Použití zbraně kategorie B pro lov



honzazbas
Příspěvky: 11

Příspěvek#1 » sob 3. led 2015, 10:00

Dobrý den všem,

mám prosbu o upřesnění. Lze použít zbraň kategorie B pro lovecké účely? Dle mého názoru by to v zásadě neměl být problém. Ptám se z důvodu pořízení brokového "automatu" (dřevěná pažba, samonabíjecí, ne pumpa) kapacita zásobníku 5+1.

Děkuji za Váš názor.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#2 » sob 3. led 2015, 10:17

Tuhle jsem zdědil po dědovi, je to Browning A5 a děda byl myslivec, používal ji už za komačů, takže to asi není problém :-)



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » sob 3. led 2015, 10:19

Zákon o myslivosti §45 Zakázané způsoby lovu

viz. písm l)

http://zakony.centrum.cz/zakon-o-mysliv ... -5-hlava-5

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » sob 3. led 2015, 10:53

Brokovnice i kulovnice samonabíjecí by měla mít omezenou kapacitu na 2+1. Když se budeš striktně litery zákona tak nestačí nabít míň patron ale měl by tam být omezovač. V praxi se to moc neřeší, záleží na lidech.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#5 » sob 3. led 2015, 16:04

V praxi se to moc neřeší, resp. nikdo to nekonroluje, ale již jsme tady psali, že např. ryze vojenské zbraně můžou být vykázány z honu, záleží na hospodáři.
Také jsem tady psal, že např. se služební brokovnicí Uzkon, kterou vlastním, nepůjdu na hon, prostě bych si připadal, jako trotl.
Prostě jsem myslivec a mám Lovecký lístek a další potřebnosti, pořídím si loveckou zbraň, kat. C, nebo B.

Je to asi úplně stejné, jako když půjdu s kamarádama, sportovníma střelcema, střílet asfalťáky a vezmu si s sebou kulobrok, prostě blbost a dost směšná ?

Honzazbas : Ale to není, tvůj případ, co popisuji, ale na tu kapacitu již odpověděl správně Sided, 2 + 1.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#6 » sob 3. led 2015, 16:39

ad "vykazani": bylo by to vcelku fer ke zveri
v primorskych statech plati treba, ze muzes se potapet s podvodni puskou (nebo jak se rika te vystrelovaci veci), ale jenom na nadech, ne s potapecskym pristrojem, aby i rybicka mela sanci



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#7 » sob 3. led 2015, 16:51

Serz : Přesně jak píšeš, fér ke zvěři. Ve většině mysliveckých sdružení se např. po zastřelení zvěře dává zvěři pocta.
Je to fér a úcta ke zvěři, např. smeknutím klobouku po úspěšném zásahu, ale omlouvám se, teď jsem OT, to jsou zase myslivecké tradice a o tom jinde.



honzazbas
Příspěvky: 11

Příspěvek#8 » ned 4. led 2015, 13:20

Děkuji všem za názor a upřesnění.

Takže když teoreticky budu nabíjet "pouze 2+1" tak budu splňovat. Když samozřejmě nebudu nikomu říkat kolik se tam vejde. To myslím nemá šanci nikdo poznat, dokud bych mu zbraň nepůjčil do ruky a on začal ládovat co se tam vejde. Jinak principielně zbraň kategorie B mohu používat k lovu. Nebo?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#9 » ned 4. led 2015, 13:35

A ta tvoje brokovnice bude mít hlaveň kratší než 60 cm? Pokud bude mít delší, je to C. Ale to neřeší problém 2+1. A kulovnice samonabíjecí, která bude striktně splňovat 2+1 je taky C.



honzazbas
Příspěvky: 11

Příspěvek#10 » ned 4. led 2015, 14:26

myslím, že by mělo být víc jak 60 cm.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#11 » ned 4. led 2015, 14:40

spíš bych si zjistil jak se k tomu staví lidé u vás v mysliveckém sdružení, jak psal Sided, někde se to řeší, někde ne



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#12 » ned 4. led 2015, 15:09

Zatím jsem to nikde neviděl, že by se to řešilo, prostě naládovat 2 + 1.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#13 » ned 4. led 2015, 15:53

Přesně tak - nesmíš pálit jak u Verdunu :lol:



honzazbas
Příspěvky: 11

Příspěvek#14 » ned 4. led 2015, 15:59

Ještě se Vás zeptám na názor na Benelli super 90. Nemáte někdo zkušenost?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů