střelecký SW pro Android

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1 » ned 28. zář 2014, 09:25

Inspirovan videem s litajici brokovnici (https://www.youtube.com/watch?v=suQ9A1hKCXg) jsem se pustil do hledani aplikace pro android a s prijemnym udivem zjistil, ze je jich pomerne dost a zadarmo.
https://play.google.com/store/search?q=shot%20timer
Treba se bude nekomu hodit ;-)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 28. zář 2014, 09:56

Je jich dost, ale spolehlivost je různá a myslím, že mikrofonu to také příliš nesvědčí. Bral bych to spíše jako nouzovku.



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#3 » ned 28. zář 2014, 11:19

Jak to svědčí nebo nesvědčí mikrofonu by bylo zajímavé zjistit.
Podle mě mu to moc vadit nebude. Telefon nosím s sebou na střelnici vždycky a nějaký pokles kvality nesleduji.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 28. zář 2014, 12:21

Jenomže ve většině případů máš telelefon v kapse a nestrkáš ho střelci přes rameno k pistoli. ;)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » ned 28. zář 2014, 12:46

Mobilní telefony mají MEMS mikrofony (kapacitní), které by díky integrované perforované membráně měly být vůči akustickému tlaku zcela imunní.
Edit: mobil (SGS3) jsem měl několikrát na střelnici položený na pultu v boxu a zatím mikrofonuje bez problémů.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#6 » ned 28. zář 2014, 15:20

Trošku OT, ale nenašel někdo použitelnou aplikaci pro výsledky? Ideální by bylo přijít k terči, ten vyfotit a aplikace spočítá skóre.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#7 » ned 28. zář 2014, 15:57

Dobrej fór... :-DDD



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#8 » ned 28. zář 2014, 16:47

ty nemas v mobilu kalkulacku?

Uživatelský avatar
maribor
Příspěvky: 35

Příspěvek#9 » ned 28. zář 2014, 17:42

Takovýmu nervákovi zbrajní průkaz a zbraň do rukou nepatří...!



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#10 » ned 28. zář 2014, 18:53

DanielX píše:Trošku OT, ale nenašel někdo použitelnou aplikaci pro výsledky? Ideální by bylo přijít k terči, ten vyfotit a aplikace spočítá skóre.

Carloss píše:Dobrej fór... :-DDD

Já bych se nesmál, ve zpracování obrazu jsme udělali ohromný pokrok v poslední době.

Něco jsem našel: grouptherapy.gunforhire.pro



Návštěvník

Příspěvek#11 » ned 28. zář 2014, 19:04

Pricipialne easy vec o nic slozitejsi, nez co se bezne pouziva, akorat bude oser to odladit a v mem podani by to vyzadovalo soucinnost uzivatele - pozadi, narocnejsi kalibrace, omezena mnozina tercu apod. A hlavne delal bych to na desktopu, mobily neumim. A realne se to bohuzel samozrejme vybodnu, protoze ten cas nemam a nenajim se za to.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » ned 28. zář 2014, 19:08

Chlapi, když se někdo něco zeptá, bývá lepší odpovědět, než se vysmívat ;)
Technicky to určitě možné je, jestli to někdo udělal nevím.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#13 » ned 28. zář 2014, 19:20

A hlavně - pro jaký terč? A podle jakých pravidel?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#14 » ned 28. zář 2014, 20:15

Já jsem neměl na mysli, že by to nešlo... Jistě, že šlo... Jen by to asi vylo kapku náročný na výkon HW a to android a mobil asi není. I jak píšou ostatní, už jen vývoj takovýho SW by nebylo nic jako koníček. Pak k tomu připočítat UI na určitý úrovni a hlavně... tisíce terčů, aby se to systém naučil... No nevím, jestli by tohle bylo dostatečně efektivní.



Návštěvník

Příspěvek#15 » ned 28. zář 2014, 21:26

MarK: to bylo na mne? Zadnemu z diskutujicich se nevysmivam, pouze popisuju vec, se kterou mam zkusenost.

Carloss: netreba obav, telefon by to zvladl hrave, detekce priznaku je sakra rychla, pred deseti lety jsem to delal na notebooku nad webcam videem v realnem case. Ucit to nepotrebujes, tohle neni uloha tohoto typu, dela se to analyticky. Aspon trochu pouzitelne ui je taky zalezitost na dva vecery, celkove naklady odhaduji podle miry spoluprace uzivatele a dalsich naroku (raze, specificke terce, pozadavky na chybovost, normalizace a preprocessing obrazu, pouzivani zaslepek, specialni postupy foceni apod.) na cca 80+ hodin, aby to bylo aspon trosku spolehlive.

Btw. autor artoftherifle.com (mimochodem bozi blog pro puskove lamy jako ja) pouziva podobny zakoupitelny soft, ktery pocita statistiky (rozptyly, stredni body apod.) ze zasahu, ktere mu na skenu naklikas manualne v pc.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: k.jarek a 11 hostů