Střelba ve Vysokém Mýtě

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#16 » pon 22. pro 2014, 12:59

Natter: jak jsem psal výše, do vyjádření PČR nevěřím ničemu ani slovo.
Ono z OŽRALEJ může být 0,3 promile nebo mohl být z trojice, kde dva byli ožralí, jediný střízlivý...
Počkejme na oficiální informace...



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#17 » pon 22. pro 2014, 13:05

Natter: V tom s Tebou souhlasím. A stejně, jako NO není svázána s použitím zbraně není nijak omezována alkoholem.



natter
Příspěvky: 22

Příspěvek#18 » pon 22. pro 2014, 13:21

Možný je všechno. Nakonec může být za pravdu vydávána i lež. Jen mi vadí, že tu lidé spřádají teorie, jak to mohlo být, ale pro mě dost podstatnou věc, že jednal pod vlivem alkoholu nikdo neřeší. To mi přijde dost naivní a působí to na mě dojmem, že je to vlastně jedno, jestli pil nebo ne, že to na jeho jednání vliv nemělo.

Navíc NO a alkohol nejsou zas takový kamarádi. Po alkoholu člověk vyhodnocuje situace jinak. Když ses střízlivej a někdo do tebe strčí, pořád se ještě nemusí jednat o rvačku a jde to vyřešit bez fyzického konfliktu. Třeba seš opilej kretén, kterej někoho otravuje a ten tě odstrčí, že se s tebou už bavit nechce a že za nim nemáš chodit. Naopak alkohol může způsobit to, že frajer, co je strčenej, špatně vyhodnotí situaci a vytáhne nůž a druhýmu rozpáře břicho. Úplně zbytečně. Takový případy se dějou. Hlavně v Praze a není to jen doména kluků z východu či jihu, ale i Čechů. A když je chytnou, což většinou jen ty Čechy, tak se to snažej všichni uhrát na NO.

To co jeden udělá s nožem, může jinej udělat i s pistolí. Přiznejme si, že získat zbroják je snadný a důvod proč nemá zbraň víc lidí je jen nedostatečná lobby prodejců.

EDIT:

Představ si sebe po intoxikaci alkoholem, určitě víš, kdy už alkohol začne působit. A pak je jen tenká hranice mezi tím "být v náladě" a být "ozřalej"
Na promile bych to nepočítal, na někom nepoznáš promile a někdo už se při půl chová jak kdyby vyžbluňk deset piv.

Nestavím se na ničí stranu a osobně si zatím počkám, co se dál ukáže. Jen mám rád diskuzi živější a ne jen na jednu verzi zaměřenou. Prostě víc podnětnou.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#19 » pon 22. pro 2014, 14:04

Ale ty právě bereš jen tu jednu verzi - "Byl ožralej". Možná máš pravdu ale zatím je to jen jedna z možností.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 542
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » pon 22. pro 2014, 14:31

Strážník byl prý obviněn. O tom, co a jak se seběhlo tam ale moc není, verze svědků jsou různé, hledají další svědky.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/strazn ... st/1161705

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » pon 22. pro 2014, 14:44

ilicz píše:Strážník byl prý obviněn.

Hm, a z vraždy, jiná kvalifikace se tedy nepředpokládá. To šlo rychle... divné...



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#22 » pon 22. pro 2014, 15:10

Gravere: proč rychle… počítej, kolik mají času v režimu zadržení. Nad to, na vraždě není nic moc světoborného. Pokud by to byla jiná kvalifikace, nebo snad nutná obrana, do té doby bude holt ve vazbě.

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk



marty14
Příspěvky: 6

Příspěvek#23 » pon 22. pro 2014, 15:58

Pánové,pamatujete na zlého vraha z Tanvaldu?
Za pár týdnů to byl důchodce s koulema,který se ubránil dvěma zmetkům.Tendenční a jednostranné soudy bez informací druhé strany vedou pouze ke spekulacím.Dejte tomu čas.



tom38
Příspěvky: 56

Příspěvek#24 » pon 22. pro 2014, 16:46

Jak píše marty 14, dejme tomu čas. Obviněn neznamená odsouzen.
Nicméně spekulací bude asi ještě plno, navíc mediální masáž ze strany TV Nova a zvlášť Prima bude pokračovat, než to přebijí jiné události.

Do té doby, než bude rozsudek vynesen, asi nemá smysl k tomu dál cokoliv psát.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » pon 22. pro 2014, 16:47

Ravkar: jasně, chápu, že lhůta na zadržení a pak pustit nebo vazba. Myslel jsem to tak, že ho vyslechnou a pustí. Obvinění z vraždy v takovém případě mi jako laikovi přišlo dost ultimativní - jestli nepřipadalo vůbec v úvahu zabití, NO..., tak se snad musel přiznat nebo už musí být jasné důkazy. Jestli se o vazbu ani nežádalo nebo by se neujal žádný ze tří důvodů...
Jen názor - nebyl jsem tam.



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#26 » pon 22. pro 2014, 17:01

graver píše:Obvinění z vraždy v takovém případě mi jako laikovi přišlo dost ultimativní

Čistě subjektivně (nemám k dispozici statistiku), přijde mi to jako běžný modus operandi PČR - jak se někde střílí a někdo zemře, tak automaticky obviní střelce z vraždy.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » pon 22. pro 2014, 17:11

Dave: taky neznám statistiku, v podobných případech jako tento bych to i chápal (i když nesouhlasím), ale paušalizace typu "vražda = někdo střílí a někdo umře" asi ne. Je to OT, ale přinejmenším nedbalost u myslivců se nekvalifikuje.



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#28 » pon 22. pro 2014, 17:47

Graver: obecně lze říci, že vraždy mají velkou objasněnost. A taky lze říci, že v podstatě vždy se začíná na přísnější právní kvalifikaci, a až v průběhu vyšetřování mohou vyjít najevo další skutečnosti.

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#29 » pon 22. pro 2014, 18:04

natter: a ty si jednoznacne zamerenej vuci lidem co maji neco v krvi... tak nemluv o jednostranosti... a hlavne jednostranost medii ktera pisou od zacatku o mordu a vrazde...

chtel bych videt jak si ten zlej policajt vystrili vsechny vokna v aute :D :D :D

a dle novych informaci verim vic policajtovy nez vyhazovacum...

a jestli nosil a mel neco v krvi je uplne jedno jestli to bylo jak udajne rika on, to at si resi pak kdyztak prestupkac...



Ravkar
Příspěvky: 122

Příspěvek#30 » pon 22. pro 2014, 18:18

Tak to já se přidávám k těm, kteří mají něco proti chlastu v krvi za volantem, s kvérem, apod. Vlastně mám všechno proti. Alkohol a zbraň nejsou kamarádi. A jakékoliv zlehčování není na místě.

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů