Pistole na nošení - náboj v komoře? cvičný, brokový, ostrý?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#16 » pon 15. úno 2010, 18:04

1) výrobce může garantovat co chce, ale praktická zkušenost je jiná, viděl bych to tak 50/50 bud jo a nebo ne, ale spolehnutí na to rozhodně není.
2) výrobce rozhodně nebude stát s rozklepanejma kolenama proti grázlovi a nebude muset špekulovat jak to dopadne
3) pokud má někdo problém s tím že v rámci NO někoho zraní a nebo zabije tak by měl přehodnotit nošení, protože tohle je nejjistější způsob jak přijít k úhoně



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#17 » pon 15. úno 2010, 19:04

Když nosím, tak bez náboje v komoře. Beru všechny Vaše argumenty pro nošení jak říkáte "nadrcnuto". Stejnou pravděpodobnost, že nebudete mít čas natáhnout a nabít je asi i varianta, že Vás někdo ze zálohy bací a stejně nebudete čas na nějakou reakci, nedejbože se dostane k Vaší zbrani a pak mu stačí jen mačkat spoušť (maximálně odjistit). Tohle jsou všechno jen teorie a v praxi se výhody nebo nevýhody toho či onoho u nás nedá zjistit. Možná tak někde v Bronxu.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#18 » pon 15. úno 2010, 21:11

A co kdyz nemas obe ruce volne?

Ovsem nebavime se tu o tom, ktery zpusob je lepsi, to je na uvazeni kazdeho z nas. Kazdopadne, at uz nadrcnuto ci nenadrcnuto, mit jako prvni naboj slepy je blbost, stejne tak jako brokovy.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#19 » pon 15. úno 2010, 21:39

Toto dilema skvěle vyřeší revolver.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#20 » úte 16. úno 2010, 10:33

Právě co se týče toho brokového, tak nosím první v komoře revolveru .357 brokový, pak následuje plnotučný .357 celoplášť. Sice proti feťákovi - pokud netrefím v zákeřné situaci xicht tak nic moc na zastavení, ale stačí znovu zmáčknout. Je to moje volba. Jo a na odehnání psů na potulce je ten brokáč ideál... Slepý náboj patří do startovacích, expanzních zbraní, a k odpalování pyrotechniky na oslavách, ne na obranu :idea: Co se nošení v komoře u pistole týče, je to na tom, jak se k tomu každý uživatel postaví - resp. jak mu to "vadí/nevadí".

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » úte 16. úno 2010, 12:05

Dovolil jsem si lehce upravit název vlákna, protože se nám to tu už rozšířilo i na diskusi o náboji v komoře obecně (a ono to spolu souvisí).

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » úte 16. úno 2010, 14:24

2MarK: Mi to nevadí. Jsem rád, že se to tady tak rozjelo:)

Ten brokový mne nenapadl... Pro mě možná výborná alternativa k ostré. A co jiné varianty? Co třeba první gumový?

Příklad: 9mm RUBBER (ráže 9x22 P.A.)

Existuje náboj s pryžovou střelou použitelný i v klasické 9mm Luger (9x19) pistole?

Díky za všechny předchozí i případné následné názory.
Pro někoho je možná ta první "tupá" nepochopitelná, avšak když se chci jako začátečník naučit nosit stále "nadrcnuto" a přitom si být o trochu jistější, že si něco omylem neustřelím...
Je myslím dobré seznámit se z technicky možnými variantami, které budou fungovat.
Bez této diskuse by možná někteří z nás nových sháněli cvičné (slepé), koupili si nejmenší spotřebitelské balení a až pak přišli na to, že zbytečně:P

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » úte 16. úno 2010, 14:46

Neexistuje nic jako "budu nosit pro jistotu slepy, abych si neustrelil prdel" :lol: Zbran, ktera je technicky v poradku, vystreli pouze, pokud zmacknes spoust. Pokud nemas zazitou bezpecnostni manipulaci, tak asi fakt s nosenim pockat ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#24 » úte 16. úno 2010, 19:50

Zapomínáš na : Když pánbůh dopustí tak i motyka spustí. Nebyl bych si na 100 % jistý ničím.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » stř 17. úno 2010, 19:37

Jenže ono nosit ve válci jako prvního gumídka je taky scestné. Jseš si skálopevně jist, že je tam a ono ejhle :shock:, kupodivu letí olovo. Pak máš 10 let klidu na to zjistit kde se stala chyba. Razím zásadu: buď plnotučný, nebo nic. Buď střílet naplno, nebo to vůbec nevytahovat. Slepák pistoli nepřetáhne. Brokovej ti na střelnici stokrát spolehlivě přebije a pokakinká se to přesně ve chvíli kdy ti jde o kejhák.
Já nosím v režimu naštěknuto v komoře. V malorážce Magtech HV, v 9L subsoniky a v PM 6,1 g FMJ z Vlašimi.
Hlavně proboha VŽDY NOSIT STEJNĚ!
Naposledy upravil(a) Zoufalec dne ned 14. bře 2010, 15:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#26 » stř 17. úno 2010, 20:02

Hlavně proboha VŽDY NOSIT STEJNĚ! tohle je ze všeho nejdůležitější, ať už nosíte cokoli, v jakémkoli stavu!

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » pát 19. úno 2010, 12:44

Offtopic o plynovkách oddělen
:arrow: Pojistky a bezpečnost plynovek

Uživatelský avatar
Brigadier
Příspěvky: 65

Příspěvek#28 » pát 19. úno 2010, 21:46

Už přes 6 let nosím Glocka, a náboj mám vždy v komoře. Nedovedu si to představit jinak.
Ale napadá mě, existuje něco v .22 (ne revolver), co by se dalo bezpečně nosit s včelkou v komoře?



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » sob 20. úno 2010, 00:39

Myslím, že taková K22 od Grand Power by to svedla :)

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » sob 20. úno 2010, 07:36

Nebo třeba Taurus PT 22. Spoušťák DAO, kladivo nevyčnívá ze závěru, dynamický závěr - tudíž absolutní spolehlivost a navíc 9 nábojů. Celé je to menší než dlaň.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů