Vz. 24 a 26

Samonabíjecí pušky


Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#31 » čtv 6. lis 2014, 13:41

Jsem ještě koukal na karabiny třeba od číňana... AR15 v 9L, MP5 v 9L... ale to většinou je ve fullauto... a cena ač je třeba poloviční od originálu, pořád je hodně nad vz.26... Já do toho asi půjdu... Nakonec... nákupko si na to vzít můžu... ;-)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#32 » čtv 6. lis 2014, 13:43

A mimo to u mě by to postupný kupovani nemělo smysl, protože moje střelnice stejně nemá 7,62 Tok povoleno, tak bych musel koupit rovnou i hlaveň

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#33 » čtv 6. lis 2014, 13:58

Jo to určitě ;-) tak pokud bys pořídil, chtěl bych tě požádat, zda bych si ho mohl někdy osahat, případně, vyzkoušet, pokud bys byl tak hodný. :-)



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#34 » čtv 6. lis 2014, 14:11

Hodný bych pochopitelně byl, což o to, ale pro mě to není, že bych nakupoval příští měsíc... To je otázka třeba půl roku... Mám i jiný aktivity... ;-) Vzhledem k tomu, že několik obchodů to už v tý kombinaci prodává, tak vcelku není moc co řešit... Dokonce i zásobníky na 9L jsem i našel... jestli to bylo za nějakých 420,-... Takže bych to časem asi nějak poskládal...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#35 » čtv 6. lis 2014, 14:18

No tak to u me je to záležitost spíše tak dvou let :-D taky mám spoustu jiných aktivit :-)



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#36 » úte 11. lis 2014, 06:02

Omnlouvam se za OT,ale co se ma vypsat na zadost o nakupko pro tu 9mm hlaven? diky.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#37 » ned 11. led 2015, 08:23

Po příští neděli bude doma jak sa26, tak uzi, takže kdo bude chtít v Brně vyzkoušet ruku v ruce a porovnat, nebude po registraci problém.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#38 » pát 30. led 2015, 13:46

Oboje na papírech, takže nabídka výše platí.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#39 » pát 30. led 2015, 15:02

A dodas pak svoje porovnani? Bohuzel Brno je pro me trosku z ruky :-D

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#40 » sob 31. led 2015, 07:39

No, já většinou potáhnu jednu nebo druhou, obě jen pro případného zájemce, kdo by si chtěl vyzkoušet, většinou na střelnici jezdím za jiným účelem. Jinak na UZI mám logo, které máš nad jménem, sér. číslo ~50 000, takže ze začátku produkce.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#41 » sob 31. led 2015, 13:16

Myslel jsem osobni pocity, porovnani, ergonomie, chovani pri strelbe a tak. To se da zhodnotit i pri stridavem pouzivani. Ohledne toho loga, Uzi by ho meli mit snad skoro vsechny, IMI je puvodni nazev vyrobce, je to i vyrobce meho Jericha, az snad v 90. Letech vznikla IWI, ale muzu se milit.

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#42 » sob 31. led 2015, 19:48

No, některé mají vojenské značky IDF, tzn. nikoli ozubené kolo ale šesticípá hvězda bez vnitřní výplně.
Jinak ohledně ergonomie vítězí UZI, jak dám tvář na pažbu, krásně mám přímo před okem bez hledání dioptr, všechno sedne do ruky tak nějak úplně automaticky, u 26 musím mířidla hledat a ta pažba mi přijde neohrabanější.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#43 » pát 1. led 2016, 15:59

Chci si koupit na zed znehodnocenou pumpicku.Muze mi nekdo napsat jakej rozdil je mezi znehodnocenim podle stareho a noveho zakona konkretne u tehle zbrane?Jakej rozdil je u vz.58 vim.Nechci prave komletne vybrakovanou verzi jako bejvaj nektery vz.58.Taky by me zajimalo do jakeho roku je to znehodnoceny podle stareho zakona.



Spacak
Příspěvky: 24

Příspěvek#44 » pon 10. čer 2019, 22:22

Dokázal by mi někdo prosím vysvětlit, jakým způsobem je vz.24/26 předělán na samonabíjecí? oproti uzi totiž nemá přepínač režimů střelby, ale klasický původní samopal po lehčím stisku spouště střílí jednotlivé rány, po silnějším stisku střílí samočinně



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#45 » úte 11. čer 2019, 08:57

Závěr se má zachytit vzadu po každém výstřelu, předpokládám, že míra vystavení zubu není po úpravě závislá na poloze spouště. Nicméně pokud se nabije střelivo s trochu nižším výkonem nebo z jakéhokoliv důvodu se závěr nedostane spolehlivě k zadnímu dorazu, tak bude pumpička "koktat".
To je taky důvod, proč MV chce nově přeřadit zbraně střílející ze zadní polohy do horší skupiny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ondra009 a 10 hostů