Laborace pro .44-40WIN



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 11. kvě 2014, 10:26

Zdar, neměl by jste prosím někdo zkušenost s westernovou laborací pro r. .44-40? Zatím používám pod 200gr střelu (ares) 8,5gr DO36 a zápalky sb nebo federal, ale stále to není ono (zdvih revolveru) . Díky Petr



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#2 » ned 11. kvě 2014, 19:21

Na jednom obrázku jsou westernové laborace náboje 44-40 s prachy Accurate, na dalším s prachy Vihtavuori a na třetím jsou laborace pro revolver s prachy Vectan.
Pro nízkotlaký náboj střílený z revolveru nebude asi D036 ten správný prach, použil bych některý rychlejší.
44-40 Vectan.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#3 » ned 11. kvě 2014, 19:23

Nedaří se mi dostat víc obrázků do jednoho příspěvku, budu jej muset rozdělit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#4 » ned 11. kvě 2014, 19:24

Ještě ten třetí ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » ned 11. kvě 2014, 19:53

Děkuji, právě u Accurate no.5 jsem si všiml, že ekvivalent je DO36 a toho jsem používal 8,5gr. Je pravda , že jsem dostal pár hotových nábojů s 4,5gr Ba10 a je to o něco klidnější po výstřelu a ani nespálené zbytky prachu nejsou (u DO36 jsou nespálené zbytky v nábojnici). Jen mi v té velké popelnici přijde 4,5gr jako nic .

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#6 » úte 13. kvě 2014, 15:58

Používám prach co mi zůstane po přebíjení brokových nábojů. Pro westernovou střelbu je to na Lee prachovačce díra 53 a na 50m díra 82. Mám to sice do pákovky, ale je to vyzkoušené i v revolveru.
Pokud nemám ten brokový prach, tak mám nějaký delaborát. Nevím co to je za typ, ale láduju to i do .45ACP a .45LC.
Měl jsem i Vihtavuori, díra 61, ale ten je celkem drahý.
Tomuhle náboji stejně nejvíce sluší BP.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#7 » úte 13. kvě 2014, 19:48

ace curly: Bez výhrad souhlasím pouze s poslední větou, černý prach by tomu náboji skutečně slušel lépe.
Jenom Explosia dodává na trh nejmíň 6 prachů pro brokové náboje, pokud bys přebíjel i jednotnou střelu, počet prachů bude ještě větší a jsou tu i jiní výrobci … Každý ten prach má jiné vlastnosti, takže bez udání o jaký prach se jedná není informace o tom kterou dírou prachovače jej do náboje sypeš, k ničemu.
Na zmínku o neznámém delaborátu raději nebudu reagovat a pokud nikomu neublížíš, každý sám je svého štěstí strojvůdcem …

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#8 » stř 14. kvě 2014, 06:31

Tak já to trochu rozepíšu, abych nevypadal jako laureát Darwinovy ceny.
Ten delaborát není samozřejmě prach vytřepaný z nějakých nábojů. Je to legálně koupený
prach. Prodejce uvedl, že je vhodný pro .45ACP. Byl ve dvacetikilovém balení, ale označení nevím. Navíc cena byla neodolatelná.
Tento prach používám nejen já, ale spousta mých kamarádů, aktivních westernových střelců více než deset let. Jsme s ním velmi spokojeni. Funguje dobře a bez problémů.
Samozřejmě se stále bavíme o westernových laboracích a ne o maximálních navážkách. To platí i o brokovém prachu. Potřebuješ rychlý prach a ten se v brokových nábojích používá.
Nejčastěji používám prach ze S&B, myslím, že je to S020, ale nebyl žádný problém ani od jiných značek. Kolegové přebíjí broky BP, takže zůstane spousta bezdýmáku.
Nábojnice je celkem velká a westernové laborace jsou malé. To způsobuje, že je nedokonale spálený prach, každá rána je jiná, podle toho, kde je prach v nábojnici zrovna sesypaný. To mi právě dělaly ty tabulkové prachy.
Řeší se to buď vyplněním volného prostoru, aby prach necestoval, nebo používat velkoobjemové prachy. A to je třeba ten Vihtavuori určený speciálně pro westernovou střelbu.
Už to takhle provozujeme přes deset let. Je to ověřeno desetitisíci výstřely bez jediného problému a že to funguje dobře, svědčí i to, že máme deset prstů na rukou a stále dvě oči a naše železa vypadají pořád svěže :D . Navíc nám to už vystřílelo spoustu placek. Neradil bych, kdybych to neměl dostatečně ověřené.



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » stř 14. kvě 2014, 08:51

Díky za odpovědi, právě o tu praktickou část týkající se westernové střelby mi šlo. Stále jsem ale na pochybách jakou cestou, co je nejpoužívanější tudíž nejvíce vyzkoušené - ty prachy pro brokové náboje, nebo něco z těch rychlých typu BA10?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#10 » stř 14. kvě 2014, 11:26

Dancek píše:..... na třetím jsou laborace pro revolver s prachy Vectan.
..........

ze kterýho roku je máš ?
44_40.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » stř 14. kvě 2014, 12:38

Z vectanů podle všeho Ba10, je nejrychlejší a dobře se dávkuje. Do podobné nábojnice 44mag jsem dělal terčovky s 5gr Ba10, střela 200gr, rychlost kolem 250 m/s. Kovbojská laborace to není, ale určitě můžeš jít níž (viz staré tabulky).
Ochomýtl jsem se kolem měření laborace 45LC s ba10, která létala nějakých 120m/s. Protože nesmíte utápět střelu hlouběji ani krátit nábojnice, byl spalovací prostor zmenšen vyplněním zevnitř (snad vložením hadice?).



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#12 » stř 14. kvě 2014, 14:39

4mike: Ty tabulky jsou asi hodně staré, kdysi jsem si je stáhl, když je nějaký dobrák naskenoval z velkého manuálu Vectan a dal je k dispozici.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#13 » stř 14. kvě 2014, 18:22

Chybně jsem uvedl označení prachu jako S 020, jedná se o Lovex S 035-04.
to ladaj: proč by jsi nemohl utápět střelu ? Pokud bude aspoň kousek nad okraj nábojnice, není problém. To je ovšem řešení vhodné pro revolver, pákovka to nezvládne.
Zkrácení nábojnice taky nevidím jako problém. Já jsem to zase vyřešil tak, že jsem do revolverů .45LC pořídil válce pro .45ACP. Tohle ovšem nejde dělat u .44-40.
Někdo cpe do nábojnice různé vaty apod., ale myslím si, že to co tu probíráme není zase tak složitý a záludný problém. Uvidíš, že na to příjdeš celkem rychle, chce to jenom zkoušet.
Jinak zápalky požívám výhradně S&B k plné spokojenosti.
Střely mažu směsí včelího vosku se sádlem. Někdy tam přidám trochu vonné svíčky, ať zavoním :D .

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » stř 14. kvě 2014, 18:47

Cowboys něco povídali, že to něpřipouští pravidla CAS - nehodlám to ověřovat ani studovat, každopádně ty plivátka měl v nábojnicích plné délky. Utopení myslím pod okraj.
Startovací navážka Ba10 bude zaručeně menší rana, než těch 8.5gr D036 (v jedné z verzí prodávaný jako Acc5).



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » pon 19. kvě 2014, 09:01

Tak všem za rady díky, vyhrála to "zatím :) " ta BA10, pár jsem dal s 4,5gr a chová se to dobře, při normálně osazené střele zkusím ještě 4gr a uvidíme. Čisto bez nespálených částí, menší zdvih.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů

cron