Zabezpečení dlouhé zbraně bez trezoru

Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 32

Příspěvek#1 » pon 16. čer 2014, 17:41

Zdravím, mám trezor na krátké zbraně a rád bych koupil pumpu nebo nějakou dlouhou malorážku, ale do trezoru se nevejde a větší trezor mi manželka nepovolí. Dá se tohle nějak vyřešit, třeba že bych ji měl zamčenou v kufru pod postelí. Já si myslím, že kdybych měl jednu krátkou u sebe a dlouhou zamčenou pod postelí a zbytek v trezoru, tak by to mohlo být ok nebo se pletu?

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#2 » pon 16. čer 2014, 18:21

Tady: http://www.adsafe.cz/produkt/trezory-a- ... 58mtSi0fj4 je "ležatý" trezor ve tvaru šupklete, který jde dát třeba pod postel. Je to lepší než kufr a pod postelí by to snad manželka skousla, ne? Jenom ta ceny, no :?



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 16. čer 2014, 18:43

do 2 ks zbraní stačí "vhodně zabezpečit", takže zbraň pod postel a závěr do trezoru, třeba ;-)

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#4 » pon 16. čer 2014, 19:07

Steiner: No já to pochopil tak, že když má trezor na krátké zbraně, tak už v něm taky nějaké krátké zbraně jsou. Takže s malorajdou a brokárnou to už rozhodně bude víc než 2, tzn. trezor nutný.
Další možností je vyměnit manželku, ale to je snazší koupit ten trezor ;)

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#5 » pon 16. čer 2014, 19:20

Osobně si to vysvětluju tak, že najednou můžou být maximálně 2 zbraně uskladněny mimo trezor. Tzn. když budu mít 3 zbraně, přičemž jedna bude v trezoru a ostatní dvě pod postelí, tak by to mělo být ok.



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#6 » pon 16. čer 2014, 20:05

jasne takze kdyz mam 40 zbrani v 10 trezorech tak nepotrebuju trezorovou mistnost :)

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#7 » pon 16. čer 2014, 20:16

Mám takový silný pocit, že na tomto foru jsem četl příspěvěk a tam bylo, že pokud mám 40 zbraní, rozdělených do 4 trezorů na 10ks zbraní, tak je vše v pořádku, jelikož po rozmlácení jedoho trezoru se lupič dostane pouze k 10kusům...ale že toto neplatí pro "do dvou ks"

Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 32

Příspěvek#8 » pon 16. čer 2014, 20:30

Takže když mám více než 2 krátké a všechny jsou v trezoru, kromě jedný, co mám stále u sebe, tak můžu mít ještě jednu dlouhou mimo trezor?

Jinak díky za tip na ten šuplíkový trezor, rozhodně to je do budoucna cesta k dlouhým přes manželku, kterou měnit nechci :-D



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pon 16. čer 2014, 20:34

jirka911: pokud máš zbraň u sebe, tak to není "uložená zbraň", ty počty 2 vhodně zabezpečené, 10 v uzamykatelném zařízení, 20 v trezoru a víc v trezorové místnosti se týká pouze ULOŽENÝCH zbraní, tj. držených zbraní, které nemáš pod svojí fyzickou kontrolou.



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#10 » pon 16. čer 2014, 21:17

už to tu bylo dokonce o konverzaci níže takže to postnu znova

http://www.gunlex.cz/aktuality-strelci/ ... ks-zbrani/

prostě máš smůlu více jak 2 musí být zabezpečeny formou do 10 kusů

Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 32

Příspěvek#11 » úte 17. čer 2014, 05:33

Z toho odkazu jsem pochopil, že i když budu mít třeba 17 zbraní ve dvou trezorech, tak pořád můžu mít maximálně 2 mimo trezor. Je jasný, že nemůžu mít 3 zbraně mimo trezor a tvrdit, že v ložnici mám pouze 2 a v obýváku jednu. Ale když třeba pojedu na chalupu a doma nechám v trezoru těch 17 zbraní a 2 si vezmu s sebou, tak přece ty 2, co jedou se mnou, nemusím na chalupě zabezpečovat jako 10 zbraní, protože jsou to právě maximálně 2 zbraně.



Biermann
Příspěvky: 121

Příspěvek#12 » úte 17. čer 2014, 09:09

Ano, když pojedeš na chalupu a 2 si vezmeš, tak je v trezoru mít nemusíš. Nicméně chalupa je jiný objekt. Pokud budeš mít 17 zbraní a odjedeš pryč s tím, že 15 jich necháš v trezoru a 2 na posteli a někdo ti vybere byt, tak seš v problémech, protož jsi neměl zabezpečeno dle zákona (aspoň tak to chápu já). Byť logičtější by mi přišla varianta, kdy zkrátka 2 můžu mít vhodně a další pak už v trezorech odpovídající kvality dle počtu.



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#13 » úte 17. čer 2014, 16:54

Já bych ty počty vztahoval ke stavu "pod jedním uzamčením" - takže třeba doma dvě v nějaké obyč. plechovce, na chalupě taky dvě a u milenky taky dvě (pokud sama nemá).
Když mám trezor do 10, nesmím tam přihodit jedenáctou, ale N trezorů po 10 je v pořádku i podle ministerského výkladu. Ten sice není závazný pro soud, ale jednak se bavíme o případném přestupku (a není snad ministerstvo odvolacím orgánem?), jednak dává najevo, jak to tvůrce zákona vlastně myslel.
Větu "Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů.,." bych sám rád chápal tak, že ty dva kusy jsou zcela nezávislé na tom, zda je někde poblíž nějaký trezor či více trezorů a co tyto obsahují.



Návštěvník

Příspěvek#14 » úte 17. čer 2014, 19:45

Nechápu, co tady všichni tak řeší... Pokud máš do 10ti zbraní a nemáš žádný Ačko na vyjímku, tak k tobě domů policajti stejně nemůžou, aby to zkontrolovali apod... Tím ovšem nechci říkat, že trezory jsou k ničemu, to určitě ne, ale nemusí bejt člověk ze zákonů hned po...
Jak je to s těmi 40ti zbraněmi rozdělenými do 4 trezorů po 10ti to nevím, ale když má člověk např. 8 zbraní, musí je mít zabezbečené v trezoru s tím, že 2 má k osobní ochraně zdraví a majetku, to znamená, že 6 v trezoru a mimo. Jednu např. pod polštářem nebo na těle k osobní ochraně a druhou klidně dlouhou na zdi k ochraně majetku, takže asi tak... 2 prostě mohou byt jen zabezpečeny, jak kdyby měl člověk jen 2 zbraně. Stačí se nicméně selským rozumem zamyslet nad zněním zákona, než žačnete stavět kvůli 3tí zbrani v baráku trezorovky a montovat mříže do oken :mrgreen:



Biermann
Příspěvky: 121

Příspěvek#15 » stř 18. čer 2014, 09:33

Divokejjaryn: A přemýšlels někdy nad tím, že někdo ty zbraně zabezpečuje protože chce dodržovat zákon? Stavět to tak, že trezor vlastně není potřeba ani pro víc jak 2 zbraně (což z tvého příspěvku dost vyplývá) jen proto, že policajti nemůžou přijít na kontrolu mi přijde dosti nešťastné. Jinak kontrola se nevztahuje nijak k počtu zbraní, takže "pokud máš do 10ti zbraní" je zcela zbytečný předpoklad. Pokud někdo chce kašlat na zákony a nemá výjiku, tak si nemusí trezor pořizovat ani pro 100 zbraní.
Co se pak týká té ochrany zadraví a majetku, tak tam zaprvé musíš mít E, což ne každý má (i když většina asi ano) a za druhé ti zbraň k ochraně majetku nemůže trvale viset na zdi. Resp. pokud ten barák jako držitel E opustíš, tak už nemůžeš říkat, že je k ochraně majetku (to se vztahuje na 2 zbraně, které u sebe nosíš, nikoliv na zbraně uložené).
Nicméně s E můžeš mít de jure až 4 zbraně bez nutnosti trezoru, ale už to vyžaduje určitou kreativitu a neustálé nošení 2 zbraní (2 trvale nošeny, 2 trvale uloženy).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů