CZ 75 B klasika vs. omega



libak3
Příspěvky: 18

Příspěvek#1 » stř 14. led 2015, 19:48

Zdravim všechny střelce, dneska sem byl v obchodu se zbraběmi, bohužel neměli skladem zbraň kterou tak moc chci. Když sem se domlouval s prodejcem, proštudoval nový ceník a hle, zjistil, že už se vyrábí jen verze s omega spouštovím mechanizmem. Chci se zeptat na pár věcí. První : Měl někdo možnost porovnat obě verze? Jak moc je ten spoušťák znát? Druhá : Na živo sem viděl jen klasickou verzy a podle fotek na netu je vidět rozdíl ve tvaru těla zbraně, konkrétně oblast rukojeťi. Je znát ten rozdíl i v ruce, nebo je to jen otázka vzhledu? Jsou kompatibilní střenky z klasického modelu?
Jedu si pro ní příští tejden, už se nemůžu dočkat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#2 » stř 14. led 2015, 20:25

Nepíšeš o jakou zbraň se konkrétně jedná. Já jsem měl možnost porovnat ČZ 75 P-01 a P-02 a za mě teda jednoznačně Omega lepší než klasika.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3 » stř 14. led 2015, 20:31

podobnou zkusenost mam pri porovnani P-01 a P-07



libak3
Příspěvky: 18

Příspěvek#4 » čtv 15. led 2015, 10:21

Jedná se o klasickou pětasedmu, píšu to v nadpisu vlákna. CZ 75 B omega

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#5 » ned 25. led 2015, 17:46

Předpokládám, že je to tvoje první zbraň a vzhledem k tomu že asi nemáš moc odstříleno s klasickým systémem, je to úplně jedno, rozdíl nepoznáš.. Když se ti líbí, máš na ni, chceš ji, tak ji kup a střílej.. Dotazováním na netu stejně nic nezjistíš, páč každej má jinou ruku. Mě například tvrdili, že P1 se nedá nosit a blablabla.. a ejhle já ji nosím ani o ní nevím.. A tak je to tady se vším ;)



Vaclaf
Příspěvky: 102

Příspěvek#6 » pon 26. led 2015, 19:27

Měl jsem ČZ 85 z roku 91 s klasickým spoušťákem, předtím služební ČZ 82, předtím ČZ 70 :-) , teď CZ P-07 (tzv. II. gen.) a omega mi sedí líp. Někdo plynulý chod spouště nechce (např. někteří glockaři), jelikož chtějí vědět, kdy přesně to střelí. U omegy to předem nepoznáš, je plynulá.



libak3
Příspěvky: 18

Příspěvek#7 » čtv 29. led 2015, 05:40

Po delsi dobe zdravim, cz uz je doma a uz sem byl i na strelnici. Naprosto me ohromila. Spoust hladoucka, presnost vyborna. Potrebuju poradit jeste s jednou veci. Co mam pouzivat na promazavani drazek zaveru a tela zbrane? Jde mi o konkretni produkt, nejlepe se kterym mate nekdo zkusenost. A znova dik za odpovedi.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#8 » čtv 29. led 2015, 08:22

Hodne je chvaleny americky TetraGun, prodava se jako gel v tube, jako vazelina (mam gel), blbe se shani v cesku, byva vyprodan. Pak nemecka Waffenvaseline, vyborna i na mazani spoustaku. Nakonec i obycejny konkor nebo ballistol tu praci zvladne. Osobne drazky nijak extra neresim, jen co tam zustane po cisteni...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#9 » sob 31. led 2015, 17:49

eeee, oprava, ta nemecka vazelina se jmenuje "vaseline waffenfett"

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#10 » pát 6. úno 2015, 11:13

Dá se Omega 75 B sehnat ve stejné povrchové úpravě jako 75 B Stainless, nebo New Edition? Viděli jste to někde, nebo je standardně jenom černá? Popřípadě, kde prodávají další barevné modifikace 75 B? Třeba Stainless s černou hlavní apod?

Díky za komenty

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#11 » pát 6. úno 2015, 13:40

zkus podnikovou prodejnu Praha, Opletalova ul. pokud to nemáš daleko



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#12 » pát 17. úno 2017, 13:06

Trochu osvěžím tuhle diskusi. Pokud jste někdo měli možnost porovnat oba modely, který z nich má kratší reset v SA režimu? Neupravovaný, tak jak to přijde z výroby. Na youtube jsem našel jeden pokus o srovnání, ale nejsem z něho moc moudrý: https://www.youtube.com/watch?v=lrBAW-R1teo, od 7.minuty.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#13 » pát 17. úno 2017, 14:55

Ja strilel obema a rekl bych, pokud je tam nejaky rozdil, pak u klasiky je reset malinko kratsi. Ovsem nejak zodpovedne jsem to nikdy nezkoumal. Klasiku vlastnim, omegu si obcas pujcim na strelnici.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#14 » pát 17. úno 2017, 16:44

Střílel jsem CZ75 klasika s pojistkou a P09 s vypouštěním. Klasika má úplně jiný spoušťák s čitelnějším odporem v SA. Jde poznat, kdy to vystřelí. Omega ani zdaleka ne, je to skoro pořád stejné a pak to odpálí. A rozdíl v resetu? Nebe a dudy. Reset omegy bych označil za ostudu. Kdyby to bylo DAO ok, ale vůbec ne u pistole SA/DA. No a pak když člověk chytne do ruky Grand Power, tak má stejný pocit zlepšení jako omega X klasika. Jenže tam je to klasika X Grand Power.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#15 » pát 17. úno 2017, 22:12

Ma zkusenost s omegou je prave ta, ze jsem ten bod pred vystrelem vzdy poznal. Pamatuju, jak jsem dokonce rikal kamaradovi strelci vedle na stavu, jak je to krasny, ze presne citim ten moment, kdy se pred vystrelem nepatrne zvedne odpor spouste. Ale strilel jsem v podstate jen ze dvou konkretnich pistoli, kazda s jinym spoustakem, takze nemohu zobecnovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů