Smith and Wesson 1911

Původní i klony


so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#1 » ned 22. úno 2015, 16:16

Ahoj,
už od dávných let je mým snem mít Colt 1911. Při procházení internetu se mi nejvíce líbí ty, od výrobce Smith and Wesson. Vzhledově jsou velmi pěkné, a cenu ponechme stranou.

Hledám zbraň pro každodenní nošení a občasné střílení na střelnici. Zdá se mi ale, že pistole S&W 1911 jsou přímo "klenoty". Je tato zbraň tedy vhodná pro mé účely, nebo je to spíše pro "fajnšmekry", kteří ji budou mít doma v plátěném hadříku, s pár ranami na střelnici?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#2 » ned 22. úno 2015, 16:31

Ahoj - zareagujem preto, ze vizualne sa mi 1911ka tiez strasne paci, ale potom co som ju mal v ruke (bol to Ruger, takze tiez velmi slusne spracovana zbran a super optika) som zistil ze proste e-e.
Najdes tu ludi ktori ju nosia a budu na nu prisahat (kratsia verzia, jednorady zasobnik) ... a aj ludi co ti povedia ze nosit cocked & locked je podla nich kravina a radsej SA/DA, DAO resp. striker fired. Takze si ju vyskusaj ako ti sadne do ruky a na bok a rozhodni sa.

Na temu klenotov a milacikov vseobecne - pred par tyzdnami som si nechal sit kozene puzdro na S&W MP9 co je sice 'len' plastak, ale aj tak moj milacik a vadi mi ze mi ho Fobus pri suseni odiera. Na druhu stranu - co ine nosit nez zbran co s nou trenujes, mas ju rad a vyhovuje ti ? Pokial si ich teda nekupis viacej :twisted:.



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#3 » ned 22. úno 2015, 16:38

Cocked & locked? Co to znamená?

Jinak mi jde o to, jestli toho není škoda, na nošení? Vydrží tyto zbraně hodně? Jinak souhlasím :-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » ned 22. úno 2015, 16:48

Škoda to není, od toho zbraně jsou. Nosit a střílet. Ale opravdu se ujisti že chceš nosit kilo a půl železa na pásku, jde to, taky jsem ho nosil než jsem přešel na revolver.
Cocked & locked znamená nataženo a zajištěno, způsob nošení zbraní typů 1911 s SA mechanismem.



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#5 » ned 22. úno 2015, 17:04

Kilo a půl na opasku mi problém nedělá, sám mám dobrý metrák a něco...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#6 » ned 22. úno 2015, 17:10

Cocked & locked = Condition 1 = Naboj v komore, zbran natiahnuta, zaistena (Sided bol rychlejsi :)). Rychla moznost vystrelu (odistis, stlacis lahku SA spust). Inak musis u SA zbrane pred strelbou aspon natiahnut kohut (ak uz mas teda naboj v komore). Vyhody a nevyhody tu nema vyznam rozoberat, zosype sa na teba X nazorov. Nejaka diskusia ohladne roznych spustovych systemov je aj tu http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=33&t=5579&hilit=striker+fired.

Pokial zacinas strielat, fakt doporucujem skocit na strelnicu a pozicat si podla moznosti naraz klasicky DA revolver, nejaku SA (1911), SA/DA (CZ 75), striker fired (Glock). A nieco si pozriet k tym spustovym / bicim systemom. Mozeme tu do teba liat svoje nazory vrchom a spodom, aj tak si musis vybrat co sadne tebe. Ak je to 1911, tak je to 1911 ;).

Na temu skoda na nosenie - a uz sme pri tom ze milacikov treba niekolko. Rozhodne ti vec co chces nosit musi sediet, vyhovovat tvojmu obleceniu a prostrediu kde sa pohybujes, musis s nou pravidelne trenovat a musis jej verit. Takze asi tazko budes mat doma v trezore na lestenie nieco super a na boku nieco nic moc - do tych oboch veci asi v ramci tvojich moznosti vrazis to maximum co uznas za vhodne. Takze to nevylucuje mat doma v trezore nieco co s laskou pravidelne vylestis a obcas z toho vystrelis (tzv. 'Safe Queen') ;) a na boku kvalitnu zbran. Ale rozhodne nosit to co ti sedi.

Drobna otazka na zaver - je skoda nosenim osuchavat zbran co ti (keby nedajboze doslo k pruseru) zachrani krk ? Iste - nosenej zbrani kupim kvalitne puzdro, nech sa zbytocne neosucha viac nez treba, ked pridem z chladu z lesa ako teraz, tak ju rozlozim, necham vytemperovat a pretriem mastnou handrou nech zbytocne nechyta vlhkost. Ale som zmiereny s tym ze XXX vypalenych ran kazdy tyzden a puzdro na nej casom zanechaju stopy.

Nic, kava dopita, stacilo vylevu, drzim palce :).



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#7 » ned 22. úno 2015, 17:20

Díky za odpovědi, zvážím, a uvidím :-)



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#8 » úte 24. úno 2015, 11:21

Abych nezakládal nové vlákno ... Je tu mezi vámi někdo, kdo 1911 denně nosí? Zajímá mě, jak moc je takto velká zbraň vidět. Když člověk stojí, tak to asi nebude tak hrozné, ale co třeba při sezení? Obyčejně nosím rifle a košili. V současnosti nosím CZ-50 (bez poznámek prosím :D) a vnější pouzdro.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » úte 24. úno 2015, 11:23

S dobrým pouzdrem se nosí až překvapivě pohodlně. Je placatá. Délka není problém jen si ji musíš umístit na boku tak aby při ohnutí netrčela rukojeť.



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#10 » úte 24. úno 2015, 13:00

Jaké pouzdro například?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » úte 24. úno 2015, 13:45




so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#12 » čtv 26. úno 2015, 20:14

Ještě poslední otázka - pokud je 1911 bez montáže, jde nějak dokoupit a namontovat (puškařem)? Co by to asi tak stálo?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#13 » čtv 26. úno 2015, 23:48

Au au ... velmo ma srdce boli ked taketo citam ... :o
Preco preboha chces na kus klasiky montaz ? Ak chces .45ku s montazou, na trhu je dost vela veci co ta mozu uspokojit. Ale nerob to 1911ke. A ano, su aj 1911ky s montazou. A su aj samotne montaze, dokonca aj take co zvladne zalozit aj laik - ked pogooglujes tak najdes napr. http://www.recovertactical.com/shops/recover-grip-rail-system-for-1911. Ale to mi pride zverstvo. Ako by povedala moja zena "... psy a kocky taky nejime ...". Co z toho je v zemich ceskych bezne k dostaniu netusim, nemal by ale byt problem to objednat zvonku.



so92
Příspěvky: 39

Příspěvek#14 » pát 27. úno 2015, 09:36

Vím vím... Milovníkům klasiky se omlouvám. Jen mi začala v hlavě vrtat otázka, jestli je 1911 opravdu to, co chci. Chci říct, jde o velkou, těžkou zbraň s "malou" kapacitou zásobníku, těžko proveditelnou "modifikací" (například spouště, celkem nevhodným způsobem pojistek, atd, atd, ...

Na druhou stranu se mi ale velmi líbí její vzhled a "majestátnost". Absolutně se nedá srovnat s těmi plastovými "hračkami". Na druhou stranu ty plastové hračky mají spoustu výborných vlastností.

Chci zbraň na nošení (váha mi ale nevadí) a občasné zastřílení na střelnici. Nic profesionálního, čistě pro zábavu například s rodinnou a podobně.

Co si o tom myslí ostatní?



robokop
Příspěvky: 198

Příspěvek#15 » pát 27. úno 2015, 10:29

Taky jsem celkem nedávno dumal, co koupit. Zavrhl jsem plasty ("je to přece od pohledu hnus") a pořád prohlížel velká železa, protože jsou prostě krásná. Po půl roce a potěžkávání v prodejnách jsem koupil HS-9, tedy plast (nechtěl jsem se zařadit mezi glokaře) . Spolehlivá, relativně "lehká", funkční, "bezúdržbová". Dále jednu další malou ráži na nošení všude. A to velké železo přijde na řadu taky. (Ještě se mi také líbí velké revolvery)
Prostě přijdeš na to, že jedna nestačí. Takže tu 1911 klidně kup.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti