Test vhodnosti dostupného stř. 9mm BROWNING COURT pro nošení



simex
Příspěvky: 3

Příspěvek#31 » ned 9. úno 2014, 16:29

Dobrý den, chci se zeptat (doufá, že volím správné vlákno), zda někdo nevíte, kde lze zakoupit kvalitní přebíjené 9mm browning court, případně originální, nové za co nejvýhodnější cenu. Děkuji



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#32 » ned 9. úno 2014, 17:51

Přebíjené jsem nikde neviděl a ostatní náboje, pročti celé vlákno. Nic levného, Luger to není.

Uživatelský avatar
lebadabel
Příspěvky: 57

Příspěvek#33 » pon 10. úno 2014, 18:57

Několikrát jsem se zde zmínil o problémech s přebíjením nábojů Fiocchi BM a Top Target FMJ 100 gr. Za problémy s přebíjením nemůže munička Fiocchi, ale Zbrojovka Uherský Brod odpustí, Zbrojovka Uherský Brod.
Ale teď vážně. Vhledem k tomu, že se ve všech fórech dočítám, že CZ 83 není vybíravá na střelivo, nikdo podobné problémy nepotvrzoval a pistoli mám v záruce, poslal jsem ji na reklamaci do Brodu. Musím říct, že se k tomu postavili čelem. Reklamaci uznali, upravili skluzavku a nábojovou komoru, vyměnili vratnou pružinu, to vše ve velmi krátkém termínu a teď třiaosmdesátka šlape jako hodinky. Nelze než CZUB pochválit.
Jelikož se tímto problémy s BM vysvětlily, opět tyto náboje budu používat na nošení.
Co se týká nábojů Wolf 9 mm Br., určitě bych je za tu cenu chtěl, ale v Brně nejsou k sehnání. Bylo mi řečeno, že nejsou k mání ani u dodavatelů a že se v Praze zřejmě jedná o doprodej starších zásob. Do naší stověžaté matičky se dostanu jen velmi zřídka a jet tam speciálně by se asi nevyplatilo.
Také jsem se zmiňoval, že Tuza v Brně zkouší objednat v naší ráži poteflonované olovo od Fiocchi. Naposledy jsem s nimi mluvil minulý týden. Zatím tyhle náboje nejsou v republice, ale snad by se mohly objevit někdy v dubnu. Takže uvidíme.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#34 » pon 10. úno 2014, 23:17

V Praze v CIDu jsou stále v nabídce, za 5,60 Ks/ks, koupil jsem jednu krabku a stále nestřílel.



simex
Příspěvky: 3

Příspěvek#35 » úte 11. úno 2014, 17:25

Díky moc, až pojedu do Prahy, zkusím vyzkoušet Wolf 9mm Br. Myslíte, že ocelová nábojnice může být opravdu tak velký problém? Mám krátce Beretta 84 FS a nerad by jsem ušetřil na nepravém místě, kdyby hrozil zásadní problém.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#36 » úte 11. úno 2014, 22:44

Vlašim taky vyráběla nebo ještě vyrábí náboje s ocelovou nábojnicí, ale to byly asi jen Lugery.

Uživatelský avatar
lebadabel
Příspěvky: 57

Příspěvek#37 » pát 14. úno 2014, 20:53

Nevím, školy nemám, ale na tom jestli je nábojnice z oceli, z mosazi nebo třeba ze zlata přece vůbec nezáleží. Tedy pokud vydrží teplotu a tlak vzniklý při výstřelu. Nábojnice přichází do styku pouze s nábojovou komorou a celkem si nedovedu představit proč by jí ocel měla nějak vadit.
Samozřejmě jiná otázka by byla ocelová střela. Kromě toho, že by střelivo s ocelovou střelou bylo s největší pravděpodobností kategorie A, tak si také umím představit, že by nadměrně opotřebovávalo hlaveň.
V nábojnici z ocele nevidím žádný problém.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#38 » pát 14. úno 2014, 21:37

U ocelové nábojnice je řada odlišností. Jedna z nich je třeba to, že jsou lakované kvůli korozi, což může způsobovat zapékání v komoře. Následkem může být špatné cyklování a je více namáhán vytahovač. To je jen jeden příklad.
Tím netvrdím, že střelivo s ocelovou nábojnicí nelze používat.



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#39 » pát 14. úno 2014, 22:15

Existují i tombakované (poměděné) ocelové nábojnice. Tam by asi bylo méně problémů než s lakovanými. http://munitop.cz/kulove/21-762x39-stv.html

Uživatelský avatar
lebadabel
Příspěvky: 57

Příspěvek#40 » pát 14. úno 2014, 23:37

Vida, člověk se stále dovídá něco nového. Opět se potvrzují klasická slova: "Se učit, se učit, se učit!"
Zapečený lak by měl ale vyřešit bronzový kartáček? Nebo se opět mýlím?
Jaké jsou další nevýhody ocelové nábojnice?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#41 » sob 15. úno 2014, 00:13

Peggy má pravdu, nejvíce to asi odnáší vytahovač, proto je vždy lepší mosaz, ale tyto nábojnice jsou pochopitelně dražší. Třeba Makarovu je to asi jedno, většina nábojnic v Rusku do Maka je ocel.
Ocelové nábojnice se nedají přebíjet.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » sob 15. úno 2014, 08:04

Mosazná nábojnice si při výstřelu "dýchne" = tlakem se roztáhne v komoře a utěsní ji a když tlak poklesne, tak se zase částečně smrští, kdežto ocelová nábojnice zůstane roztažená a k jejímu vytažení z komory je potřeba větší síly = víc brzdí závěr a může docházet k nespolehlivému cyklu zbraně, vytahovač přeskočí z drážky, nebo závěr nemá dostatečnou razanci na vyhození nábojnice z okýnka, nebo závěr nedoběhne až do zadní polohy a nenabere další náboj ze zasobníku apod. Např S&B jeden čas vyráběl 9 Luger Safe Ammo s ocelovou tombakovanou nábojnicí kvůli nižší ceně, ale už se nevyrábí. Ocelové nábojnice se používají v armádě v snad jen u ruských vojenských zbraní, protože to sou krumply s takovejma vůlema, že se z toho dá vystřelit skoro cokoliv.

Bohuliby: ocelové nábojnice se dají přebíjet, ale nikdo to nedělá, protože nikdo nestojí o to, aby si vyrobil naho.no střelivo.



simex
Příspěvky: 3

Příspěvek#43 » čtv 20. úno 2014, 18:51

Koukám, že Na Slovensku prodávají i tyto náboje, 9mm Browning Hornady 90grn FTX CD. Cena tedy závratná, nevíte ovšem, co to je FTX?

http://www.zbranepresov.sk/9mmbrow-horn ... al-defense

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#44 » čtv 20. úno 2014, 18:57




Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#45 » pát 21. úno 2014, 00:04

Náboj hezký, ale alespoň se dá koupit možná po kusech do sbírky.
Byl jsem v Proarms v Pruhonicích a neprodají tam po kuse nic, je to velká škoda, zejména pro sběratele, dříve to šlo, dnes ne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů