Povinné psychologické vyšetření



100klasa
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » čtv 25. zář 2014, 16:57

Ahoj, v práci jsem se dozvěděl, že od nového roku má vejít v platnost zákon, který nařizuje povinné psychologické vyšetření pro každého, kdo zažádá o zbrojní průkaz. Je to pravda a případně kde můžu sledovat, jestli tento zákon schválí? Předem moc díky za odpověď!

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#2 » pát 26. zář 2014, 09:37

Zdravím. Je to kachna. Nic takového se u nás (otevřeně) nechystá, natož aby to od nového roku vcházelo v platnost.



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#3 » pát 26. zář 2014, 23:36

bububu
Jinak na psp.cz máš popsaný proces přijímání zákonů, všechny projednávané zákony tam lze najít - má to i vyhledávání. Aby něco platilo od Nového roku, muselo by se to začít projednávat někdy v létě (několik čtení ve sněmovně včetně připomínkového ve výborech, potom senát, potom prezident, ..... nic rychlého) - čili už by to tam muselo být.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 28. zář 2014, 19:47

Kromě toho by se naše media určitě o tom zmínili , že konečně se budou muset dělat psychotesty pro získání ZP. Nic takového jsem neslyšel. :lol:

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#5 » pát 3. říj 2014, 15:43

A i kdyby se dělat musely, no a co? Když chceš např. profesák, taky na ně jdeš a nikomu to divný nepřijde. Ať je zavedou, mě je to buřt. :lol:



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#6 » pát 3. říj 2014, 15:49

Dost lidi by to nemuselo udelat je to sazka do rulety ja bych si to asi nelajznul ani jen tak na zkoušku nehlede na to že penize navic a ne malý

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#7 » pát 3. říj 2014, 19:29

me to burt neni, sere mi to, mas zabytej den, a vyplnovat porad otazky typu jestli mi je blbe, jestli myslim na sebevrazdu, jestli me vzrusuji telesne pachy ne diky... mam to 3x za sebou...



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#8 » pát 3. říj 2014, 19:37

ty testy se asi nedaji nekde stahnout co? jen vedet co je tam za perly



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#9 » pát 3. říj 2014, 21:23

Grasel píše:mě je to buřt. :lol:

Až by se muselo při každé výměně zbrojáku (u Dčka častěji) cálovat k tomu všemu ještě další cca 2000 Kč za cvokaře asi by to dost lidem přestalo být buřt.



aleš_
Příspěvky: 136

Příspěvek#10 » pát 3. říj 2014, 21:44

No hlavně jsou tyhle jednorázové testy hrozně nespolehlivé. Když tam přijde normální člověk, který zrovna "nemá svůj den", může vyletět jako naprostý psychouš a když si to dá za pár dní, tak v pohodě projde. Někdo už to tu psal - spolehlivé je jen dlouhodobější pozorování a tyhle dotazníčky podchytí jen totální magory, na kterých to ale poznáte už od pohledu.
Ošálit jdou i o dost důkladnější vyšetření, než nějaké dotazníčky a "co vidíte v této matlanici...", viz tento odstavec ve wikipedii http://cs.wikipedia.org/wiki/Kenneth_Bi ... hizofrenie

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#11 » pát 3. říj 2014, 22:46

Jak už bylo mnohokrát řečeno...psychický stav člověka je záležitost, která se vyvýjí, mění a utváří. To, že projdu testem, když žádám o zbroják neznamená, že bych prošel když "nemám svůj den" a nebo kdyby se stala nějaká zásadní životní situace. Psychotesty pro 100% žadatelů o nový/prodloužení ZP je blbost, akorát by to nahrávalo psychodoktorům do kasičky a samozřejmě by to opět snížilo počty držitelů ZP.
Myslím, že to je momentálně dobře nastavené (že je to na libovůli/zvůli obvoďáka)

Btw "ošálit" se dá i Rorschachův test

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#12 » sob 4. říj 2014, 01:14

Gash: epick Rorschach se mi poved v UVNce :D dala mi obrazky rikam nic tam nevidim :D ona ze neco videt musim nebo at tam neco proste napisu, tak sem psal : maskovana zelva, maskovany brouk, maskovana hlava :D :D :D



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#13 » sob 4. říj 2014, 10:03

proste doufam že nic takoveho nezavedou davat každych 30 mesicu 2000kč navic s nejistým vysledkem díky nechci :roll: už se nevi cim by se nam hodili klacky pod nohy se každou chvili bojim co jeste prijde z bruselu ... tak taky na nas vymejsli samy kraviny

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#14 » úte 7. říj 2014, 16:17

Pánové, proč stahujete kalhoty když brod je ještě daleko? :lol:
A i kdyby na kalhoty došlo, fakt je pro vás těch 2000 Kč likvidační suma? To nemůžete myslet vážně.. Pokud člověk např. kouří, prohulí to za měsíc jako nic, o chlastu ani nemluvě, ale to radši budeme plakat jak je to k hounu a nespravedlivé, že? :wave:
P.S: pokud je budou chtít zavést, tak je zavedou a my s tím stejně neuděláme nic, stejně jako s tím neudělali nic profi řidiči... 8-)



radim1
Příspěvky: 10

Příspěvek#15 » úte 7. říj 2014, 19:48

Je to presne ako vravi Grasel. Ked to pride, tak si 99% z Vas psychotresty absolvuje a hotovo. Cca pred 20 rokmi som to u nas na SK musel absolvovat prvy krat. Potom to zrusili a znovu zaviedli, takze tento rok pri predlzeni ZP som si to zopakoval. Ziadna hruza to nebola a tieto antiteroristicke testy spravi kazdy trochu nezavadny clovek. Ani na chvilu som nezavahal ci ist alebo neist na testy. Toto predsa nemoze odstavit moje hobby. Drzim Vam v CZ palce, nech to nepotrebujete. Prakticka a vypovedna hodnota tychto testov o osobnosti cloveka je "0" bodov. Lebo ked je 6x v roznych castiach testu pokladana otazka typu, ze ci ked som na*rany, tak som dlho na*rany? Ak som na niekoho na*rany, mam chut sa pomstit tomu kto ma na*ral? Ked ma niekto na*ere budim sa kvoli tomu zo spanku? Takychto otazok sa snad nebudete obavat a pravdivo odpoviete, ze ste vlastne na*rani neboli nikdy v zivote ne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: marinakus, Sedek a 50 hostů