Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#646 » stř 30. črc 2014, 16:19

Neuvěřitelné se stalo skutkem,
Dnes jsem dostal ZP, nákupko, zašel za Nevoránkem - jednal jsem s jeho ženou, sehnala mi u dodavatele pistoli Grand Power MK 12/1 P1 za neuvěřitelnou cenu 12.300,- nevím jak to dělá, jestli je to tím, že jsme ve stejné myslivecké jednotě, nebo že u ní nakupuji rybařinu, zaplatil jsem ji a zítra ráno pro ni jede a po práci ji budu mít doma kachničku.
Obrázek
Už se nemohu dočkat.



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#647 » stř 30. črc 2014, 18:50

vypada pekne
doufam, ze ji das co nejdriv zabrat aspon par desitkama ran a napises sem neco k ni
(uchop, chovani, zpracovani, co se ti libi, co ti vadi atd.)

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#648 » stř 30. črc 2014, 19:02

Tak to je na MK12 hodně dobrá cena :)

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#649 » stř 30. črc 2014, 19:06

No těšim se na ni jak malé dítě.
Mezitím jsem brouzdal na fóru Grand Poweru a našel jsem moc hezké video jak se rámy MK12 dají elegantně rozebírat, hodím sem link, neb jsem viděl, že tu bylo dutazů jak to rozebrat bez opory těla.
https://www.youtube.com/watch?v=l-p-jBshgq0&list=UU0nHdK9l1DMMrxT3KZDLHgA
Jakmile ji zítra dostanu, nebudu asi dělat nic jiného, než videa jak to vypadá rozebrané, dokud od toho nebude registrace a PZ, tak ani ránu.
Dokážeš si představit ta muka, peníze již jsi dal, zítra po práci, pak do pondělka na policii, a těch dlouhých 14dní, nebo kolik jim to zase bude trvat....
Funglovka funglová z továrny přes dodavatele k prodejci a hned rovnou domu, to snad slibuju, že kvúli 60 haléřům na kusu nebudu kupovat přebijenky.
Nebo se pokusim dohodnout na foru, že právě budu brát vše a budu točit a točit a točit, neviděl jsem nikde P1 v akci.
Ale tady jsou základní údaje.
http://www.grandpower.eu/kategoria-16-clanok-169-detail-p1-#ad-image-0

Gratuluju k první zbrani ale o Kačeně dál tady. Díky sided.



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#650 » stř 30. črc 2014, 19:15

nekde udelaji prukaz zbrane do druheho dne

osobne se primlouvam, at zkusis vsechno, co ti prijde pod ruku
pouzdro uz mas vybrane?

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#651 » stř 30. črc 2014, 19:23

Ne, nemám a budu jej pořizovat až poté co zjistím jak to bude velký s tou kamerkou, viz jiné téma, kamera na zbrani
viewtopic.php?f=33&t=5207
ale ti nevím jsem při těle a nevím kde to nosit, snad v ledvince, už jsem si nějaké prohlížel, ale stejně pokud a to, že určitě s tím budu chodit na LOS a podobné, tak to musim mít v pouzdru na straně silné ruky, nevím jak levák se silnou pravou rukou toto budu řešit...



markus
Příspěvky: 33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#652 » čtv 31. črc 2014, 23:26

Levák má "silnou" levou, s fyzickou silou to nemá nic společného.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#653 » pát 1. srp 2014, 00:55

Ahoj, ohledně toho levák - celou dobu píši levou, na levé oko mám 0,5 dioptrie, ostatni věci dělám pravou, když jsem střílel levou / pravou, tak na 15 metrů to je cca 1:1 pravá trochu přesnější, ale to je podle mně o cviku.
Co takhle mit 2 zbraně, místo více zásobníků? asi bych se měl kouknout do pravidel sám, jednou jsem si je přečet a nepamatuju, že by v tom měl být problém...



Návštěvník

Příspěvek#654 » pát 1. srp 2014, 20:37

To jsi asi prvni ambidexterni clovek, o kterem doopravdy ctu. Kterou si utiras pr..l? Tu bych volil :) Btw. vymenit zbran bude asi pomalejsi nez prebit - pokud ji nebudes zahazovat.

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#655 » sob 2. srp 2014, 07:57

Ahoj, tak v první řadě se necítím, že bych levou zvládal vše co pravou(viz ten toaletní papír).
Jsou věci jako je držení zbraně, kde necítím problém jestli je to levou nebo pravou. Psací potřeby zase držím jen levou.Dál bych to nerozebíral....



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#656 » sob 2. srp 2014, 11:34

Pro Boha lidi. Nic ve zlem, ale kdyz uz pisete o zavodech v prakticke, nebo obranne strelbe, tak si jich napred par strelte. 1. Z bezpecnostnich duvodu nesmi mit u sebe strelec dalsi zbran. Vyjimkou jsou nektere "takticke" zavody, ktere jsvidla IPSC i LOS a predevsim se v nich kombinuje dlouh a kratka zbran, coz ma svoji logiku a poezii. 2. Jak by jste druhou kratkou zbran nosili? Zbran muze byt nosena na strane silne ruky, jsou zakazana pouzdra pro krizova taseni, jsou zakazana, protoze pri taseni neni mozno udrzet bezpecny uhel. Timhle jsem si naprosto jist v Ipsc, ale myslim ze je to tak i v Losu. 3. Jak by se provadela zamena zbrane. V kombi zavodech to maji vsichni stejne, ale jinde by se museli speciálne pro tebe vytvaret odkladaci plochy. Nehlede na to, ze v Ipsc, bys musel tahat alespon dve zalozni zbrane. Jsou tam az 32 ranne situace...:-) Nechci se na nikoho vytahovat a zbytečně kritizovat, ale menit misto prebijeni zbran ve stylu Arnolda v Commandu je hovezina...



Návštěvník

Příspěvek#657 » ned 3. srp 2014, 21:23

Od zacatku mineno spise jako vtip. Jinak soudruh vyse strili obema rukama, proto technicky vzato, pomimu-li pravidla, nevidim duvod proti tomu, mit na kazdem boku jednu zbran a strilet jednoruc, nebo zbran po vyprazdneni zasobniku po shozeni zaveru vratit do jejiho pouzdra nebo zahodit :D

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#658 » pon 4. srp 2014, 23:38

Tak jsem vlastně už včera dones zbraň na registraci a za 14 dni bude techničák.
Dám vědět co a jak, ale už to umím rozebírat a skládat, teda když to dělám víckrát, pak už mám trabl to natáhnout přes ta šoupátka.
Pak pujdu střílet a střílet až si vyberu, kterou rukou budu v jaké situaci střílet.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#659 » úte 5. srp 2014, 09:42

@Seton - jedna taková rychlá rad. Postav se, zavři oči a nech někoho, ať do tebe drcne, když to nebudeš čekat. Kterou nohou vyraziš dopředu, to je tvoje silná strana. Tomu pak podřizuj výcvik, výstroj atd.



Návštěvník

Příspěvek#660 » úte 5. srp 2014, 17:11

Plus ověř si řídící oko - udělej z prstů jedné ruky kroužek, podívej se na něco blízkého a pak střídavě zavři jedno a druhé oko. U kterého otevřeného se obraz neposune, to je řídící.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů