Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



Azar
Příspěvky: 105

Příspěvek#811 » stř 12. lis 2014, 00:34

Jen bacha pokud takovouto mrchu budete kupovat na nosnost podlah atd - WSB 5 KOMBI ma 175 KG bez niceho

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#812 » stř 12. lis 2014, 21:41

No ne vždy, je to 100% nárůst ceny, také není třeba kupovat hned tu nej protěžovanou značku i u tohoto zboží se platí mnohdy za značku. Nemyslím tím ovšem nic špatného.
Já mám trezorovou skříň co má jak certifikát 15RU tak certifikát na bezp. třídu Z2 a jak tak opakovaně čtu ta S1 a S2 je pořád de facto nic.
A váha, no pochopitelně přijde na to, kde to bude stát, ale není to tak tragické na m2.
A ta dlouhá, ta může přijít kdykoliv :-)

Uživatelský avatar
Farock
Příspěvky: 189

Příspěvek#813 » ned 16. lis 2014, 21:41

Takže Trezor už je doma :-D Safetronic ZSL 65 EL.Koupeno v etrezory.cz v Praze.Po předchozí domluvě naskladněn,ukázán,vysvětleno nastavení pro použití a následně pomoc při nakládce.Jako zákazník jsem spokojen ze službou tohoto prodejce tak prozatím i s trezorem :-).Ale doprava v Praze v pátek kolem druhé hodiny katastrofa :D .

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#814 » úte 18. lis 2014, 09:17

Mohl bych se ještě zeptat na trezor ? Přemýšlím mezi T-SAFE a Jinovou - tyto dva modely:

http://www.trezory-t-safe.cz/trezory-t- ... kym-zamkem

http://www.jinova.cz/nove-trezory/na-kr ... rane-ntj-8

Oba by měly splňovat bezp. třídu I. Jen mi přijde divný, že ta Jitona je o 10.000 CZK levnější. Nebude v tom nějaký fígl ?

Díky za informaci a přeji pěkný den



Jinova
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#815 » úte 18. lis 2014, 09:34

Vyrábí se velké série stejných trezorů NTJ. I zámky se nakupují ve stovkách najednou.
Také je rozdíl nakupovat u prodejce v Praze a u výrobce.
Bezpečnost a kvalita provedení je srovnatelná.

http://www.jinova.cz/nabytkovy-trezor-ntj-8

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#816 » úte 18. lis 2014, 09:56

Děkuji za informaci. Samozřejmě rád ušetřím 10.000 CZK oproti T-SAFe :-) Chtěl jsem tedy poprosit, zda by bylo možné mi sem napsat odkaz na certifikát, že trezor NTJ 8 splňuje bezpečnostní třídu I. ?

EDIT: Co mě ale úplně mate je věc, že trezory WICO s cenou o řád nižší používají stejné elektronické zámky ? Tedy ALPHA 1 20 20 ?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#817 » úte 18. lis 2014, 15:48

Já bych se především zaměřil na to, jak hodně zabezpečit. Dle dikce zákona máš povinnost do 10 ks použít skříň/trezor splňující odolnost 15 RU a zámek tř. A (lovím z paměti, tak pokud je tam chybka, tak nekamenovat).

Takže pokud mám skříň(trezor), do které budu rád, když dostanu např. 6 ks zbraní, tak nemusím mít trezor tř I, který je vyžadovaný pro 11-20 ks. Můžu mít samozřejmě zbraně zajištěné lépe, než mi říká zákon, ale proooč? Rozdíl 10-15 tisík korun raději investuju do zbraně, nebo střeliva.

Ad. elekronický zámek - předpokládám, že odolnost skříně/trezoru je dána konstrukcí samotnou a elektronický zámek pouze hýbe těmi čepy, které zamykají do odpovídajícího vybrání v rámu. Takže lze dle mého úsudku použít stejný zámek pro různé tř. odolnosti. Přístup k mechanice zámku je pouze otvorem v plášti, kterým prochází klíč, nebo dráty od klávenice el. zámku (jehož mechanická část je předpokládám také za vnějším pláštěm).

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#818 » úte 18. lis 2014, 16:40

mikymoto píše: Můžu mít samozřejmě zbraně zajištěné lépe, než mi říká zákon, ale proooč? Rozdíl 10-15 tisík korun raději investuju do zbraně, nebo střeliva.

.


Ale mě nejde o to, že bych na to ty prachy neměl a přemýšlel mezi tím, zda investuju do trezoru, zbraně nebo střeliva. Mě jde o to, zda s vyšší cenou roste také zabezpečení. Teda, aby to neotevřel každej Venda šroubovákem a neozbrojil celou svojí rodinu....

Tedy pouze o to, zda s vyšší cenou získávám vyšší přidanou hodnotu.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#819 » úte 18. lis 2014, 16:55

Pozor na este jednu vec. Na bezp. triedu I musis mat aj zodpovedajuce ukotvenie (tusim 50kN). Niekde na sieti sa povaluju tabulky .... moment ... http://www.jinova.cz/norma-csn-en-1143-1. A 'skrina' resp. safe do 10 zbrani (15RU ...) mi pride dostacujuca. Profika to nezastavi, ale profika nezastavis ani s o triedu vyssim. Inak kazdeho osobna vec v com to drzi - pokial dodrzuje zakon ;) . Pokojne si zober kvalitnejsi, este hod okolo armaturu a zalej to betonom (samozrejme s dostatocnym podielom kamienkov aby sa to nedalo lahko odvrtat). Kurnik, ked si clovek spatne uvedomi tie moznosti co mal ked staval barak :D.

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#820 » úte 18. lis 2014, 17:00

Já mám výhodu, že se příští rok budu stěhovat z bytu do novostavby, takže tady ten trezor jen přivrtám do zdi a podlahy a v domě už se počítá se festovnějším uložením :-)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#821 » úte 18. lis 2014, 17:13

Apropo - trezor a novostavba. Ja som si nechal pri stavbe natiahnut o jednu slucku poplasneho naviac aby mohol byt zapojeny samostatne aj trezor, ale samozrejme aj tak nakoniec skoncil na inom mieste. Blbe je ze si vtedy clovek neuvedomi ze su veci ktore pri umiestneni robia problemy :

- podlahove kurenie (v pripade ze to nemozem chytit o obvodovu stenu ale potrebujem o podlahu lebo je to pri priecke)
- elektricke vedenie v stene, na jednom mieste mi to na stene vychadzalo presne tam kde by boli diery na ukotvenie :?
- radiatory a manzelkou umiestneny nabytok (napriek tomu ze som tvrdil ze na danom mieste raz bude trezor)
- v neposlednom rade manzelka (... to snad nemyslis vazne ze to chces dat SEM ...)

Ako sa hovori po bitke je kazdy generalom. Takze ak niekto prave stavia alebo sa chysta, radsej si na to dozrite, pokial teda nestaviate rovno trezorovu miestnost :lol:.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#822 » stř 19. lis 2014, 18:59

Nechci být za velkého rejpala, ale na jinova.cz se píše:
Bezpečnostní třídy S1 a S2
Bezpečnostní třídy "S" podle normy EN 14450 vlastně ani nejsou bezpečnostní třídy trezorů, ale plechových skříní. Stane se občas, že výrobce trezorů má nějaký svůj produkt certifikovaný do této třídy. Aby mohl klientům nabízet certifikovaný produkt, ale o zabezpečení se nedá mluvit.

Takže sice to má 15Ru, http://www.trezortest.cz/certifikat/?cert=98&typ=15 což je dikce zákona, ale ...
No tak nevím...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#823 » pát 21. lis 2014, 01:13

Můj názor, jedině bezpečnostní třída I.

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#824 » pát 21. lis 2014, 14:23

Já jsem nakonec koupil ten od Jinovy s el. kodovým zámkem o velikosti 70*45*40 v bezp. třídě 1 a jsem spokojený :-)



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#825 » stř 3. pro 2014, 00:21

Objednán trezor WICO PT 5.1 s certifikátem S2, tak jsem zvědav. Má vnitřní oddělenou uzamykatelnou schránu na střelivo, a držák na 7 zbraní.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů