Stippling - povrchová úprava polymerových zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
NuclearBlast
Příspěvky: 127

Příspěvek#1 » pát 31. led 2014, 12:38

Máte s tím někdo zkušenosti? Na internetu je samozřejmě přehršel informací o Stipplingu...různé vzory, postupy, použité nástroje. Spíš by mě zajímalo, jaké to má nevýhody, má li to nějaké...například čištění povrchu, opotřebení atd...?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 31. led 2014, 13:28

http://www.mujglock.com/forum/
tady kolegové o tom dost píšou :lol:
hledej v sekci tuning a pak Stippling (...aneb dojebani ramu pajkou...)

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 17. čer 2014, 11:37

Tak jsem to taky vyzkoušel a musím uznat že Glock už tolik neklouže a i dobře se drží. práce trvala asi tak dvě hodinky mikro pájka nastavena na 270 stupňů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#4 » úte 17. čer 2014, 20:17

Taky se mi to docela líbí, a co se týče toho úchopu tak se to musí držet pěkně.
Sám na to ale nemám zatím odvahu :D Objednal jsem si samolepící, černej pískovej grip na skate tak zkusím Glocka polepit nejdřív tím. Do budoucna se pak třeba taky pustím do ,,dojebání rámu pájkou". :mrgreen:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#5 » úte 17. čer 2014, 20:42

No to "dojebání" narozdíl od samolepek drží. Pilník a pájka jsou nejlepší přátelé ladičů a rám na Gčko stojí pár kaček :mrgreen:

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 17. čer 2014, 20:55

Taky jsem to dělal poprvé a bál jsem se abych svému miláčkovi neublížil ale snad se mi to povedlo :lol:

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#7 » úte 17. čer 2014, 21:06

Je mi jasný, že ten šmirgl tam nevydrží věčně, ale spíš počítám s tím, že až odpadne, tak bude mít Mlok vystřílíno o něco víc a mě ho přestane být tak líto :mrgreen: Pak příjde na řadu stippling :lol:

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » stř 18. čer 2014, 11:59

Hlavně se vyhněte zdrsnění na horní polovině hřbetu rukojeti. Na prvním obrázku je krásný příklad Glocku, se kterým bez rukavic nechcete absolvovat půldenní střelby :D .



Jkirr
Příspěvky: 8

Příspěvek#9 » ned 26. úno 2017, 20:17

Nevíte o někom kdo to dělá profi, samotnému se mi do toho moc nechce.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » ned 26. úno 2017, 20:48

Zkus glocktuning.cz :-)

Jinak já to zatím vyzkoušel na vyměnitelném gripu :-D

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#11 » ned 26. úno 2017, 21:21

Ten grip vypadá dobře, že to není jen tak oplacane pajkou, ale má to smysl



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » ned 26. úno 2017, 21:37

Snažil jsem se napodobit něco, co najdeš na google pod pojmem "stippling starburst pattern" :-)
Ale přiznám se, že nejsem úplně na 100% spokojenej, nicméně na poprvé to clekem ujde :-)

Uvidím, do čeho se pustím příště a jak se to povede :-)



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#13 » sob 7. říj 2017, 08:47

Co mě vedlo ke stipplingu na mé G17 a G43. Ne úplně standardní ruce (menší dlaně, dlouhé prsty), ruce se poměrně potí. Takže jsem při pořízení obou kousků řešil přilnavost v dlaních nejdřív samolepkou na skejt, ale vždy tak po cca 2-3 měsících se to začalo odchlipovat (při zahřátí, popř. od hrany při sušení jako tasení pod.), a tak bylo nutné si vystřihnout a nalepit nové. TalonGrip by asi u mě dopadl podobně. Takže studium na fórech, YouTube, sehnat dremel, mikropájku, a šlo se na to. Výsledek odpovídající začátečníkovi (věčnému), ale držení při střelbě za mě super.
Postřehy:
- oděv to odírá stejně jako samolepka na skejt, takže neřeším,
- na holém těle pod trikem bez problémů (a to jsem na konci nepřejížděl povrch smirkem, jak to někdo doporučuje),
- lehce to šoupe kydex (obě pistole to teď vrací pouzdrům, za ty ošoupané závěry :) ),
- a vzhledem k tomu, že jsem dal na doporučení nestipplovat konec bobřáku, tak se ruka při tasení sveze po té hladké části, a zasekne se přesně tam, kde chci (přesněji nahmatávám).
20171007_091036.jpg

20171007_090931.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#14 » sob 7. říj 2017, 09:05

Nebude to po nejake dobe vyplnene necistotami? Neco jako pouzita pemza. Co pak? Vymontovat z ramu pajsl a mokrym zpusobem vyprat?



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#15 » sob 7. říj 2017, 09:06

Duplicita kvuli mobilu. Pls vymazat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů