Uvízlá střelva v hlavni



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#16 » pon 24. bře 2014, 13:19

Neznám žádnýho balistika, ani nikoho na zkušebně, ale znám autora těch "vyprošťováků". Je to člověk, který střílel už v době, kdy drtivá většina z tohoto fóra nebyla ani na světě a ví toho prakticky o zbraních určitě vic než většina místních diskutérů. Takže pokud si mám vybrat mezi jeho produktem a místními výkřiky, je moje volba jasná. Tímto se ale nebraním argumentům, pokud má někdo nějaké exaktní poznatky, sem s nimi.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pon 24. bře 2014, 13:52

Neznám autora vyprošťováků, ale (ne)bezpečnost takovýchto výtvorů bude záviset na poloze střely v hlavni. Pokud hned za kuželem, tak to asi nemusí být problém, ale pokud někde dále (zejména v delší hlavni), mohlo by dojít k nestandardnímu průběhu hoření a nárůstu tlaků, což by mohlo skončit i poškozením zbraně. V podstatě podobně jako to dokáže třeba i obyčejná voda.
Takže bych podobné experimenty nikomu nedoporučoval.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#18 » pon 24. bře 2014, 19:21

KarlosP - je možné ,že Tebou zmiňovaný výrobce ,vyprošťováků, má rozsáhlé znalosti. Ovšem,to co ty zde prezentuješ je slušně řečeno blbost. Při výstřelu nedojde k pravidelnému vývinu rány a naopak prudce vzrostou tlaky v hlavni.Nechá se to přirovnat k podobnému ději, jako poslat střelu do jiné,která zůstala v hlavni. S trochou nadsázky také můžeš tvrdit,že to je rychlejší než vytlačení tyčí. :lol: Hodně štěstí při používání vyprošťováků.......

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pon 24. bře 2014, 19:24

Taky si myslím že je bezpečnější použít mosaznou tyčku.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#20 » pon 24. bře 2014, 23:19

Tak diskuze se pěkně rozvířila, to jsem ani nečekal.
Osobně bych třeba v kulovnici s kulkou v dolní polovině hlavně asi taky necpal vyprošťovák.
Třeba ještě k něčemu dojdeme, každopádně je to vždy nepříjemná zkušenost.
A co to poškození hlavně, pokud je ta střela olovo, tak je to myslím rozhodně lepší, nežli staré vojenské střelivo s ocelovým jádrem ?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » úte 25. bře 2014, 06:47

Naopak, olověná střela má tendenci se v hlavni roztemovat. U pistolových to není problém ale dlouhá pušková dokáže nadělat starosti. Naopak plášťované střely jdou bez problémů ale každopádně to chce tyčku o co největším průměru a s kolmo zabroušeným koncem.

"Vyprošťováky" jsou na Darwinovu cenu :roll:

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » úte 25. bře 2014, 07:25

Vyprošťovák je ale opravdu 3,14ovina :) od doby co jsem nouzově vyrážel vodící tyčkou pistole taky zvažuju měděnou či mosaznou kulatinu ráže 8mm :) jako přísluško ssebou. I když moje přebíjenky mi to zatím neprovedly (resp. já jsem si to neprovedl). ťuk ťuk..

Uživatelský avatar
Dr.eddie
Příspěvky: 20

Příspěvek#23 » pon 31. bře 2014, 23:08

Nestraste! Sam jsem 2x vytloukal a po te zkusenosti jsem si udelal tyhle "vyprostovaky". Korkovou "kulku", trochu min prachu a jedem. Jednou jsem ji pouzil a v poho ( GP K100). Jak to tady tak procitam, tak nabyvam dojmu, ze uz jsem mel asi i lepsi napady.



Jakuza87
Příspěvky: 102

Příspěvek#24 » úte 1. dub 2014, 05:00

Mosazha tycka raze 8.5 a primerene kladivo raze "tak akorat", od te doby co toto mam, tak jsem jeste nevytloukal, pred tim 2x ale taky necim podobnym co bylo po ruce.

Korek: no ten se mi zda uz dost tuhy, ucpaval bych necim co opravdu jen drzi prach na miste, koule ten tlak udela taky....... ale fuj konc teorie o vyrobe trubkove bomby z pistole

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#25 » úte 1. dub 2014, 11:20

Vyklepával jsem celkem 3x, kvůli použitému prachu - z revolveru SW 686-6. Magnumová zápalka dostane střelu až za polovinu délky hlavně a dostat ji ven je na prášky, střela se roztemuje, jak už bylo zde zmíněno. Vždy je lepší zacvaknout prázdný válec do rámu, protože pokud je válec vyklopený, rázy při vyrážení cviknou šroub držící osku válce na místě a válec vypadne a nejde nasadit zpátky. Pak je třeba rozebrat mechanismus spouště. Používám mosaznou tyčku pr. 7,5 mm pro 357 a devítku, pr.10 mm pro 45ACP. Ale úplně nejlepší je dávat si bacha při přebíjení...



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#26 » stř 22. říj 2014, 20:15

Odpovídám dost pozdě ale pokud nejde střela na místě vyklepat,vždy bylo lepší střelu vylisovat.Většinou každý automechanik,nebo zamečnická firma ve vesnici má lis,tak si myslím že při pěkné prosbě nechají použít.
Jednou jsem do toho mlátil jako smyslů zbavený a sice šla ale strašně pomalu.U nás v podniku lis je a překvapilo mě jak snadno to přes lis šlo,než když jsem do toho bušil.
Jako nouze je dobrý i svěrák pokud to tam rozumě dostanu a rozepřu to oproti něčemu měkýmu,hliník,měď.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#27 » ned 21. led 2018, 20:42

Tak můj první pokus o přebíjení skončil, možná díky extrémní opatrnosti, uvízlou střelou. Šlo o poplastovanou 125gn ze strely.eu. Zkoušel jsem vše možné většinou se dřevem, abych nepoškodil hlaveň. Zabral až mosazný šroub, kousek dřeva a pořádně těžká palice. Šroub o průměru 5mm jsem opřel hlavou o betonovou podlahu, navlékl na něj hlaveň ústím k podlaze, vstup do komoru i přes skluzavku jsem překryl kouskem prkna a druhou pořádnou ranou uspěl. Glock 19.

kule.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#28 » ned 21. led 2018, 22:44

dotaz: zaslechl jsem od JPP, že střelci prý uvízlou střelu v hlavni řeší tak, že vezmou další náboj, vyjmou střelu a tento blank náboj vloží do komory a náboj odpálí. je to doporučitelný postup pro beze poškození zbraně a střelce?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » ned 21. led 2018, 22:52

Mlho! O tomto tu již dlouhé 4 roky hovoříme! :lol:
Tak si to tu prečti znovu a zjistíš jaká je to hovadina.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#30 » ned 21. led 2018, 23:24

Dostával jsem uvízlou střelu z hlavně zatím jen 2x (pokaždé tovární střelivo) a bohužel vždy .38 Spec tedy u revolveru. Což je o level vyšší opruz než z hlavně pistole.

Zůstala mi v obou případech cca v půlce 3,5" hlavně a tak jsem ji vyrážel směrem výstřelu už proto, že zezadu je válcová a obával jsem se příp. roztemování kuželu v opačném směru. .
Šlo to pravda dost blbě a pomalu dubovými kolíky ale nakonec s citem se zadařilo.

Další "vyprošťovací" náboj je již z principu balistiky totální chujovina!!
Resp. je to téměř to samé jako poslat do hlavně další plnotučnou střelu ..
Celé to může pak dopadnout i zhruba takto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) kiv61 dne ned 21. led 2018, 23:34, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů