Povrchové úpravy zbraní a součástí - renovace, opravy aj.

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#1 » pon 1. úno 2010, 17:31

Nevíte někdo jak se pozlacují součástky zbraní / spoušť, páka vypouštění závěru a pod./ Udělá mi to puškař, nebo i zlatník na zakázku? Díky za rady, pokud s tím máte zkušenost.



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 1. úno 2010, 17:40

Podle mě se to provádí galvanickým pokovováním nebo elektrostaticky, napařováním( :?: ) a puškař by na to asi neměl nástroje, ale zlatník by mohl mít. Neznám ale nikoho, kdo by toto dělal :| Teď jsem na to našel speciální firmu, ale nedokážu odhadnou cenu.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » pon 1. úno 2010, 18:00

Pokud netrváš zrovna na zlatě, tak já jsem si nechal titanovat součástky na své Obrázek
Firma Titan Olomouc



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#4 » úte 2. úno 2010, 00:48

http://www.youtube.com/watch?v=rYDPxe4N ... re=related
Na pozlacovani nepotrebujeme nic jineho nez roztok co se da koupit i na E.bay a nejakou 9 voltovou baterii . Roztoky stoji obycejne neco mezi 25-50 $US . Ty ruzne tkz. stavebnice jsou tez ruzne drahe ale ta zakladni je za pakatel ,kazda obycejna mince se necha pozlatit na nektere se pouze nanese roztok a chemicky vypere. Podobne se necha postribrit ,pochromovat roztokem atd. Ja jsem jako chudej emigrant delal v company a tam jsme delali tyhle pakarny -jako pozlacovani kontaktu a naletovavani stribrnych kontaktu a dalsi vopicky . Prosim jen to nezpackejte jako zdejsi vlada ,kdyz vydala pozlacenou 1$ minci . Je tam naneseno malo toho roztoku a tak ten nickel pomalu prosakuje a mince cerna . Mam jich nekolik uz cernych a vybledlych.

Jo v bance jsem si delal srandu ,ze kdybych udelal takove zmetky tak mne vyhodi z te company co jsem makal . Nicmene kdyz mate doma roztok a znalosti muzete si pozlatit svuj AK-47 desetkrat do roka ,kdyz vam nahodou zcerna ,ci potrebujete s nim strilet a potom jej ulozit k "ledu".....



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » úte 2. úno 2010, 01:03

Mám pocit, že mně ta sranda stála cca 300 kč a nemám strach ,že by to slezlo.
A opravuji - jde o nitrid titanu, samotné titanování je stříbrné.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#6 » úte 2. úno 2010, 18:50

To není to pravé ořechové, nemáte další tipy? Ptal jsem se puškaře, dá mi vědět.Budu dělat něco podobného jako na obrázku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » úte 2. úno 2010, 19:19

Jaké ořechy máš na mysli? Vždyť je to stejné, jen můj foťák to zkresluje. Jinak záleží na úpravě povrchu před konečnou úpravou. Čím je podklad lesklejší tím bude lesklejší i výsledek a já to moc neleštil.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » úte 2. úno 2010, 19:46

Nitrid titanu okem od zlacení nepoznáš a navíc se neošoupe ;)



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#9 » úte 2. úno 2010, 19:56

Znam jeste jeden zpusob jak asi nejkvalidneji udelat pozlaceni na zeleze. Nejdrive naneseme medeny zaklad ,potom stribrny zaklad a nakonec prijde pozlacovani . Pokud chceme pozlatit pouze casti zbrane ja bych ji pochromoval a casti takto pozlatil ......Dalsi stredoveky zpusob je platkove zlato nanasene tepanim a roztavenim ......Lepsi clovek za stredoveku mel ve svem obleku zasite zlate nite..........tez pozor zlata je dostatek, nebot celosvetova rocni produkce zlata je radove nekolik tisic tun ......

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#10 » úte 2. úno 2010, 21:08

jen můj foťák to zkresluje a já to moc neleštil.
No právě se mi to dle foto zdálo jako ošoupané a nevýrazné, jako by to bylo jen nastříkané.Proč jsi to nevyleštil aby se to jako zlato krásně lesklo, to je dle mě škoda. Psal jsem firmě co galvanicky pozlacuje 24 karátovým zlatem, ozvou se mi kolik za ty díly, nebo celou pistoli vezmou.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » úte 2. úno 2010, 21:35

Poradce02 píše:Proč jsi to nevyleštil aby se to jako zlato krásně lesklo

Abych pro příště měl příklad jak to vypadá když se to neudělá dokonale ;) , jinak jsem celou tu zbraň koncipoval spíš jako matnou.

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 3. úno 2010, 08:55

Poradce2 :-> Mrkni ještě na tohle:
http://www.goldplate.dk/videos.html
Bude to asi tenká vrstva, ale za ty peníze to můžeš při ošoupání zase sám opravit ....

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#13 » úte 9. úno 2010, 12:09

Abych pro příště měl příklad jak to vypadá když se to neudělá dokonale ........
No a jaké by to povrchové vyleštění být mělo, jak to dokonale vyleštit a připravit na to aby vrstva zlata byla dokonale lesklá, nebo se to leští až potom? Materiál pistole je nerez a ocel.
Díky za zkušenosti



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » úte 9. úno 2010, 14:37

Jak leský bude připravený podklad tak lesklý bude konečný povlak. Pak už nic nedohoníš. Postup při leštění je od hrubého k co nejjemnějšímu, začíná se smirkem a končí leštícími pastami rovněž v několika stupních. Jedním směrem, jakýkoliv škrábanec při změně směru jde neuvěřitelně těžko odstranit.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#15 » sob 27. bře 2010, 21:42

Tak jsem se při sobotě trochu uvolnil a hodinu drhnul závěr z CZ 83.
Odstraněné černění a opískované jsem to už měl nějakou dobu, tak jsem to chtěl dokončit než to začne rezavět. Kdo ji má tak ví, že zaoblené závěru plochy jsou hrubé bez úpravy tak jak je pracovala fréza (bohužel jsem nepořídil foto původního stavu). Chci ten závěr nechat niklovat, opět jako kombinaci lesk a mat. Postup: smirek 80, 180 pak 600 a nakonec doleštění leštícím kotoučkem - zelená pasta v malé ruční brusce. Foto po niklu dodám (pokud nezapomenu).
PICT3375_1.jpg
PICT3381_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů