SKS - Samonabíjecí Karabina Simonov 45

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
krákorák
Příspěvky: 26

Příspěvek#16 » stř 20. úno 2013, 20:01

Simonova mám, sedí mi. Je přesnější než AK a kosa. Je to věc každého soudruha ;) , co si na simonova pověsí, ale já bych na tuhle zbraň optiku nedával. Nějak mi to k tý flintě nesedí...



X....
Příspěvky: 1

Příspěvek#17 » ned 19. kvě 2013, 05:54

Tak to ja na SKS nedám dopustit. Pořídil jsem si tohle :) a chodím sice jen na 50m strelnici, ale trefim se do "koruny"
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dudis
Příspěvky: 56

Příspěvek#18 » čtv 23. kvě 2013, 13:55

X.... píše:Tak to ja na SKS nedám dopustit. Pořídil jsem si tohle :) a chodím sice jen na 50m strelnici, ale trefim se do "koruny"



Kde se to dá sehnat v takové úpravě? Nebo to sis předělával sám?

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#19 » ned 28. zář 2014, 15:28

Tak po včerejším závodě se rozmýšlím, zda si SKS nechat či ho vyměnit za SA 58. Chtěl bych se Vás tedy zeptat, jestli je u SKSka možné nějak trochu poladit spoušť? Nevadí mi odpor, spíš bych potřeboval vyhladit chod spouště, při pomalém spouštění je patrný jeden zub. A dále mě zajímá možnost nějaké modernější pažby, jakou máte? A jaká se případně dá u nás sehnat? Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
JaroslavAD
Příspěvky: 72

Příspěvek#20 » stř 5. lis 2014, 23:16

Vyměnit,nevyměnit záleží na co to chceš,jaký způsou střelby a používání.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#21 » čtv 6. lis 2014, 08:13

Tak nakonec jsem hodně levno sehnal plastovou pažbu typu Dragunov, co se dávala na Arms Moravia. Už je po úpravě, aby šla bez problému použít s původním nadpažbím a střílí se s ní výborně. Není sice tak vzhledově dokonalá, jako moderní výrobky firmy Tapco nebo ATI, ale zato naprosto skvěle splní svůj účel. Teď už musím jenom vyřešit nastřelení, protože mi vše jde na 100 metrů na terči nekrytě ležicí figura pod desítku.



Louba
Příspěvky: 31

Příspěvek#22 » pon 16. úno 2015, 16:16

Hm tak nastav hledí na 200m, pokud budeš vysoký přenes záměrnou níž, pokud chceš střílet na flek při nastaveném hledí 100m a nepřenášet, tak nezbude nic jiného, něž otočit muškou je na to klíč stejný jako na sa58.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#23 » pon 16. úno 2015, 16:30

Díky za postřehy, už to moc neřeším. Zatím jsem nastavil na univerzál a je to lepší, ale byl jsem střílet od listopadu jen jednou. Zbraň stejně půjde za 3 měsíce do sekce Bazar.



Louba
Příspěvky: 31

Příspěvek#24 » stř 18. úno 2015, 20:58

No není to škoda? Je to zbraň za málo peněz, s celkem levným střílením. A chlebík neptá :-)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#25 » čtv 19. úno 2015, 08:47

To sice ano, ale potřebuji peníze na novou hračku :-) Taky mě až zase tolik neuzaujala, střílí se s ní pohodově a skvěle, to ano, ale prostě to není to co bych chtěl, časem bych rád našetřil na AR-15 :-) A využitelnost je s ní u mě zatím minimální, mám ji od loňského srpna a z časových důvodů jsem byl na adekvátní střelnici (100m) pouze dvakrát + jednou na závodě. Moc mě nebaví s ní bouchat ze stavu na 50 metrů.

Uživatelský avatar
OndraTKD
Příspěvky: 17

Příspěvek#26 » pon 28. zář 2015, 19:37

lidi,prosím vás,ještě jsem z SKS nestřílel ale všude se píše jak je špatná a krátká pažba. Mám 190cm a tím pádem delší ruce. bude mě fakt tak malá?? Díky všem.

Uživatelský avatar
dagobert
Příspěvky: 146

Příspěvek#27 » úte 29. zář 2015, 12:39

Musíš si to vyzkoušet, ale nejspíš bude. Už si na to stěžovaly i holčiny, kterým jsem SKS půjčil. V zásadě není problém ve stoje nebo ze sedu nebo kleku s oporou. Střelba vleže už problém být může.
Bavíme se pochopitelně o původním dřevěném zapažbení, jinak existují spousty jiných, které tento problém nemají.

Uživatelský avatar
OndraTKD
Příspěvky: 17

Příspěvek#28 » úte 29. zář 2015, 17:33

A pomohla by ta gumová botka na pažbu? Nejdelší jdem našel na netu myslim 2 palce, tak možná by i těch 5cm pomohlo. Každopádně jdu SKS zkusit na střelnici v sobotu,tak uvidím.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#29 » úte 29. zář 2015, 17:34

Botka určitě pomůže, taky jí používám ale není to samospasitelné, chce to fakt vyzkoušet.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#30 » pát 23. říj 2015, 21:39

Pani, dnes som sa zase zalubil. Mal som uplnou nahodou v ruke SKS - netusil som ze je to taka nadhera. Klasika s nabojovou schrankou, v dreve a s bodakom. Pokial mi fakt vyslovene nebude nieco vadit pri strelbe, idem do nej. Mate ju niekto v rozumnom okoli CB a boli by ste ochotni ma nechat strelit par ran ? Poprosim pripadne ponuky do SZ. Ale v najhorsom pripade ju kupim na blind - do ruky mi sedi, paci sa mi fest, za tie prachy ... vzdy ju mozem casom poslat do sveta :).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů