Vliv na zpětný ráz



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#16 » pát 4. črc 2014, 14:40

Dobra, tak uz bez vytahovani. Lehka strela +rychly prach= kratsi a tvrdsi rana. Tezka strela + pomalejsi prach=plavnejsi rana zpetneho razu. Kazdemu vyhovuje neco jineho, dle vkusu kazdeho soudruha...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#17 » ned 28. pro 2014, 18:25

Tady plati, ze nejen ukazana plati, ale i subjektivni plati a to u kazde zbrane jinak...

Strelivo - 9mm Luger - bud tovarni klasicky 7.5gramu (115grainu), nebo subsonic - oboji od S&B.
Z 5" CZty se mi lip strili subsonicama. Z male zbrane (G26, P11) zase tema lehcima.
Ale muze to mit kazdej fakt jinak...

Co se tyce rychlosti zaveru - tezko srovnavat rychlosti 2 zaveru s jinou hmotnosti a jinak tvrdou vratnou pruzinou. Na oboji bude mit hmotnost strely jiny vliv.
Kdyz jsem mel na 9mm Trojanu tu puvodni asi 15lb pruzinu, taky jsem mel pocit, ze si po vystrelu stihnu precist napisy na zaveru pri jeho pohybu (nadsazka) pri pouziti tezsich strel. Pak jsem tam dal 10lbs a sneslo by to i 8lbs pruzinu - pak uz jsem rozdil v rychlosti zaveru nepozoroval.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#18 » ned 28. pro 2014, 18:56

cmk - používám 8 lb,pro STI vyzkoušená a plně spolehlivá.

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#19 » úte 27. zář 2016, 16:10

Omlouvám se zda-li to sem neplatí ... Váš názor na používaní Bufferu v souvislosti na zpětný ráz (ještě tlustý/tenký) , osobně jsem nepozoroval znatelný účinek jelikož se až tak pružina nezměnila . Děkuji .....

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#20 » čtv 30. srp 2018, 09:55




Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#21 » čtv 30. srp 2018, 11:02

Pro to, aby měl kompenzátor zdvihu lepší účinek, ti kdo přebíjejí vlastní náboje mají vyzkoušené laborace většinou pomaleji hořícího prachu, jehož část se spálí postupně a má čas vytvořit dostatek plynu pro použití v kompenzátoru. Nevím jak to popsat jednoduše přesněji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů