Malorážkové revolvery

Krátké zbraně .22LR


Návštěvník

Příspěvek#16 » stř 13. srp 2014, 11:16

Slitinovou Koru jsem nekolika tisici .22 ustrilel, nedoporucuji. Radeji priplatit na SW, Ruger, Alfa Steel apod.



Miguel.22
Příspěvky: 14

Příspěvek#17 » sob 20. zář 2014, 18:00

Díky, nakonec jsem si pořídil Alfa steel z 6 palcovou hlavní.
Naprostá spokojenost.



Miguel.22
Příspěvky: 14

Příspěvek#18 » ned 21. zář 2014, 10:41

Přikládám foto. Ručka je dělaná na míru.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#19 » ned 21. zář 2014, 21:50

V sobotu jsem pořídil pěknej šestipalec S&W 17, na střílení zatím nedošlo, zatím jen bádám nad historií - jestli je starší než já a tudíž bych mu měl vykat a tak :-). Podle v.č. (K40xxxx) a historie změn na odkazu níže to vypadá na model 17-1 r.v. 1960, na značkách jsem identifikoval orlici s N, takovej jako erb s ušima a 62 v písmenu U. Z toho jsem usoudil, že byl vyrobenej v roce 1960, pak se dva roky někde zbůhdarma povaloval, načež v roce 1962 prošel zkušebnou v Mnichově a následně zahájil aktivní život zřejmě v Německu. Chápu to správně?

http://www.northeastshooters.com/vbulletin/threads/68254-How-to-Identify-Date-a-S-amp-W
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hanlukas
Příspěvky: 41

Příspěvek#20 » pát 28. lis 2014, 22:24

Ahoj,
máte někdo zkušenost se střelbou střeliva 22 short?
Slyšel jsem, že používáním tohoto střeliva dochází k vypalování komor u válce.



milah
Příspěvky: 14

Příspěvek#21 » pát 28. lis 2014, 22:31

Slyšel jsi dobře, ale když máš toho střeliva jen pár, tak ho klidně vystřílej a máš pokoj. Pak uvidíš to čištění, bez něj tam delší náboj nedáš po dobrém a co potom ven, to je fuška....

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#22 » pát 28. lis 2014, 23:11

Opravte ma, ale nebude to vypalovanie rovnaky 'urban legend' ako pri .38 pouzitom v .357 zbrani (spominane tu http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=3216) ?
Cistenie je ale samozrejme nutne.



hanlukas
Příspěvky: 41

Příspěvek#23 » pát 28. lis 2014, 23:16

Souhlas s MM.
Navíc si myslím, že z toho short náboje bude mnohem méně bordelu.
Ale opravte mě, pokud se mýlím ...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#24 » pát 28. lis 2014, 23:20

Inak tiez sa vam tak .22 LR revolvery zas.... teda ... znecistuju olovom okolo prechodoveho kuzelu ? Po 150 ranach som si to cistenie fakt uzil, kedze nemam olovozrut (Ruger KNR5).



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#25 » sob 29. lis 2014, 15:35

To Rimmer : Já mám Koru 6", kterou jsem si tehdy objednal na IWA v Norimberku, to byla tehdy novinka. Mám ji dodnes, řadu let a nespočítal bych těch ran, co jsem s ní vystřílel, myslím, že se to nedá zničit !
Ano, rám je slitiny zinku, ale hlaveň je v tom vložená ocelová a bubínek je také z oceli. Jediná moucha, co jsem měl byla, že se povolovaly šroubky, to se ale vyřešilo lepidlem na závity.
Koru měnit nebudu, všechny ostatní malorážkové revolvery by měly cenu 2x vyšší. Vystřelí naprosto všechno, co kde najdu, resp. to co nejde vystřelit z pistole, např. náboj Geco. Hledí se dá perfektně seřídit při nastřelení, dá se s ní sestřelovat krabička od zápalek. A čistit, prostě pořád.
Moje zkušenost.



Návštěvník

Příspěvek#26 » úte 9. pro 2014, 01:53

Bohuliby: nevim, cim to. K revolveru jsem se choval myslim s citem (s vyjimkou obcasneho zaklopeni svihnutim zapesti, holt mladicka nerozvaznost), ale stejne mel vyvaklane rameno a ozvykany nahon bubnu a zadni cast ramu za bubinkem (HV jsem zkusil mozna 2-3 krabicky, tim to snad nebude). Komory nebyly od zacatku v ose, velmi se zanasel olovem. Vule zamceneho bubnu po spusteni velka, ale uz si nelamatuji kolik. S temi sroubky jsem mel stejnou bolest. Spoust byla takova valecne hruba, ale hrabat jsem do toho tehdy uz nechtel. Na strileni opravdu srandy kopec, ale ta kvalita... Bud mas nejaky dobry kus, nebo ja mel zmetek z patecniho odpoledne. Omlouvam se za cestin, pisu z telefonu.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#27 » čtv 11. pro 2014, 00:03

Jj, asi jsem měl něco opravdu ze začátku, jak jsem psal, dohodl jsem si to tenkrát na Iwě přímo s ředitelem a v Brně přímo u nich vyzvedl. Tehdy se ještě firma jmenovala Aeron Brno, ale to je již asi 20 let.
Tenkrát mě to stálo 6 tis. s gumovou + krásnou ořechovou, dřevěnou střenkou.
Dodnes Kora slouží.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#28 » pát 10. zář 2021, 19:35

Zase jsem se po letech vrátil k touze po GP100 .22 model 1757 . Když ho někde uvidíte písněte pls. Pohádky dovozců ... jednou možná, za rok či dva jsou mi k ničemu.

Obrázek



Bombadil
Příspěvky: 20

Příspěvek#29 » úte 30. lis 2021, 11:30

Ahoj, vybírám si malorážkový revolver a nakonec mi zůstali dva favoriti, kteří jsou dostupní na prodejnách skladem - nechci čekat po objednání třeba půl roku.
První je Alfa Steel 2351, 4,5 palec, s vyměnným válcem na .22WMR, stavitelná mířidla, povrchová úprava nikl - cena 13 tisíc.
Druhý je S&W 617, 4 palec, stavitelná mířidla a muška Patridge, celonerezové provedení - cena 27 tisíc.

Se S&W 617 jsem jednou strávil dopoledne na střelnici a u střelby se normálně smál radostí. Jediná věc, které se u téhle zbraně obávám, že když se něco porouchá, tak na náhradní díl budu čekat opravdu hodně dlouho. Na druhou stranu jsem slyšel, že tyhle revolvery v malorážce jsou skoro nesmrtelné.
Alfu jsem jen držel na prodejně v ruce, pocit podobně dobrý. Jen se bojím té niklové povrchovky, nebude se to loupat? Celonerezové provedení nemají a když jsem do Alfy volal, tak kdybych si ji chtěl objednat, budu čekat tak 4-6 měsíců. Nevím jestli je Alfa tak spolehlivá jako S&W, ale zase by asi nebyl tolik problém s náhradním dílem, do Brna si pro něj klidně sjedu :)

Abych to shrnul, jaký je váš názor na spolehlivost obou zbraní? Jaký na niklovou povrchovku Alfy? Jaký na případné problémy se sehnáním náhradního dílu u S&W? U mě pro Alfu mluví cena, druhý válec na silnější ráži a že jde o místního prodejce. Pro S&W důvěra v jeho spolehlivost a ta zkušenost ze střelnice, nikdy předtím ani potom jsem si tak krásně nezastřílel.

Díky moc.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#30 » úte 30. lis 2021, 12:45

dokud nebudou k dispozici vytahovače, nemá o SW 617 smysl uvažovat
https://www.brownells.cz/EXTRACTOR-NEW- ... -940000496

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti