CZ 75 SP-01 Shadow

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#226 » pon 15. pro 2014, 20:06

Spíš by se mi hodilo něco, aby závěr nekladl takový odpor.....to taky dokáže zařídit výměna pružiny ?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#227 » pon 15. pro 2014, 20:51

Ano slabší vratná pružina umožní natahovat závěr menší silou. A propo, když se dávají slabší bicí pružiny, případně se ještě zkracují, tak je třeba vyměnit i úderníkovou pružinu. Potom není se spolehlivostí žádný problém.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#228 » pon 15. pro 2014, 21:05

Zlata slova :-) Mě to po zkrácení bicí neodpalovalo 1 z 10. Po zkrácení uderníkové vše ok.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#229 » úte 16. pro 2014, 08:49

Kupoval jsem teď normálně s toho e-shopu CZUB 13lb bicí pružinu a přišlo to i s úderníkovou (slabší) takže jsem nemusel stříhat. Ta úderníková je opravdu o poznání tenčí a měkčí. Ale tu bicí jsem stejně ustříhl, byla strašně dlouhá.

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#230 » úte 16. pro 2014, 08:55

Mě bude stačit vyměnit tu vratnou. Odpor spouště mi přijde o.k.



Dan1911
Příspěvky: 5

Příspěvek#231 » čtv 18. pro 2014, 18:52

Koupil jsem Shadow Orange, nevyhovuje mi použité trojúhelníkové hledí a nevýrazná sv. muška.
Mířidla u starého Shadowa mi připadají lepší, mají rovné hledí a muška je výraznější, má asi 1,5 mm
vlákno?. Nevím co koupit, přemýšlel jsem od CZ-UB mířidla SET SVĚTLOVODNÁ, V4 1,5x6 mm a stavitelné hledí CZ SP-01 SW, dalo by se vybrat mezi pevným a stavitelným..., ale jakou mušku a s jakou výškou koupit, s vláknem 1 mm, nebo 1,5 mm? V CZ mi radili, že výška mušky stačí ta původní 5,25 mm, přitom pistole mi chodí na spodní okraj spíš nahoru, proto by byla lepší vyšší muška, ale jaká, postačí ta V4/6,00 mm a k tomu stavitelné hledí CZ? nebo raději jít rovnou do Zendla, ten doporučuje mušku s výškou 7,5 mm, vláno 1 mm se šířkou mušky 2,2 mm? Zendl asi má chod stavitelného hledí jiný, než-li CZ. Mě zase na světelnost připadá lepší vlákno 1,5 mm, ale to má větší šířku mušky a pravděpodobně bych musel zvětšit výřez hledí. Zendl také nabízí mušku s vláknem 1,5 mm, se šířkou 3,2 mm a navíc další problém, jak vybrat vhodné barvy pro mušku a hledí... Tento problém u CZ odpadá, výběr barev není a cena je snad menší..... :?: :idea:

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#232 » čtv 18. pro 2014, 19:15

Barvy a šířky dle gusta každého soudruha. Když ti do toho svítí slunce, je lepší 1mm schovaný uvnitř, jesli je pod mrakem je lepší origo 1,5mm venku. Alespoň já to tak vnímám. A výška mušky na flek je na mém shadow 6,25mm. Mám tam ale 6 protože se mi s tím lépe střílí, asi svalová paměť z dob předchozích, kdy mírně mířím pod střed. Oněch 5,5 origo má svůj význam. Tohle jsem vyčetl a souhlasím s tím. Při praktické, rychlé akční střelbě standardní terč, černý střed dominuje a oko špatně zaostřuje zpět na mířidla,jelikož ten střed prostě stahuje pozornost oka. Proto jsou všechny CZ z továrny s nízkou muškou, či vysokými mířidly (výsledek je stejný) , aby střelec mířil na spodní okraj či mírně pod něj. Takže záleží na každém, jak mu to sedne a třeba mě to stálo 5 světlovodných mušek různé velikosti, abych našel tu svou :-)



RadekSi
Příspěvky: 1

Příspěvek#233 » ned 21. pro 2014, 07:10

A jak poznam, ktera vratna je ktera? U orange je jedna instalovana a dve "navic"... Ktera je slabsi? A otazka, kterou pouzit pro 147 subsonic?



Dan1911
Příspěvky: 5

Příspěvek#234 » stř 24. pro 2014, 09:12

Dík za názor, je na něm kus pravdy. Já budu zkoušet dál, zjistil jsem proč mi nevyhovují mířidla, při porovnání s jinou zbraní je moucha ve výřezu úzká a je problém při opakovaném rychlém zamíření ustavit střed, ta širší moucha bude snad dobrá. Zbraň už chodí výborně, chtělo to na zajetí těch prvních asi 400, pak si sedla, začátek byl dost nahoře a horší soustřel, teď už jsem ve středu při míření na spodní okraj. Po výměně mířidel to bude ok. :lol:

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#235 » stř 24. pro 2014, 13:47

Závěr po 1500 vystřelech. Žádné známky po pilníku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#236 » úte 6. led 2015, 10:09

Tak jsem nechal u zbrojíře poladit shadow. Říkal, že vůle hlaveň-závěr u nábojové komory jsou nulové a tak ze mě nebude tahat peníze za navaření materiálu a zbroušení podle ozubů na hlavni. Mám přijít až tak za 10.000 výstřelů. Jinak mi upravil pružinu spouště, objimku v závěru stáhnul, takže vůle hlaveň objímka 0, přeúhloval kohout, aby nedocházelo ke ztrátám při pohybu v SA režimu. Nakonec stáhl rám vůči závěru, takže mini pidi vůle tam je, ale musím si s tím fakt hrát, abych ji cítil. Jsem spokojen. Střílí opravdu přesně a nepřesnost teď prisuzuji pouze sobě.



Lubker
Příspěvky: 35

Příspěvek#237 » úte 6. led 2015, 21:11

Zdravím, jak tak pročítám, úprav bylo více. Smím vědět jaká byla výsledná cena za všechny úpravy a popřípadě kde byly úpravy dělány? Děkuji

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#238 » stř 7. led 2015, 04:56

Cena byla 300,-. Nejde ale o zbrojíře s licencí, který by to dělal jako živnost. Takže bez jeho souhlasu nebudu uvádět, o koho jde. Každopádně podle jeho slov, např. pan Zendl umí to samé a se zárukou. Jen za jinou cenu.



Dan1911
Příspěvky: 5

Příspěvek#239 » ned 1. úno 2015, 13:41

Tak na druhý pokus se mi podařilo koupit tu správnou mouchu, s výškou 5,75. Větší zážitek byl, že ji poslali v polotovaru, základna mouchy bez vyfrézovaného záchytu a ulomený kus světlovodného vlákna, který si musíte zatavit..., povedlo se, ale stejně asi do budoucna tam přijde stavitelné hledí od Zendla.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#240 » ned 1. úno 2015, 14:50

Každou mouchu, co jsem koupil, jsem musel dopilovat, minimálně drážku. Někdo by se podivil a kritizoval na téma (ne) zamenitelnosti dílů. Kladem ale zůstává, že pokud se to udělá správně, sedí dokonale :) A vlákno zvlášť je výhoda, jelikož se nepoškodí při instalaci a nasadí se už na usazenou mouchu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů