TT-33

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#166 » sob 31. led 2015, 11:44

Nevíte někdo co znamenají ty ostatní značky (nad střenkou)???
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#167 » pon 2. úno 2015, 06:18

V tom kosočtverci je гис což je něco jako státní zkušebna. Následuje rok zkoušky.



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#168 » pon 2. úno 2015, 06:44

Netrefijev píše:V tom kosočtverci je гис což je něco jako státní zkušebna. Následuje rok zkoušky.



Myslíš že to budou Ruské pistole,nebo nějaké kopie???

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#169 » pon 2. úno 2015, 07:06

Nikomu nenutím můj názor, ale osobně jsem si 100% jistý že jsou to ruské pistole. Svědčí o tom značení na zbrani, roky výroby, u některých ročníků i hnědý závěr.



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#170 » pon 2. úno 2015, 07:09

OK..Díky,mám stejný názor...

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#171 » pon 2. úno 2015, 08:22

Jo ještě je tam "MC" (ta značka v levo). Je to nějaká konstrukčí a vývojová kancelář pro sportovní a lovecké zbraně (nachází se v Tule).



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#172 » pon 2. úno 2015, 23:31

Mikymoto: Střenky naprosto sedí, Tula hvězda, 1941, střenky origo CCCP okolo hvězdy !



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#173 » úte 3. úno 2015, 18:46

Můžu se zeptat, nezkoušel někdo na Tokareva nějaká modernější popř. stavitelná miřidla? Přemýšlím, že bych koupil Zastavu v devítce a na té bych ta miřidla klidně nahradil něčím pohodlnějším...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#174 » úte 3. úno 2015, 23:17

Na Zastavu ano, ale Tokareva bych fakt neprznil.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#175 » stř 4. úno 2015, 10:10

Tak jsem to taky myslel, tokareva bych nechal, ale protože mi fakt dobře sedí v ruce, koupil bych zastavu, která má vlastně stejná miřidla. A na tu bych rád dal nějaká tříbodová a pokud možno stavitelná miřidla. Tak mě zajímá, jakým způsobem to udělat, popřípadě, který puškař ve východních čechách by to spáchal...



sad666
Příspěvky: 5

Příspěvek#176 » stř 4. úno 2015, 22:41

Tak jsem si pořídil taky jedno TT 33 vybral jsem si rok 1945. Byl jsem v ZS s kolegou a ten má rok 1952. Výběr byl z více kusů, ale předválečný ročníky zrovna neměli. Už je přihlášen a odzkoušen na střelnici. Koupili jsme tam náboje lakované Multiagro. Z asi dvaceti vystřelených jeden selhač, nešel ani opakovaně. Soustřel opravdu mile překvapil. Zásobníky jsem objevil Zbraně Liberec, ale cena vysoká. Poté jsem našel a dva koupil na Parabelum shopu cena 340,- Kč a jsou na botce s očkem. Mají tam i pouzdra, takový ty do červena, píšou v dobrém stavu, dlouho uložena. Našel jsem ještě náboje Chemnitz
ty jsou podle fotky s mosaznou nábojnicí za 6,- Kč. Máte s nima někdo zkušenost? Ty levný nějak vymizeli.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#177 » stř 4. úno 2015, 23:23

Lakované náboje se spékají, mám zkušenost, lepší jsou s mosaznou nábojnicí, ale to tady také už někde je popisováno.



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#178 » pát 6. úno 2015, 08:51

DObrý den,psal jsem do Ruska a přišla mi tato odpověď,znáte někdo ty zkratky??Můžete nám teda někdo říct odkud ty Tokarevy pochází???

Zde Rusky:

Уважаемый господин Tomas Vala,

благодарим Вас за письмо.

В соответствии с товарным знаком на пистолете данное изделие было изготовлено Филиалом ОАО КБП - ЦКИБ СОО.

По вопросу маркировки предлагаем обратиться к производителю этого пистолета - Филиал ОАО КБП - ЦКИБ СОО:

Россия, 300041, г. Тула, Красноармейский проспект,17

E-mail: tulatskib@tula.net

Тел: +7 (4872) 32-04-00; факс: +7 (4872) 32-04-15


С уважением,


Заместитель генерального директора

по коммерческим вопросам


a zde překlad:

Vážený pane Tomáš Vala,

Děkujeme Vám za Váš dopis.

Podle ochranné známky na zbraň, byl tento výrobek byl vyroben pobočku PCU - TsKIB COO.

K otázce nabídky označování kontaktovat výrobce zbraně - Pobočka KBP - TsKIB COO:

Rusko, 300041, Tula, Red Prospect, 17

E-mail: tulatskib@tula.net

Telefon: +7 (4872) 32-04-00; fax: +7 (4872) 15.04.32


S pozdravem,


Zástupce generálního ředitele

pro obchodní záležitosti

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#179 » pát 6. úno 2015, 09:30

Pozor na prepis (my starsi mame azbuku este ako-tak v oku :lol: ) :

ОАО «КБП» = OAO KBP — открытое акционерное общество Конструкторское бюро приборостроения
(zhruba "otvorena akciova spolocnost 'Konstruckny urad pre nastroje") - ti maju stranky tu aj v anglictine :
http://www.kbptula.ru/en/

ЦКИБ СОО = CKIB SOO (Центральное конструкторско-исследовательское бюро спортивного и охотничьего оружия)
(zhruba "centralny konstruktersko-vyskumny urad pre sportove a lovecke zbrane")

"Officialnij sajt" toho uradu je momentalne bohuzial nedostupny :?. .

Skusil by som sa ozvat v anglictine na ten mail co ti dali na CKIB.

M.

EDIT : Podarilo sa mi nakoniec prekliknut k dalsim informaciam o CKIB, ten mail sedi (stranka http://www.npovk.ru/predpriyatiya-xoldinga_0_6.html#contacts)

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#180 » pát 6. úno 2015, 10:35

Jak jsem psal výše jedná se podle mého skromného názoru o ruské zbraně. Kouněte se na znak 2416 který se nacházá na stránce o ruských značkách na zbrani a porovnejte ho s fotografii výše...... (Stále nechápu proč se snažíte vypátrat z kterého státu jsou když je to tak evidentní).

Stránky tulatskib.ru jsou momentálně nedostupné, ale minulý týden ještě fungovali.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů