Výběr brokovnice - pumpa/automat

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » pon 24. úno 2014, 09:41

Dle mého testu rozptyl krátké hlavně není nijak dramaticky větší. Díky kratší hlavni ale klesá rychlost, takže i na "sranda holuby" bude nižší energie broků poznat.

Pumpy "normální délky" (18-20) bývají sem tam i v inzerci/komisi...



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#62 » pon 24. úno 2014, 09:54

pro začátek bych doporučil maverick-je to mossberg,ale o dost levnější.už jsem někde psal,že se liší od M500 pouze umístěním pojistky a materiálem baskule.měl jsem oba M88 a M835. hlavní rozdíl byl v tom,že M835 má chokovanou hlaveň.myslel jsem,že to bude rozdíl a došáhnu na vzdálenější terče,ale na konec jsem stejně jen používal cilinder choke.důležitý je hlavně dát pozor na to aby byl dlouhý zásobník!délka hlavně musí být stejná jak délka zásobníku.je to zakončeno šroubem,takže prodlužka bez nějaký prasárny moc asi nepůjde.M88 s dlouhým zásobníkem pojme 8+1 practicalů.
Kdybych někdy kupoval brokovnici,tak zase koupím M88 a nebo rovnou samonabíječku M930

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#63 » úte 10. čer 2014, 15:43

Mám tady jedno video na téma "co dokáže kompenzátor na brokovnici":
http://youtu.be/IepJi8yroTc
První je Steinerův Uzkon, druhý můj Ultrashort s originálním ocelovým kompenzátorem, výrobce jej nazývá "muzzle brake" a dle videa se snad jako brzda i chová. Váha zbraní a délka hlavní je v popisu videa.

Protože to přímo nesouvisí ani s jedním modelem, dávám do tohoto obecného tématu. Jako nepovinný úkol si dávám do příště natočení videa jen svého kraťase s a bez kompenzátoru pro skutečně relevantní porovnání účinnosti.

Uživatelský avatar
Bombenschuß
Příspěvky: 5

Příspěvek#64 » úte 22. zář 2015, 21:26

Dobrý večer,
chtěl bych si udělat radost a pořídit brokovnici. Nezamýšlím závodit, spíš občas zajít na poppříky, sem tam holuby, při hodně velkém sebevědomí třeba za čas zkusit LOS. Když jsem se kdysi věnoval myslivosti, vlastnil jsem MC21. Kdyby mi 3x neprasknul úderník řekl bych že to byla velmi spolehlivá zbraň. Zkušenost mám tedy se semiautomatem, ale teď jsme nahlodán jestli se k němu vrátit, či vyzkoušet pumpu. A teď babo raď....
Ze semiautomatů se mi nejvíc zamlouvá Mossberg 930 JM Pro a Fabarm PSS10. Když pominu cenový rozdíl, máte někdo zkušenosti s těmito zbraněmi ?? Spolehlivost, střelba, atd. ...
Pokud bych se rozhodl pro pumpu, mám v hledáčku Remingtona 870, 887 a Mossberg 590A1.
Prosím tedy zkušené lidi z fóra o názor :)



scourge
Příspěvky: 9

Příspěvek#65 » čtv 1. říj 2015, 13:45

Bombenschuß píše:...
Pokud bych se rozhodl pro pumpu, mám v hledáčku Remingtona 870, 887 a Mossberg 590A1.
Prosím tedy zkušené lidi z fóra o názor :)


Přesně tohle řeším taky, brokovnice kolem 20k a tyhle dva modely. Původně jsem byl pro Mossberg, ale údajně má dost špatnou kvalitu zpracování... přitom to samé se říká o některých posledních remingtonech... takže jsem vlastně na začátku.

Uživatelský avatar
Bombenschuß
Příspěvky: 5

Příspěvek#66 » čtv 1. říj 2015, 21:14

Včera jsem zařídil nákupko - na počkání, takže teď ji už jen koupit. Zatím jsem nejvíc nakloněn Mossbergu 590 Mariner. Ale pořád nejsem rozhodnutý na 100%, třeba na tý 887 mě láká možnost 12/89. Tedy ne že bych s tím musel střílet, ale myslím že pak ta hlaveň musí mít větší životnost při střelbě 12/70, nebo 12/76.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » pát 2. říj 2015, 08:46

V životnosti rozdíl nebude, 12/76 a 12/89 mají stejné zkušební tlaky, viz http://www.cip-bobp.org/homologation/en ... _type_id=7
Údajně je hlavní výhodou 89 větší výhozní okno.



scourge
Příspěvky: 9

Příspěvek#68 » pát 2. říj 2015, 09:22

Nakonec půjdu do Remington 870 Express Tactical Magpul - jen mě zajímá jedna věc - na modech, které dělá Salient Arms je zásobník pod hlavní stejně dlouhý, jako hlaveň - tj. asi o jeden náboj víc. Chápu správně, že se dá koupit prodloužení na ten mag pod hlavní?

Bombenschuß - nákupka a co jsi zaškrtnul, pro sportovní střelbu, nebo pro ochranu? :)

Uživatelský avatar
Bombenschuß
Příspěvky: 5

Příspěvek#69 » pon 5. říj 2015, 22:01

scourge - zásobník u 870tky určitě prodloužit lze, viz. třeba zde:
http://www.brownells.com/search/index.h ... &ksubmit=y
Jinak v nákupním povolení jsem si nechal napsat obojí - tudíž mi bylo vydáno povolení pro sportovní činnosti a zároveň k ochraně života, zdraví a majetku. :-) Musím uznat že u nás ( Litoměřice ) jsou na zbraních ochotný, příjemný a kdyby takhle fungoval každý úřad tak je to nádhera....

ladaj - díky za tabulku, prostudoval jsem ji a s těmi tlaky máš recht, vycházel jsem jen ze selského rozumu. To jest - větší náboj = komora se silnější stěnou :-) Neměl jsem pravdu. Jinak s tím větším výhozním okénkem jsi mi připomněl zhruba rok 1997 kdy do tehdejší Frankonie dovezli světlicové náboje do brokovnice 12tky, vůbec si už nepamatuju kdo to vyráběl, ale za to vím že to bylo ukrutně dlouhý a anžto jsem neměl kozu, ale jen MC21, musel jsem jsem ji rozebrat, strčit světlici, smontovat a vystřelit. :-)
Světelný efekt nádherný, ale ta piplačka....

Uživatelský avatar
Bombenschuß
Příspěvky: 5

Příspěvek#70 » pon 26. říj 2015, 22:34

Dilema vyřešeno, koupeno, registrováno - Remington 887 Nitro Mag Tactical :-)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#71 » pon 26. říj 2015, 23:24

Gratulace! :-) A price?

Uživatelský avatar
Bombenschuß
Příspěvky: 5

Příspěvek#72 » pát 20. lis 2015, 23:36

17 900 Kč. Tedy pokud se nepletu, neb nemám fakturu v ruce.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#73 » pon 25. led 2016, 17:22

Odkaz u pumpy cos psal nefunguje. Ale jednoucha odpoved taky neni. :) Na blbnuti a sem tam nejaky LOS ti bohate staci nejaky UZKON/HATSAN. Zalezi na tobe, zda klasika, nebo s pistolkovnou, miridla raily atd. S cenou se vejdes, takze spis podle toho co se ti libi. http://www.alfatactical.cz/opakovaci-brokovnice/ Uzkon uz je trosku problem sehnat. http://www.zbraneostrava.cz/zbrane/esho ... BROKOVNICE

Kozlici nevim. UZKON je taky delá. Jukni na zelenysport.cz

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#74 » pon 25. led 2016, 17:24

kerazum píše:Jelikož mi moje tema zamkli i kdyz jsem se nikde nenašel odpovědi tak to skusim tady

Budu si kupovat brokovnici chci jednu kozlici a jednu pumpu na sportovní střelbu .

Rozpočet mám u pumpy do 13 000
http://www.alfatactical.cz/winchester-o ... 12-ga.html

.....................................
Určitě nechci bazarovou zas tomu tak nerozumim a nevim co ma zbraň za sebou.
Máte někdo tyto zbraně nebo doporučíte něco lepšiho v těchto cenách.



franko
Příspěvky: 12

Příspěvek#75 » pon 25. led 2016, 21:46

Ta winchester nevypada špatně mato to někdo kde se to vyrábí ¨?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů