.22 LR



hanlukas
Příspěvky: 41

Příspěvek#31 » sob 3. led 2015, 18:19

Ahoj, rád bych se zeptal na následující:

1. Jaké střelivo střílíte v krátkých malorážkách?
2. Máte někdo zkušenost s Winchester .22 (36 grain, 1280 FPS), HP, copper plated?
3. Co znamená, že je střela poměděná? Má to nějaké výhody nebo ne?
4. Jelikož se jedná o střelu HP mohu z toho střílet z krátké na střelnici?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#32 » sob 3. led 2015, 18:47

Hankulas: Většina odpovědí na tvé otázky tady byla již mnohokrát zodpěvězena, fakt jenom číst, proto odpovím rychle.
1. Co je pro krátkou zbraň nejvodnější, já Blazer
2. Pouze pro lov
3. Proti otěru olova v hlavni
4. Ne

Opravdu čti předešlé diskuze, promiň.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#33 » sob 3. led 2015, 19:49

Ty Winchestry jsou výborné, mám ještě 100ks a střílím z dlouhé Walther M4, ale jen do terče, škoda, že šla cena tak moc nahoru. Nahradil jsem poměděnými S&B, kvůli čištění... mimochodem, proč by nejde střílet na střelnici? Je snad tabu jen pro sebeobranu, to bych chtěl objasnit, kde mi co uniklo....

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#34 » sob 3. led 2015, 19:54

HP je pro krátkou zakázané střelivo



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#35 » sob 3. led 2015, 20:22

Stále se řeší náboje 22 LR, prostě v téměř každé pistoli jsou problémy, je to podle mě levný náboj, co od toho čekat. Můj Browning Buckmarkt má také problémy. Nebo kupovat náboje od 3 Kč výše, ale to už zase nemá cenu.
Já Walthery miluji, ale od ráže 22 lr jdu raději dál.
Již jsem to tady někde psal, dnes bych každému opravdu doporučil pouze nějaký pěkný revolver. 22 LR.
Revolver prostě vystřelí úplně všechno.i to nejlevnější.
Pouze moje zkušenost a názor,opravdu nikomu to nenutím !



hanlukas
Příspěvky: 41

Příspěvek#36 » sob 3. led 2015, 21:00

Jak byl výše citován zákon - předpis č. 119/2002 Sb.:
Zbraněmi kategorie A jsou
...
...
b) střelivo
1. se střelou průbojnou, výbušnou nebo zápalnou,
2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,
...

Samozřejmě souhlasím s tím, že v případě .22 se o zvýšeném ranivém účinku moc mluvit nedá. Podle mě střela šoková to není, jelikož nesplňuje charakteristiku dle zákona
U Brýmové je mají po 1,80 Kč, což tam bylo mezi ostatním malorážkovým střelivem snad nejlevnější.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#37 » ned 4. led 2015, 00:22

Ano, možná je to tím, že se prodávají podstatně méně.
Pokud to chci do revíru na škodnou, tak mně stačí za rok jedna krabička.
Při použití na střelnici z krátké zbraně možná ani né na hodinu ?



Dandys
Příspěvky: 105

Příspěvek#38 » úte 14. dub 2015, 09:17

Netušíte někdo, jak to vypadá s dodávkama střeliva Blazer, Winchester apod.? Prodejci pořád opakujou, že za 1-2 měsíce by měli něco dovézt a furt nikde nic...



Phil
Příspěvky: 90

Příspěvek#39 » čtv 16. dub 2015, 20:09

Danys: v sobotu jsem byl v Alianczi v Praze a májí jich objednáno 8000ks, takže budou :)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#40 » čtv 16. dub 2015, 22:12

A řekli ti cenu ?



Dandys
Příspěvky: 105

Příspěvek#41 » pát 17. dub 2015, 06:53

Naposledy jsem Blazery koupil na Plumlově koncem minulého roku a byly po 1,60 Kč. Objednáno mají asi všichni už delší dobu.

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#42 » stř 29. dub 2015, 06:06

Přidám svoji osobní zkušenost: Vystřílel jsem 500ks Federal American Eagle .22 LR během 4 hodin a ani jedna závada (dlouhá opakovací malorážka). Cena náboje byla 1,4 Kč/kus. Byl jsem velmi spokojen i s krytím (viz foto). Rozpryl je daný mnou, jsem začátečník a byl jsem střílet poprvé. Včera jsem si šel koupit další Eagly a prodejce (Ženklava-Karásek) mi sdělil, že má posledních 350ks a už prý v dohledné době nebudou a pokud ano, tak za mnohem vyšší cenu (2,1kč/kus).

Jsem zklamaný z ceny dobrých nábojů, kdybych chtěl střílet 3 kč/kus nešel bych už do malorážky.
Pokud máte někdo tip kde sehnat v okolí Frenštátu p.R. American Eagly, dejte vedět. Díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#43 » pon 29. čer 2015, 08:32

Přidám další moje zkušenosti: V dnešní době je HODNĚ velký rozdíl v kvalitě střeliva. O pár příspěvků dvíve jsem přiložil foto s náboji American Eagle, které se mi zdály OK.

Dnes již střílím (MarlinXT22) s náboji GECO a dá se s nimi v pohodě vystřílet ta pětikoruna (jak je zmíněno v dřívějším příspěvku).

Absolutně NEDOPORUČUJI náboje SaB. Ze "svěráku" měly roztyl 15cm na 60m (no prostě hrůza), vystřílel jsem jich 150ks.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#44 » pon 29. čer 2015, 23:06

Opravdu ty náboje jsou špatné, je to větší rozdíl, než zvolený typ malorážky.



Dandys
Příspěvky: 105

Příspěvek#45 » úte 8. zář 2015, 06:51

Máte někdo nějaké zkušenosti se sypačkama Remington Gold?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host