Náboj v komoře při nošení.

Co jinam nepatří...

Nosíte náboj v komoře

Ano
231
55%
Ne
166
39%
Nosím revolver a o podobný blbosti se nestarám.
26
6%
Celkem hlasů: 423



Gurney
Příspěvky: 10

Příspěvek#16 » stř 27. srp 2014, 20:47

Nosit?
+ reakční doba
+ nenatahuješ
+ ticho
atd (bylo řečeno)

Nenosit?
+ bezpečnost
+ psychologie natažení (tím zvukem ledaskoho odradíte a všichni ho znají alespoň z tv)
atd. ale co si budeme nalhávat bezpečnost především.

Za mě: vyzkoušej si co možná nejvíckrát a v různém oblečení (je fajn když se ti kvér zamotá třeba do mikiny) jak rychle a s jakým úspěchem "tasíš" a vystřelíš a pak si udělej názor sám. Myslím že ve stresu ti dojde že nemáš nataženo až po třetím prázdném promáčknutí spouště (z doslechu od policajtů když trénujou, a co vim tak většina nenabíjí). Na druhou stranu se to dá cvičením nadrilovat.



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#17 » stř 27. srp 2014, 21:39

nenosit = bezpečnost tomu nejak nerozumím

vetšina střetů kdy je použita zbran je na extremně kratkou vzdalenost takže natažení záveru často nepřichází v uvahu - obrana před utičníkem druhou rukou , krytí dítěte atd.

takže i natažení je o ničem



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#18 » stř 27. srp 2014, 21:43

podle me lepši v komoře nosit pokud je dobrá pojistka a človek to umi bezpečne rychle vyndat aniž by stiskl spoušt ten efekt nataženi jde i s nabojem v komoře žejo jenom jeden naboj vyhodite pokud už to bude potřeba použit tak vas ten vyhozenej trapit nebude si myslim :D



Biermann
Příspěvky: 121

Příspěvek#19 » čtv 28. srp 2014, 09:02

To psychologické natažení když už je náboj v komoře je zajímavá věc. Přemýšlím, když bych byl zlodějem, jestli by to na mě působilo pozitivně (co je to za tydýta, však si z toho vyhodil náboj) nebo negativně (lítají z toho celkem velký hilzny, takže to asi nebude airsoftka).

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#20 » čtv 28. srp 2014, 10:23

bezny clovek zpravidla nema tuseni jak funguje pistole. v kazdem filmu jeden typek miri na druheho, ten nechce ustoupit, tak ten prvni natahne zaver (a nic nevyleti), nebo aspon natahne kohout a teprve pak ten druhy teda couvne



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#21 » čtv 28. srp 2014, 15:42

No, s tím závěrem jsem tedy scénu ve filmu ještě neviděl, to by taky byla pěkná blbost mířit na někoho s nenataženou zbraní. Snad by to došlo i laikovi. Ale natažení kohoutu ve těch scénách vídávám často, hodně u revolverů. A to je logické. A taky - kohout cvakne a nepřítel se po.... :D



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#22 » pát 10. říj 2014, 21:03

no já myslím, že "běžný člověk" často ví, jak funguje pistole, třeba z vojny. A ten, kdo třeba přepadá lidi, tak běžný člověk nebude, a asi to ví taky :-)
já teda nosím v komoře, připadá mně to dostatečně bezpečné vzhledem ke konstrukci mojí pistole (Alfa Combat)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#23 » pát 10. říj 2014, 21:29

Nenosím v komoře. Nedostávám se běžně do situací, kdy bych musel střílet a necítím se tak ohrožený abych musel nosit. Znám ale dost lidí, kteří mají opačný názor. Někdy se jich děsím, někteří jsou nejnebezpečnější především sami sobě. Je možná pravda, že kdyby jednou..... možná jednou vyhraju první ve sportce, je to asi tak stejná pravděpodobnost. Jinak o té policii - policajt, který si nehraje na divoký západ nenosí v komoře a je tak cvičený, samozřejmě kromě speciálních oddílů.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#24 » pát 10. říj 2014, 21:41

To srovnávání s poldama je naprosto mimo... Policajt v komoře nenosí, neb v jeho normálním okolí se spíše nic nestane, natož aby někdo zaútočil přímo na něj, aby musel tasit a střílet. Když něco, tak je někam poslán, tedy předem si může rozmyslet taktiku a jakž takž se na ni připravit a nabít. U běžného občana je riziko napadení mnohokráte výraznější a hlavně nečekanější v mnohem nečekanějších situacích. A ve sportce nevyhraješ, pokud si nevsadíš, stejně, jako z pistole nevystřelíš, pokud ji nenabiješ. To druhé bude mít pravděpodobně fatálnější následky. Z toto pohledu je to srovnání taky mimo.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#25 » pát 10. říj 2014, 21:45

Já nechci nikomu nic vnucovat, jen jsem se pokusil reagovat na názory. Skutečností je, že se setkávám s názorem nosit náboj v komoře daleko víc u střelců s méně zkušenostmi se zbraněmi. A tím se opět nechci nikoho dotknout. Prostě každý má jiný názor na to, jak nosit zbraň stejně jako třeba na to, jak řídit auto.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » pát 10. říj 2014, 22:52

Myslím že tento věru akademický problém vyřeší jakýkoliv revolver použitý na nošení. :lol:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#27 » pát 10. říj 2014, 23:12

Pekoz : Nezbývá než souhlasit. :idea:

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#28 » pát 10. říj 2014, 23:28

Někdo psal, že nosí revolver bez jednoho náboje v aktuální poloze válce. Taky řešení. Osobně si myslím, že tu není zase takové "podnebí", aby musel člověk chodit s nábojem v komoře. Je to každého věc, ale za mě bez náboje :mrgreen: .

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#29 » sob 11. říj 2014, 00:05

U revolveru je to celkem putna. Stejně přijde na řadu až ten další. Už jsem ale viděl nějaký prostřelený skříně nebo kuli rozcáklou o trezor při "ráně jistoty". To jsou prostě výhody automatu. Ale znovu.... prostě každej kocour podle svýho ocasu.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#30 » sob 11. říj 2014, 07:29

pekoz píše:Myslím že tento věru akademický problém vyřeší jakýkoliv revolver použitý na nošení. :lol:

Bohuzel, pak se muze pro zmenu rozpoutat debata, zda nosit prazdnou prvni nebo nultou komoru. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů