Perkusní derringer Great Gun

Black Powder a vše co k tomu patří


Tommy99
Příspěvky: 1

Příspěvek#376 » úte 27. kvě 2014, 11:52

Zdravím, diskuse o GG derringeru sleduji už delší dobu, teď po jeho pořízení mám první dotaz na jeho majitele. Jaká je u vás vůle mezi kohoutem a pohyblivým přepínačem hlavní (u verze 9mm)? Nejde mi ani moc o čísla, jako spíš o to, zda vám jde s přepínačem viklat, nebo zda přesně přiléhá ke kohoutu.
Předem děkuji za odpověď.



milah
Příspěvky: 14

Příspěvek#377 » úte 27. kvě 2014, 16:22

Musí dobře doléhat ke kohoutu, je na tom doživotní záruka, určitě bez kecání opraví.



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#378 » úte 27. kvě 2014, 17:40

ahoj...jestli máš dotaženej ten šroub na kterém se to otáčí...jinak jeho délka osazení dělá tu vůli...a hlavní je boční aretace tak nic nečeš a střílej....lépe ti to dosedne...plocha mezi dnem zápalky a čelem pistonu...



vitumira
Příspěvky: 7

Příspěvek#379 » stř 28. kvě 2014, 09:29

Ahoj, ještě bych se chtěl zeptat, našel jsem v inzerátu GG Der .45, ale jen 2,5" nevíte někdo zda bude střílet výrazně hůř než 3,5" případně těch mých vysněných 4"? A dál, od jakého roku výroby je vhodné vybírat? Četl jsem, že starší modely měly problémy se spolehlivostí.



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#380 » stř 28. kvě 2014, 11:02

Ahoj. Čím delší hlaveň tím lepší,záleží na tobě na co to chceš,ale zázraky od toho nečekej 4palce je podle mě takové optimum pro nošení i střelbu max. na 15m. A ty starší asi měli problémy s kanálky..zátravka...a slabou bicí pružinu,ale asi to bude kus od kusu...rozměr pistonů,ale to u novějších už vše výrobce asi odstranil....



vitumira
Příspěvky: 7

Příspěvek#381 » stř 28. kvě 2014, 13:19

Já bych rád nějaký univerzál s tím že spíš pro zábavu na střelnici, zatím nemám potřebu nosit u sebe zbraň. Nikdy jsem nedržel ani nový ani starý model, je nějaký charakteristický rys, díky kterému bych poznal o jaký se jedná model?



Vladas
Příspěvky: 16

Příspěvek#382 » stř 28. kvě 2014, 15:15

Pokud chceš střílet jen pro zábavu na střelnici, doporučoval bych spíš klasickou perkusní pistoli než derringer, přecejen ta přesnost je o něčem jinym. Ale jinak samozřejmě proti gustu... :)



vitumira
Příspěvky: 7

Příspěvek#383 » stř 28. kvě 2014, 15:40

Nepochybuju, že normální by byla pro střelbu lepší, ale ač ho ještě nemám, tak už k němu chovám city :D



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#384 » stř 28. kvě 2014, 17:27

je hezké se nadchnout pro tvar zbraně,když už jsi se pro něj rozhodl tak podle mého si raději kup novej...starší o moc levnější nebudou..pochopitelně záleží jen na tobě jak se rozhodneš...



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#385 » stř 28. kvě 2014, 21:41

Starší modely poznáš podle nízkého výrobního čísla a taky podle hledí, které ze začátku bylo ještě v rybině. Dnešní modely to mají napevno součástí rámu :roll:



Danulik28
Příspěvky: 1

Příspěvek#386 » čtv 5. čer 2014, 20:18

Ahoj, prosím o radu. Uvažuji o koupi Derringeru od GG, ale stále se nemohu rozhodnout nad ráží a délkou hlavně. Zbraň bych chtěl mít na střelbu na střelnici a nějaké to střílení na pevné cíle, desky atd. A možná i jako takovou malou pojistku na obranu, to kdyby mi do baráku vlezl nějaký lump. Ale prvotní je ta střelnice, tento druh zbraně se mi líbí, rozhodně víc než klasická pistole a moc se mi nechce do zbrojáku. Dík za radu.



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#387 » úte 10. čer 2014, 05:14

[quote="Danulik28"
ahoj..přečti si předchozí příspěvky to ti pomůže v rozhodování a malou pojistku na os. obranu? Nauč se pudovou střelbu a dobře naláduj a máš velkou.....



boboj
Příspěvky: 1

Příspěvek#388 » čtv 3. črc 2014, 16:23

Nazdar Chlapi. Nejste tu někdo v tomto tématu z Českých Budějovic a okolí. Případně Jižní Čechy. Díky



lubrasa
Příspěvky: 1

Příspěvek#389 » stř 24. zář 2014, 15:10

Zdravím účastníky tohoto fóra.

Pořídil jsem si GG 9mm a jsem na počátku. Do této doby jen střelba ze vzduchových a loveckých dlouhých zbraní.

Jak si tak pročítám fórum, tak jakmile začnu, budu potřebovat radu častěji, než si asi dovedu představit. :)

Zatím tedy prosím o typ na nějaké čištění (sadu či jednotlivé komponenty) a techniku, příp. vychytávky. Výrobce nic v nabídce bohužel nemá.


Díky, Luboš.



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#390 » stř 24. zář 2014, 19:26

čištění kup na aukru za 90 kč na samopal vzor 58 a bude to cajk !! :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů