Výměna, odhlášení a převod zbrane



Lucaso
Příspěvky: 9

Příspěvek#1 » ned 5. říj 2014, 20:26

Zdravím,
Mam takovy skromný dotaz. Jsem majitelem glocka 26 a po letech jsem zjistil ze je treba přesedlat na většího brášku a to glock 19. Nasel jsem si inzerát a nejspíš proběhne výměna kus za kus. A ted otazka...ja mam svou zbran registrovanou v jižních Čechách, ale zdržuji se spíše v Praze, odkud je i protistrana s glockem 19, za ktery chci sveho prcka vyměnit. Musi proběhnout odhlaska a převod pouze v jižních Čechách, nebo mi to odhlási i v Praze? Zbran si samozrejme přihlásím v jižních Čechách, kde mam trvale bydliště...jde mi o to, abych nelital jak kreten tam a zpatky....snad jsem to podal srozumitelne. Dekuji za odpovědi...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 5. říj 2014, 20:33

Vše musíš řešit na svém policejním oddělení příslušném dle místa trvalého pobytu.



Lucaso
Příspěvky: 9

Příspěvek#3 » ned 5. říj 2014, 20:39

To Mark. A sakra. To mam tedy radost. Ale dekuju za odpoved.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 5. říj 2014, 22:03

V čem je potíž? Když si to dobře načasuješ, odhlášení staré i s přihlášením nové lze udělat zaráz?



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#5 » ned 5. říj 2014, 22:19

V čem je problém? Sejdete se, vyměníte hračky, vyplníte 2x2 šediváky a každej s novou hračkou a oběma šedivákama dorazíte do 10 pracovních dnů na svoje oddělení.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#6 » ned 5. říj 2014, 22:38

Pupák: dnes je povoleno nakupovat bez nákupky??



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#7 » ned 5. říj 2014, 23:18

Fíša: Samozřejmě že ne, ale byla řeč o výměně, odhlášení a přihlášení, nikoli o obstarání NP.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#8 » úte 7. říj 2014, 06:55

Zkusim to shrnout. Jestli nakup nebo vymena, to je uplne jedno. Jediny rozdil je skutecne v tom, ze az pujdes G19 prihlasit u svých policajtu, zaroven s tim jim das sedivaka o prodeji G26 a prukaz zbrane.
Ale co se tyce nakupky - uz davno se policajti naucili využívat je. Jestli mas datovku, nech si nakupku poslat tam - pak pro ni nemusíš.
Ja poslední dobou na nakupku cekal vždy něco přes tyden - zjistil jsem, ze nejvic to vazne na "potvrzeni uhrady" - tedy na tom, nez si ucetni oddeleni KRP a prislusne oddeleni OSZBM predaji info, ze jsem zaplatil. Včera jsem posilal nakupku datovkou a postou kolek :-) Uvidíme, jak se to projevi na rychlosti...



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#9 » pon 13. úno 2017, 08:08

Prosím o radu, prodávám pistoli, kupující má nákupko a po odzkoušení zbraně se rozhodl koupit zbraň. Jak postupovat 1.vyplnit 2x šedivák, nákupko jen zkontroluji a hlavní otázka je, můžu zbraň předat kupujícímu? Nebo musíme oba společně na PČR. Děkuji



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#10 » pon 13. úno 2017, 08:24

Zkontrolovat si nákupko, napsat smlouvu, dva šediváky, zkontrolovat si navzájem občanky a ZP a zbraň po podpisu všeho proti penězům předat.
Pak už jen samostatně odevzdat šedivák a PZ.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#11 » pon 13. úno 2017, 08:54

Ještě si NP vyfoť na mobil a zkontroluj, že údaje na NP sedí se ZP a OP. Např. v Příbrami chtějí (nebo před CRZ chtěli a od té doby to píši pořád) napsat číslo jednací na šedivák. Smlouvu nechtěli nikdy. Záleží na oddělení.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#12 » pon 13. úno 2017, 08:56

A na četnický stanici si vyžádej kopii toho šediváku, kterej jim tam budeš dávat spolu s potvrzením, že toho a toho dne v tolik a tolik hodin ho převzali ke zpracování



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#13 » pon 13. úno 2017, 09:09

Jestě bych dodal, vzal bych si kopii nakupka. Ja teda jeste neprodaval, ale kdyz jsem kupoval tak jsem to prodavajicimu dal spolu se smlouvou. Prece jenom mam rad v papirech poradek. A prodavajici ma aspon v ruce dukaz pro policajty, ze to neprodal jen tak (pokud je to zbran sk. B).

pelanj: Ve Svitavach chtej smlouvu i kdyz tam dojdou oba a pred policajtem reknou ze s tim souhlasi. Stejne se musi vyplnit smlouva. Nastesti ji tam maj predtistenou :).

honzazd: Pozor na to, ze prukaz zbrane si nechavas a odevzdavas ho do 10 dnu spolu s sedivakem na policajtech. :)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#14 » pon 13. úno 2017, 09:37

kurvajz píše:A na četnický stanici si vyžádej kopii toho šediváku, kterej jim tam budeš dávat spolu s potvrzením, že toho a toho dne v tolik a tolik hodin ho převzali ke zpracování

Cože? A k čemu ti to je?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#15 » pon 13. úno 2017, 09:39

kurvajz píše:A na četnický stanici si vyžádej kopii toho šediváku, kterej jim tam budeš dávat spolu s potvrzením, že toho a toho dne v tolik a tolik hodin ho převzali ke zpracování


:lol: a taky si vyfoť toho policajta co to od tebe převzal aby to nemoh případně zapřít.

Lidi co blbnete, zkontrolovat občanku a zbroják, vyplnit šediváky. Pokud kupujícího neznáš tak není od věci vidět nákupko a sepsat smlouvu.
ALE coby prodávajícího tě nákupko nemusí zajímat protože stejně nemáš jak ověřit jeho platnost a je to pouze starost kupujícího aby ho měl v pořádku. A smlouva platí i ústní takže to taky naní nezbytnost. Všechno ostatní jsou jen úkony navíc které v případě nějakých problémů stejně nepomůžou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů