Nakup v CZUB se slevou pro ozbrojene složky.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#16 » stř 8. led 2014, 21:24

Duty se mi teda vizualne nelibi, ale do cz75 d compact s kolejnici pro prislusenstvi co nevidet jdu (v ramci teto akce). Co me zarazi, ze se u CZ uvadi balisticka zivotnost hlavne 15 tisic ran, kdezto u Glocku se mluvi o 350 tisicich a podobne. Dvaceti(a neco)nasobny rozdil pri pouziti modernich materialu mi pripada nerealny. 8 tisic ran za rok, jak tu psal kolega, asi nedam, ale pripadne budu referovat.

Za druhe valky pri vyrobe Mosinu se taky presnost zhotoveni merila az po vyrobe a nejpresneji vyrobene kusy sly jako odstrelovacky. Zrejme se musel vymenit zaver, ale to uz je jen drobnost. Nicmene i ze stejne linky "padaji" zbrane s kvalitou vyroby podle Gaussovy krivky; presnost dnes lze jednoduse overit a zaridit se podle toho. Co bych ale povazoval za argument proti takove selekci, je, ze se akce tyka lidi, kteri by meli zbranim rozumet. Kdyby jim prodavali zmetky a zakaznici ve vetsim meritku poznali, ze tohle uz fakt neni rukama, ale zbrani, tak v dnesnim informacnim svete jsou schopni udelat CZ takovou antireklamu, ze se ji spise vyplati tech par kousku (podle Gausse) sesrotovat a nedelat si celosvetovou ostudu.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#17 » stř 8. led 2014, 21:43

Pokud jde o moznost vyberu zbrane, mozna jsem ukazal sluzebak moc brzy. Prodavači se tvarili jako by kousli do citronu, ten pan co spatne mluvi furt brblal jak prodejna nic nevydela a prinesli jen jeden kus. Ze pry jich vic nemaji. Celkove velmi protivna a neprijemna situace. Ucel ale splnila. Kdyz jsem po trech letech daval zbran na repasi a vymenu hlavne pro opotrebeni, a kvuli zavodum potreboval druhou zbran, tak jsem ozelel slevu a koupil exportniho... Pak byl klid...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#18 » stř 8. led 2014, 21:57

to Serz: Mě se teda Duty líbí moc a za tu cenu v akci je to skvělá nabídka. Ale samozřejmě každý máme jiný vkus :-) já se ještě rozhoduji mezi ní a G19.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » stř 8. led 2014, 23:12

tslaby: Rozdíl mezi ergonomií Duty a G19 je poměrně markantní. V tomhle ohledu to u mě vyhrává Duty na plné čáře ;) G19 mi vůbec nepadne do ruky. Ale tak každému vyhovuje něco jiného že...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#20 » stř 8. led 2014, 23:16

To Serz: Tech 15 000 ran co dava czub zaruku na hlave je mysleno tak, ze po dobu 15 000 by se nemela zmenit presnost. Takze se nerozpadne. Nebo aspon by nemela.
A stim nastrelem 8000 ran za rok se to nezda, ale pokud bys bouchl kazdy mesic 667 ran, tak to das ani nebudes vedet.
To Chip: Tak to byla asi chyba, ze si ten prukaz vytahl hned pred vyberem. Mozna meli nejakou reklamovanou, vracenou a podstrcili ti ji. Tezko rict. Treba opravdu meli jen jednu, ale to uz nezjistime.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#21 » čtv 9. led 2014, 00:12

Psal jsem ze se musel vymenit vytahovac(prakticky okamzite protoze zbran spatne vyhazovala), dale vymenit tahlo spouste, prasklo po cca 3 az 4 tisici ranach a pak jeste dalsi pruziny. Hlaven mi vydrzi vzdy cca 50000 ran, hruby odhad, protoze to nepocitam. V te dobe uz od od komory do poloviny hlavne prakticky neni vyvrt, ale prakticky se nemeni presnost. 3 x rocne menim vypoustec zaveru, 2 x rocne vytahovac s pruzinou. Jinak jsou vsechny pruziny vymeneny za komplet Wolfa. Shadow z roku 2005 muze mit cca 70000 ran a z roku 2009 cca 30000, opet velmi hruby odhad. Pouzivam prebijenou munici s 124 grs plastovanou strelou...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » čtv 9. led 2014, 00:33

Držme se prosím tématu. Pokud si chcete pokecat o Dutyně, můžete si snadno založit nové vlákno :)
Díky ;)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#23 » čtv 9. led 2014, 06:55

MarK: Tak chci si obě hlavně vyzkoušet prakticky než teoretizovat. Jinak se omlouvám, to o Duty jsem začal asi já.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#24 » čtv 9. led 2014, 17:21

Duty je prece taky v nabidce a neni treba kupovat zmetky jen proto, ze jsou v akci :)

Chip: prosim te, ve ktere z podnikovych prodejen se ti to stalo?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#25 » čtv 9. led 2014, 17:58

Praha, Opletalova rok 2005.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#26 » pon 20. led 2014, 22:33

Taaakže... vzal jsem si na dnešek v práci volno a vyrazil řesit zbroják a ostatní věci.
V 9 jsem přijel na novojičínský odbor pro zbraně a chvíli trvalo, než se uvolnilo parkovací místo. Během chvilky se zbroják doplnil o "oprávněn nosit" a dostal jsem nákupní povolení. v 10 plný plyn směr Uherský Brod. Služebákem jsem nemával, požádal jsem prodavače o ukázání CZ 75 D compact. Přinesl obě verze (s railem i bez). V prodejně byl poměrně klid, tak se mi ochotně věnoval, ukázal mi i tu zmiňovanou Dutynu (na záchytu závěru jsem si malem zlomil palec, hrozný odpor). Na akci jsem se zeptal tak nějak mimochodem, tak chtěl vidět nějaký doklad, na kyselý citron pořád nevypadal :) V poledne zase do auta a plný plyn směr Nový Jičín, na registraci. Ve 2 jsem byl tam, v klidu a pohodě se to vyřídilo, ve 3 jsem byl doma i s průkazem zbraně.

Kolegům z NJ velikánské díky a pochvala za skvělý přístup a rady! ;-)

PS: na odboru jsem vylovil nástřelný list s rozptylem 5,5cm na 25m, ale chod spouště prostě "nový"

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#27 » sob 20. kvě 2017, 23:27

Ahoj, měl bych dotaz. Možná bude trochu mimo téma, ale moc nevím, kam jinam bych ho směřoval takže. Jsem čertsví vlastních ZP a chtěl bych využít u CZUB tu 20% slevu. Mám bratrance který je policajt. No a můj dotaz zní. Jak to vlastně provést? On si musí vyřídit nákupko, koupit ji na sebe, zaregistrovat na sebe a pak mi ji může prodat? A pokud ano, tak co je pak potřebné pro to aby mi ji "prodal"? Co všechno k tomu potřebuju já a co všechno musím zařídit a vyřídit? Děkuju za odpověď :)

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#28 » ned 21. kvě 2017, 06:40

Ano.
Potřebuješ pak udělat to samé, jako tvůj bratranec mimo potvrzení z práce.
A pokud máš čerstvě zbroják, neměl by sis to ještě pamatovat?

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#29 » stř 31. kvě 2017, 20:35

Jo to ano. Já spíš myslel jak to je fakticky s tím přepsáním zbraně. Po tom co si ji on zaregistruje na sebe tak vyplní to oznámení o převodu zbraně na mě, pak zas musím na policajty já s pistolí stejným formulářem a nákupkou a zaregistrovat ji na sebe? :D Abych řekl mám v tom trochu zmatek. A u zkoušek tohle teda moc nebylo. :D



Luba2
Příspěvky: 23

Příspěvek#30 » stř 31. kvě 2017, 20:56

Tak na p 10c jsem slevu nedostal. Na ni se prý sleva nevztahuje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů