Speciální střelivo do brokových zbraní



mutin.stastny
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pát 10. led 2014, 20:56

Zdravím, měl bych obrovskou prosbu. Potřeboval bych se něco dozvědět něco o speciálním střelivu do brokových zbraní. na toto téma píšu esej, ale bohužel nevím kde hledat informace - nějaké internetové stránky, knihy, cokoliv.. Od známého jsem dostal tip na tuhle stránku s tím že mi tu může někdo poradit. Předem díky za jakýkoliv příspěvek Martin.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 10. led 2014, 22:56

Zkus trochu upřesnit téma. Má to být všeobecně o střelivu do brokovnic? Nebo se speciálním rozumí cokoli mimo běžné (jemný a hrubý brok, jednotná střela)? Nebo speciální pro nějaký konkrétní účel?

Docela obsáhle se tématu střeliva věnuje kniha "Thompson Leroy: Bojové brokovnice", je tam i spousta právě těch specialit: nesmrtící včetně různých "pytlíků", jednotná průbojná, flechette....



mutin.stastny
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » sob 11. led 2014, 13:52

Já bych to rád víc specifikoval ale tohle je celý zadání - speciální střelivo do brok. zbraní - využití, vyrianty, konstrukce, provedení, balistické možnosti,... nejdůležitější pro mě bude asi zjistit co se dá specifikovat jako speciální střelivo - protože lovecký náboje at už s brokama nebo s jednotnou střelo dle mého speciální nejsou, ale třeba se pletu..:\ fakt se v tom těžce plácám.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#4 » sob 11. led 2014, 15:20

mas SZ

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 14. led 2014, 16:44

Já bych řadil mezi speciální brokové například na otevírání dveří, gumové projektily..

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#6 » pon 4. črc 2016, 17:46

Co to jsou náboje VNS? Prej na bezpečné vyrážení dveří ale jak to funguje???

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#7 » pon 4. črc 2016, 19:49

Je to v podstatě váleček plastelíny místo klasické střely. Je to o nestlačitelnosti vody podobně jako pyrotechnické rozstřelovače ale energie velice rychle mizí a na větší vzdálenost není "střela" nebezpečná. Zámek z klasických dveří ovšem vyrazí spolehlivě. Průser ovšem je, když má někdo neočekávaně např. kvalitní Nexty. :D

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#8 » pon 4. črc 2016, 20:08

Díky za info. Měl sem se vsadit, že to budeš vědět Ty nebo Sided. ;)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#9 » pon 4. črc 2016, 20:24

S těmi lepšími dveřmi mě to napadlo taky. Musí být velmi nepříjemný stav, když někdo statečně vystřelí zámek a obvodové závory zůstanou na místě a pomordovanými táhly nejde pohnout. To musí dost narušit spád zásahu!

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#10 » pon 4. črc 2016, 20:30

Nenaruší.... to je skutečný průser. Ale dají se vystřelit i lepší dveře, jen jinak. ;)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#11 » pon 4. črc 2016, 20:54

Jistě! Buď bouchací žížala po obvodu nebo nějaká placka.
Já ale myslel, že tohle mají jen vojáci.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#12 » pon 4. črc 2016, 20:56

SZ.... jsme OT a Sided by měl opět pravdu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů