9x19 mm Luger BLANK (slepý,výrobce Fiocchi)



hanijak
Příspěvky: 28

Příspěvek#1 » ned 21. úno 2010, 01:07

Chci se zeptat,máte někdo zkušenost s tímhle slepým nábojem?Přesně by mě zajímalo,jestli se po výstřelu natáhne závěr,a nabije se další náboj,a jestli jo,tak jak to,když je asi každá devítka dokonale uzamčená?Podle mě to jenom bouchne,a musím pak rukou natáhnout závěr. :| :?:

Asi si nějaký koupím a vyzkouším to,ale radši jsem se chtěl zeptat,protože podle mě se to znova natáhnout prostě nemůže,a když to nemá žádnou kulku,tak tu pistoli nemá co odemčít.
Kdyby byla ale pistole neuzamčená,tak pak bych už možná věřil,že se z náboje stane jakási tryska,která to utáhne...tak prosím o nějaké odpovědi,ať jsem zase o něco chytřejší.Díky,
Lord Hanijak

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 21. úno 2010, 02:31

Zadny slepak ti v bezne zbrani nepretahne, ba ani neodemkne zaver, to bys musel mit budto nastavec na konci, nebo prepazky v hlavni (jako plynovka).

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 21. úno 2010, 09:46

Přesně jak píše Admix. Uzamčená zbraň (např: CZ 75, Glock,...) potřebují něco (střelu) která letí dopředu a tím dá uzamčenému celku impuls k zákluzu a odemčení. Nepomůže ani přepážka v hlavni, ani úsťové nástavce. Plyny při výstřelu mají zanedbatelnou energii.
Dynamický závěr je něco jiného (zbraně ráží od 22Lr, až do 9 Makarov). Na tomto principu fungují všechny samonabíjecí plynovky. Tady není hlaveň zamčena do závěru. Takže stačí dostatečně natlakovat komoru a nábojnice dnem otevře závěr.
Slepáky do SA 58 fungují na úplně jiném principu. Tady se pomocí úsťového nástavce přiškrtí výtok plynů na ústí hlavně, hlaveň začne tlakovat a v odběrném kanálku máš dostatečný tlak pro udělení impulzu na píst, který odemyká a otevírá závěr.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 21. úno 2010, 12:39

Dik za upresneni :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#5 » ned 21. úno 2010, 21:33

hanijak píše:Kdyby byla ale pistole neuzamčená,tak pak bych už možná věřil,že se z náboje stane jakási tryska,která to utáhne...


Jo, na tomhle principu fugují plynovky ale dynamický závvěr v 9x19 obnáší cca 1/2 kila pohyblivé hmoty což je ........nerozumné?



hanijak
Příspěvky: 28

Příspěvek#6 » pát 2. dub 2010, 19:23

Díky za odpovědi,myslel jsem si,že to bude jenom tak...bum a dál nic,ale je mi divný,že se to vyrábí.Teď mě ale napadlo,jestli se to náhodou nepoužívá do filmovejch pistolí a samopalů (MP 40 a pod.),který jsou upravený asi na toten druh střeliva...?



Tom122
Příspěvky: 2

Příspěvek#7 » pon 3. říj 2011, 15:36

Ahoj lidi.Chtěl bych vědět proč musím mít na koupi těchto nábojů do expanzních zbraní zbrojní průkaz a na samotnou expanzní zbraň z níž se střílí tyto náboje zbrojní průkaz mít nemusím a stačí jen aby my bylo 18let.Kdo my může objasnit tuto absurditu.Děkuji.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » pon 3. říj 2011, 15:50

Tak třeba zde: http://www.bvs.cz/munice_pistolova_part ... blank.html je mají i jako kat D. Pokud prokážeš, že jsi vlastníkem zbraně kat. D tak by Ti měli do té zbraně prodat i střelivo.



Tom122
Příspěvky: 2

Příspěvek#9 » úte 4. říj 2011, 07:02

Ahoj.Právě bvs my napsali že na náboje prodávají jen na ZP. Hrozná absurdita.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#10 » úte 4. říj 2011, 22:43

Ani né, on je prostě rozdíl v náboji 9mm blank a 9luger blank.
Ponejvíce prostě v tom, že ten první je určen do zbraně kat. D a jeho použití v "normální" je nemožné, nebo problematické. No a ten druhý je primárně určen do palné/střelné zbraně, která není kat D a nedá se pro změnu použít v klasické plynovce.
Neřeším ovšem to, že nyní vznikají Dčka ze SA58, SA61 a podobně, s tímto se dříve jaksi nepočítalo.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#11 » pát 23. pro 2016, 21:25

Vlezu do staré diskuze:
Zkoušel jsem blanky v P-07 a pořádně to nepřebiju, ani ručně, protože když chci přetáhnout, tak v momentě, kdy má nábojnice vyletět ven, tak se kousne, protože je delší než celé výhozní okénko! Máte stejnou zkušenost?



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#12 » pát 23. pro 2016, 21:31

Nejak nechapu k cemu by to bylo dobre tam davat?



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#13 » sob 31. pro 2016, 23:19

Možná chce někdo udělat trochu rámusu na Silvestra? U nás určitě zase budou chodníky a silnice zítra ráno (1.1.) poseté nábojnicemi z plynovek, jako každý rok..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů