě tomu moc nedávám a převážně leží v trezoru. Takže dám na vaše rady a zakonzervuju něčím jiným.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#213 » čtv 12. pro 2013, 08:55

Brunox taky konzervuje.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#214 » čtv 12. pro 2013, 09:59

david33: myslel jsem především propláchnutí závěru a čela hlavně které bývají zaflákané od maziva z malorážkových nábojů a zbytky nespáleného prachu. To čistič prostě vypláchne, pak ještě projistotu profouknout vzduchem a máznout. O čištění malorážkových hlavní toho bylo napsáno mnoho a existuje spousta zaručených postupů. Necítím se kompetentní v tomhle někomu radit, na můj plinkink stačí prohodit hadem.



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#215 » čtv 12. pro 2013, 14:18

necituj předcházející příspěvek, sided

ok diky



agnusdei
Příspěvky: 27

Příspěvek#216 » ned 22. pro 2013, 20:18

ja jsem si procet diskuzi a hledal na internetu nejaky navod na cisteni, ale stejne mam takovej hloupej dotaz, abych neco nezkazil.
Poridil jsem si prvni pistoli (konkretne GP K100) a celou pistoli bych asi doved vycistit. Jenom si nevim uplne rady s hlavni - mam kartacky ruznych "hrubosti" (nevim ted ty materialy) a predpokladam, ze je budu pouzivat podle stupne znecisteni hlavne. A to mam teda striknout nejaky ten cistici prostredek do hlavne a pak tam tema kartackama smrdlat sem a tam (cet jsem, ze se ma cistit smerem od komory, ale to si jaksi v praxi nedovedu představit, kdyz ty kartacky maj na konci tycky takovy ocko) dokud nebude hlaven cista a pak projet nejakym hadrikem a pak pripadne zlehka naolejovat jako cely zbytek pistole? Diky.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#217 » pon 23. pro 2013, 07:54

železný kartáček na sajrajt
mosazný na vypíglování dočista dočista
mohérový na rozetření oleje

žádná velká věda

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#218 » pon 23. pro 2013, 14:40

To agnusdei: směrem od komory znamená že kartáček cpeš dovnitř od komory, projedeš na konec, mírně pootočíš a tak furt dokola. Já používám jenom mosazný kartáček a výtěráky, po každém střílení a stačí to...

třeba se podívej tady: http://www.youtube.com/watch?v=HovIM4JHb8I

Jasně, můžeš si s tím pořádně vyhrát, to už záleží na každém...



agnusdei
Příspěvky: 27

Příspěvek#219 » pon 23. pro 2013, 18:24

Diky.
Vzdycky, kdyz jsem hledal jak cistit pistoli, tak snad kazda diskuze skoncila u toho, jestli WD40 ano ci ne, ale na praktickou cast se nedostalo :) :D



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#220 » pon 23. pro 2013, 23:19

Jen ne wd na mazani a cisteni! Kup si nejaky clp nebo od cz gun remedy, proste olej a cisteni na zbrane a ne povolovac sroubu. At tu pak neni zas tema, jak je mozne, ze zaver chyta lisku :-D

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#221 » pon 23. pro 2013, 23:46

Urdo&Doolitle: Tak teď nevím - je to věda nebo s čištěním nedělat žádný velký štráchy? Proč se má štětináč nebo vytěrák zasouvat od komory směrem k hlavni a ne naopak? U revolverů to ani dost dobře nejde, tam se musí od ústí hlavně... A s tím pootočením-já nechávám kartáček volně vést vývrtem, tzn. že drážky nebo polygon samy určují pootáčení nástroje. Nebo je dobré jet v přímce "přes závit"? Nikdy jsem to moc neřešil a hlavně/ústí obou zbraní (Taurus, HaK) jsou zatím o.k.



Návštěvník

Příspěvek#222 » úte 24. pro 2013, 15:56

Je to nekde mezi :) Nediv se, ze ti spatne udrzovana zbran prestane strilet, zacne rezavet nebo ji nedostatecnym mazanim vydres vule, na druhou stranu docista kartacovat lauf po 50 ks nekorozivni munici je skoda casu.

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#223 » stř 25. pro 2013, 13:02

"Jen ne wd...." WD úplně v pohodě. Na konzervaci to sice není, ale pokud ho používám každý týden, tak stačí.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#224 » stř 25. pro 2013, 17:02

Ano, jen néé WD a je to v pohodě!



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#225 » stř 25. pro 2013, 18:06

Nechci do toho kecat, ať si kazdý maže čim chce, je to spíš informace pro nově příchozí, aby si nepřebírali staré a špatné návyky (a že takoví jsou, viděl jsem uvnitř zkorodované sks, protože majiteli bylo řečeno, že sovětské zbraně není třeba čistit a mazat uvnitř).
Rozdil ceny wd40 a vsestranneho oleje na zbrane jako to Gun remedy nebo Legia Browning, je asi 60 Kč na balení a výsledná funkce a ochrana je nesrovnatelná.
WD ani nemaže, ani pořádné nechrání proti korozi (možná ten týden ano) a o tom se může každý přesvědčit, když budete týden nosit v létě zbraň ošetřenou pouze wd, tak se v místě styku s kůží objevuje liška.
Moderní clp vytvoří odolnou vrstvu, která co se týká tření, funguje jako mazadlo, ale nenechává mastné skvrny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host