Ochrana sluchu

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#226 » čtv 2. říj 2014, 10:43

Dost dlouho jsem dělal i s trhavinami a paní doktorka na audiu nám tak nějak vysvětlovala, že střední ucho nepřijímá zvukové podněty jenom přímo přes ucho ale i přes ozvučnou kost za uchem. Takže špunty asi moc nebrat. Nebezpečnější jsou hlavně zvuky o delším kmitočtu.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#227 » čtv 2. říj 2014, 11:33

no ale tady jde taky o to ze ta kost je napojena na lebku takze by si musel mit vobalenou celou hlavu sluchatkama aby to fakt ech pomohlo

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#228 » čtv 2. říj 2014, 11:53

Int1m1thy: Tankistická přilba by to měla řešit, ne? :lol:
Ale jinak si myslím, že nejvíc záleží na tom, kde člověk střílí a z čeho střílí. Na otevřeným prostranství to taková pecka taky není a s mojí pětaosmdesátkou mi bohatě vyhovujou Peltory II. Ale stačí, když někdo ve vedlejším boxu práskne z kosy a už si říkám, že na tu by byly i trojky málo ;)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#229 » čtv 2. říj 2014, 12:20

:D Pamatuju doby, kdy ochranu sluchu natož zraku nikdo nějak moc neřešil. Ono to není hned, nastřádá se to časem. Alespoň ten sluch určitě. Člověk pak není hluchej, jen je otupělejší k určitým kmitočtům.



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#230 » čtv 2. říj 2014, 14:20

Viděl jsem i policajta, který střílel z nového Škorpionu. Neměl špunty, tak si do uší strčil dva náboje. Vyholená hlava a odstátý uši k tomu, to byl pohled. :lol:

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#231 » čtv 2. říj 2014, 18:05

Ahoj, používáte někdo Peltor SportTac? Není to sice úplně levná věc, ale tak nekoupím manželce nic na vánoce :lol: .

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 544
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#232 » čtv 2. říj 2014, 21:18

Pouřívám, vevnitř, venku a jsem vcelku spokojenej :)

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#233 » pon 20. říj 2014, 20:16


Uživatelský avatar
studna20
Příspěvky: 15

Příspěvek#234 » pon 27. říj 2014, 15:40

Zdravím,

jsem budoucí začínající střelec (už mám termín vyzvednutí ZP) a chtěl bych kvalitní ochranu uší a očí.

Vyhlédl jsem si tato sluchátka:
http://www.optickysvet.cz/lovecke-potre ... peltor-x4/
Velmi se mi líbí úzký profil a slušná ochrana, výrobce deklaruje útlum SNR až 33dB.

A tyto střelecké brýle (omlouvám se za dotaz na ochranu zraku v tomto vlákně, ale nechtěl jsem spamovat dvěma dotazy ve dvou vláknech):
http://www.alfatactical.cz/bolle-strele ... t-set.html

Máte někdo zkušenosti s těmito sluchátky a brýlemi?
Podělíte se o ně s laikem?

Děkuji a ať Vám to dobře střílí.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#235 » pon 27. říj 2014, 16:48

Peltor X4 mám krátce, ale zatím spokojenost. Vyzkoušeno na venkovní i v tunelové střelnici. Mušle sedí těsně (slušný přítlak) ale zároveň z toho tlaku po čase nebolí škeble. Úroveň útlumu oproti jiným sluchátkům hodnotit nemohu – neměl jsem potřebu s někým na střelnici prohazovat sluchátka – ale asi tlumí dost. Mluvené slovo běžné hlasitosti zaznamenám, ale nerozumím (hodně ztlumené).



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#236 » pon 27. říj 2014, 20:11

Studna 20: Přečti pár stránek dozadu v tomto vláknu a budeš o Peltorech X4 vědět co potřebuješ. Já jsem s nima spokojenej velmi, už mám na cestě druhej kus.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#237 » pon 27. říj 2014, 22:19

Brýle jsou určitě výborné, ale já bych si vybral nějaké Uvexy nabo 3M a rozdíl v ceně investoval třeba do permanentky na střelnici. Sám mám tyhle: http://www.blyth.cz/Ochrana-oci-a-oblic ... 4f23d2e20c a fungujou stejně dobře.

Sluchátka X4 jsou asi to nejlepší, co za tyhle peníze dostaneš, taky si je časem chci koupit.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#238 » úte 28. říj 2014, 09:39

Potvrzuju vhodnost x4 ;-) Sám mám peltory III 540 (ty obrovský). Otci jsem koupil x4, útlum mají pocitově stejný, ale komfort z nošení je u nich uplně někde jinde než u těch mejch. Za mě doporučení.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#239 » úte 28. říj 2014, 23:51

Nechci zakládat nové vlákno, ale docely by mě zajímalo jaká je balistická ochrana u brýlí, které se cenově dost rozcházejí ?
Mám také sluchátka Peltor,
myslím, že se asi nedá najít špatný model, který se nedoporučuje koupit.
Pouze můj názor.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#240 » stř 29. říj 2014, 00:44

Nasadili jste mi brouka s těmi X4kami:
Asi je budu muset vyzkoušet a stávající letité Peltory II (snad) strčit do šuplíku - sakra!
(Díky za tip.)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů