Odvolací soud osvobodil taxikáře

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » čtv 18. úno 2010, 07:43

Gratulace! Škoda času ve vazbě, ale snad nebyla úplně zbytečný, pokud se to podaří trochu
zmedializovat, aby se ještě více ustálil v povědomí, že beztrestná obrana by měla být skutečně samozřejmost. Každý útočník si svým konáním říká o takovouto reakci a obránce by se neměl bát, že jej nakonec ještě budou takto popotahovat.

Uživatelský avatar
sw_fox
Příspěvky: 30

Příspěvek#17 » čtv 18. úno 2010, 11:46

Zdarec, díky všem za podporu, další informace o téhle kauze budu dávat převážně sem a pouze dílčí info na střelectví, protože jak jistě víte, Pidibi a 4majk to tam vedou do úplného rozeštvání.

Uživatelský avatar
Leto II.
Příspěvky: 7

Příspěvek#18 » čtv 18. úno 2010, 12:50

Dvojnásob dobrá zpráva! Už tam taky nechodím. Ještě by to chtělo rozhýbat tady. Kde je Admix?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » čtv 18. úno 2010, 13:01

Nestartujte tu žádné hádky a už vůbec je sem nepřesouvejte odjinud! K tématu!

Uživatelský avatar
hetzer
Příspěvky: 81

Příspěvek#20 » čtv 18. úno 2010, 13:22

gratuluji i zde :!:



Tparanoik
Příspěvky: 9

Příspěvek#21 » čtv 18. úno 2010, 14:21

Nejprve musím pogratulovat SW_FOXovi a Metalgirl za precizní obhajobu. Jen doufám, že jejich služby nikdy nebudu potřebovat :)

Gratuluji! Jinak jsem potěšen, že kolik uživatelů/moderátorů z kategorie rozumných zde potkávám...



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#22 » čtv 18. úno 2010, 18:44

Taky gratuluji všem i na tomto fóru. Super práce.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#23 » pát 19. úno 2010, 09:41

Samozřejmě také blahopřeji. Ulevilo se mi. Smím-li požádat, moc by mne zajímaly podrobnosti (zejména odůvodnění rozsudků obou soudů).


Uživatelský avatar
sw_fox
Příspěvky: 30

Příspěvek#25 » pát 19. úno 2010, 10:04

Zprošťák zatím jen vyhlásili, doručen bude v zákonné lhůtě 30 dnů. Pak vyvěsím.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#26 » pát 19. úno 2010, 12:41

Děkuji.
V rychlosti jsem to pročetl a celé jednání soudu - tedy žonglování se slovy, záměrné označování obránce za útočníka, bagatelizace závěrů soudního znalce s letitými zkušenostmi v boji zblízka, záměrná "úprava" legislativního termínu "zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku" na soudem opakovaně užitý termín "zcela nepřiměřená útoku" (nemající oporu v legislativě), spekulace soudu - nezaznamenaná písemně - ve smyslu jakési "připravenosti" obžalovaného na útok (dýka v ruce?) a neprokázané tvrzení soudu o ústupu útočníka (resp. poškozeného) mne osobně vedou k domněnce, že soud v dokazování nehledal důkazy o vině či nevině, ale pouze důkazy podporující jeho rozhodnutí o vině.

Odvolání precizní, přesné a zejména - narozdíl od rozsudku - uceleně popisující zkutečnosti zjištěné.

Na zprošťák si rád počkám, jen ještě otázečka - je proti Pavlovi nyní veden občanskoprávní spor o náhradu škody?

Uživatelský avatar
Loki_cz
Příspěvky: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » pát 19. úno 2010, 21:58

Jo.. tak mne jeste napadlo..
Foxi: Myslis ze ona zmena zakona "obrana musi byt duraznejsi nez utok aby byla ucinna" bude do budoucna znamenat nejakou zmenu k lepsimu i v jednani u prvotnich soudu? Nebo myslis ze se pristup prilis nezmeni a dale budou tvrdosijne trvat na tom ze spravne ma clovek skoncit alespon na ARU aby se mohl snad i bránit?
Ci ze by diky teto vete casteji rozhodli jiz policajti ci kdo rozhoduje ma-li to jit k soudu??

PS: Opravdu je mozne ze by byl proti nekomu kdo se brani veden spor o nahradu skody Utocnikem? Ci pozustalymy v pripade ze utocnik svuj cin neprezije? To mi prijde uz jako celkem zpesilost..

PPS: Jinak jaky byl navrat do normalniho zivota? Uz se to nejak ustalilo? Nejake problemy?

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » pát 19. úno 2010, 22:06

Zmena zakona? To pisou kde? Paragraf o nutne obrane se snad nezmenil ne?

Uživatelský avatar
KamikazeCZ
Příspěvky: 32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » sob 20. úno 2010, 12:50

Je to jen judikat, navic vydany uz driv, tohle je jen jeho doslovna citace. Pokud vim, neni pravne zavazny pro soudy nizsich instanci.

Uživatelský avatar
Loki_cz
Příspěvky: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » stř 24. úno 2010, 00:18

Je vubec pro nekoho ten judikat zavazny nebo to je proste takove doporuceni?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů