Walther PPS

Glock a spol.


frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#46 » ned 23. úno 2014, 18:40

To nezachytávání z důvodu přidržení se mi moc nezdá vzhledem k tomu, že PPS má záchyt závěru docela dobře krytej ze spoda. Stalo se mi to jednou, když jsem střílel v rukavicích.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » ned 23. úno 2014, 18:56

Tak já mám palce naskládané za sebou a co nejvýš - zvyk z 1911, kdy se pravý palec pokládá shora na pojistku.
Je ale fakt, že pistole, ač z druhé ruky, má podle stavu odstříleno jen opravdu málo. Takže možná ještě potřebuje zaběhnout. Ono ani náboje AlsaPro nejsou moc našlápnuté a při střelbě jednoruč mi PPS příležitostně nepřebilo.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#48 » ned 2. bře 2014, 23:36

Narazil na info, že od února mají novinku PPS jako blowback airsoftku. Možnost pořízení polofunkční makety na domácí tréning beru jako drobné, ale zajímavé plus.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » stř 30. dub 2014, 20:37

I s takto poškozeným dílem bylo PPS schopné vystřelit cca 400 ran. Zažil jsem jednu závadu, když se úderník nezachytil a spoušť byla tím pádem mrtvá. Teď už je součáska vyměněná a pro jistotu mám i jednu v záloze.
Objednal jsem u CB servis a nebýt toho, že mi pokyny k platbě propadly do spamu, měl bych díly doma do druhého dne.

Foto č.2 vylepšení mířidel. Bílé tečky jsou sice fajn, ale já mám rád barevně odlišenou mušku od hledí - pomáhá mi to rychleji zamířit. Navíc jsou teď tečky opravdu hodně jasné - kamarád na střelnici nejdřív myslel, mám světlovody :) .
Použité barvy jsou od místní firmy Terno colour. Odstíny Neon oranžová a neon zelená.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#50 » čtv 31. črc 2014, 16:24

Měl bych prosbu pro někoho z Ostravy a okolí. Uvažuji že bych si Walthera pořídil, ale po zkušenostech ze zbrklého nákupu Glocka bych si z něj nejdříve rád vystřelil. Byl by někdo ochotný se mnou zajít na střelnici a na pár výstřelů mi ho půjčit?



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » pát 1. srp 2014, 06:36

johnnyjak: Koukal jsem na ty barvy a teda 620,-za pikslu kvůli třem tečkám je fakt dost :oops:
Nemáte někdo zkušenost s těmahle barvama?:http://www.terno-shop.cz/univerzalni_barva_svitici_v_noci_20g-id633.html?cb=8515&nb=31%20Zelen%E1&priceb=53&nactena_sleva=&urceno_vzornik=1

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » pát 1. srp 2014, 18:55

Xerxes: to ses asi díval na velké balení. Mě stála jedna asi 40 Kč...

Uživatelský avatar
roman77
Příspěvky: 68

Příspěvek#53 » sob 2. srp 2014, 17:26

Minulý měsíc jsem koupil Walther PPS 9x19, koupil jsem ho jako zbraň pro skryté nošení a jsem hodně spokojen, opakovaně jsem na střelnici dosáhl na vzdálenosti 25 metrů lepšího soustřelu než s CZ SP-01 9x19 (!), co se týká skrytého nošení pořídil jsem pouzdro Dasta 211-2, parádně do něj zbraň "sedne" a nemám problém s nošením "jen pod trikem" - okolí si toho ani nevšimne. Velmi vážně zvažuji nákup vetšího modelu Walther na náboj 9x19 pro sportovní střelbu.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#54 » stř 13. srp 2014, 19:43

Už nějaký čas taky pokukuju po nějaké malé pistolce v 9x19. PPS a G26 se mi docela líbí, zatím nevím kterou, musím si je příležitostně vyzkoušet. Chci si ji pořídit hlavně proto, že zatím žádnýho subcompacta nemám... :lol:
Všiml jsem si na diskuzi, že je tady pár lidí co si PPS koupili před nedávnem, celkem si ho pochvalovali a po pár měsících vidím tyto PPS na bazarech k prodeji :(
Tak se chci zeptat na co jste přišli, že to jde z domu, jestli po pár stříleních omrzí, nebaví, leží jen v trezoru nebo je jen na nošení atd....
Nechtěl bych to po pár měsících prodávat, nebo tak nějak :)
Díky za každý poznatek

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#55 » stř 13. srp 2014, 20:23

Já jsem prodal protože jsem neměl prachy na pistoli kterou jsem opět ,, nutně,, ;-) potřeboval. Popravdě se mi po PPS občas docela stýská. Bohužel nejsem tak za vodou abych měl doma všechny pistole po kterých zrovna zatoužím. Tak to prostě chodí.

Uživatelský avatar
roman77
Příspěvky: 68

Příspěvek#56 » čtv 14. srp 2014, 11:09

...toho času vystříleno něco přes 500 nábojů a zatím OK, nosím denně, střílím jednou týdně a jsem spokojen, zatím nevidím důvod, proč se zbraně zbavovat...



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#57 » úte 16. zář 2014, 17:36

Za sebe říkám, že PPS je mou první a v oblíbenosti zatím nepřekonanou zbraní. Nosím denně, nikdo si ničeho nevšiml. Prakticky o ní nevím. Výborně se mi s ní střílí. Nepochybně přesnější než mé ruce. Je to výborná zbraň. Pominu-li reklamaci v prvním roce vlastnění zbraně, tak slovo závada nezná. Jsem z ní stále nadšen a provází mě prakticky všude - při řízení, chození, v práci, na tůrách po horách - a nikdo o ničem neví :-) Dokonce uvažuji o prodeji G19 4 gen, jelikož to je velké zklamání a nijak mi nepřirostla k srdci, a jeho výměnu za Walthera PPQ. Asi budu Waltherový :-)

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#58 » stř 17. zář 2014, 09:50

jirkab: Tak tady máš jednoho PPQ na výměnu, i s pouzdrem: viewtopic.php?f=4&t=5373&view=unread#unread

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#59 » stř 17. zář 2014, 19:47

Zeptám se... Je i na PPS prodloužený zásobník? Zkoušel jsem si osahat PPS, PPK, Glocka 42 a CZ RAMI a ta RAMI mi s prodlouženým zásobníkem nejlíp seděla. Chtěl bych něco z toho na nošení no a vůbec se nemůžu rozhodnout. To PPK myslím vyrobené v Ulmu... 7.65 brow.



natter
Příspěvky: 22

Příspěvek#60 » stř 17. zář 2014, 21:45


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: anton83, AT.50, Luka440, Petzold a 21 hostů