U.S. M1 Carbine

Samonabíjecí pušky


Walker
Příspěvky: 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » pon 6. led 2014, 09:22

je na dva srouby, staci sroubovak a v pohode ji sundáš. Vetsina karabin M1 v CR je po rakouzske pohranicni strazi, která z nich prakticky nestřílela, tedy jsou v dobrem stavu. Obcas muzes natrefit na kus prihlaseny v amnestii a tam pak muzou byt patrne následky predchoziho "skladovani" nekde na pude.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#17 » pon 6. led 2014, 10:27

Díval bych se na klasický místa:

plynový kanálek
tolerance komory
ústí hlavně
stav vývrtu
stav dřeva



Ivan1919
Příspěvky: 20

Příspěvek#18 » čtv 16. led 2014, 14:01

Tak už je doma. Vážně vypadá skoro jako hračka, až se bojím prvního výstřelu :D . Ale je opravdu krásná, uloženka, výroba Quality Hardware and machine company červen 1943. Jen bych se chtěl zeptat jestli úderníku nevadí spouštění naprázdno.Podle mě by na to měla být stavěná, protože každý asi nepočítá kdy vystřelí poslední náboj, to samé rozborka, prohlídka komory atd... Ale zase je to stará zbraň a u nich se spouštění naprázdno důrazně nedoporučuje, tak nevím :( Pokaždé z toho mám divný pocit. :D



Ivan1919
Příspěvky: 20

Příspěvek#19 » čtv 16. led 2014, 19:35

Tak při rozborce jsem se zděsil systému uchycení vratné pružiny. Není tam ten hluboký kanálek, ale pružina je v plechové trubičce a pouze v takovém žlábku. Četl jsem že tento systém zezačátku zkoušel Winchester neúspěšně, prý praskalo pouzdro závěru, když jsem to četl tak mi pěkně zatrnulo. Ale když jsem se díval na fotky karabin od QHM tak to tak naštěstí měly všechny :) , to mě uklidnilo :D QHM vyrobila celkem 359 666 karabin, což je více než třeba General Motors a prý byly i kvalitní. Takže buďto QHM vylepšila systém od Winchestera, nebo to s tím praskáním nebylo tak horké( doufám :D ).
A mimochodem QHM si vyráběla pouze jediný díl zbraně, a to právě pouzdra závěru :)



kopeos
Příspěvky: 17

Příspěvek#20 » ned 8. čer 2014, 13:28

Tak jsem se konečně dočkal. Chiappa po verzi .22 lr začla karabinu vyrábět i v 9 luger. Jediné co mě mrzí je že zásobníky budou pasovat z Beretty 92, škoda že si s tím nevyhráli a neudělali zásobníky v origo vzhledu jako u dvaadvacítky :-(
Zatím jsem se o zbrani moc nedočetl jen to že s černou plastovou pažbou by měla ve Státech stát kolem 539 dolarů a s dřevěnou asi 649 dolarů. Pokud by jste se někdo doslechl kdy a jestli se začne prodávat i u nás tak prosím dejte echo.

http://www.chiappafirearms.com/product/2679

Uživatelský avatar
JaroslavAD
Příspěvky: 72

Příspěvek#21 » úte 4. lis 2014, 20:20

kolik to koštuje ?



authorgang
Příspěvky: 7

Příspěvek#22 » ned 24. bře 2019, 10:22

Zdravím, nebyl se někdo dívat na M1 v BVS v jakém jsou stavu? Mám teď cestu do Prahy tak, jestli má cenu se tam vůbec zastavovat.



ml-55
Příspěvky: 14

Příspěvek#23 » ned 24. bře 2019, 15:49

koupil jsem loni v září, funkce bez problémů, střelba po měsíci po vydání průkazu zbraně a nákupu střeliva, úplná spokojenost, spíš jsem měl problém si vybrat z předložených kusů, BVS doporučuji.



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#24 » ned 17. črc 2022, 15:49

Ahoj, oživím tohle tema :D
Pořídil jsem m1 Carbine, výrobce Inland.
Vypadá poradně ale má jeden nedostatek - chybí to velké kolečko na štelování zadního miridla.
Dá se sehnat jen to kolečko a nějak ho tam prodělat nebo musím sehnat cele miridla?
Koukal jsem na výměnu a musí na to být nejaky speciální přípravek … v ČR jsem ho nenašel, pouze na ebay za 1400 + pošta z US :D
Pořadí mi někdo prosím?
Díky ;)

Foto co myslím:
https://ibb.co/S0xtVkw

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů