Lupara

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#46 » úte 31. bře 2015, 19:16

Tak mám nový přírůstek do rodiny. Přijde mi to jako ideální kompromis aby se s tím taky dalo nějak rozumě mířit. Hlavně jsou 12" a o kus zkrácená pažba se kterou jde pořád přilícit a opřít do ramene.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#47 » stř 1. dub 2015, 05:21

Vpadá velmi pěkně.
Můžu se zeptat jaký byl legislativní postup při úpravě ? (katerogorie zbraně, tormentace nebo povolení, atd.?)

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#48 » stř 1. dub 2015, 17:27

Je to pořád stejný. Policajti -> balistika -> puškař -> zkušebna -> policajti. Kategorie B. Někdo sice tvrdí, že zkušebny netřeba, ale výklad zákonů se může od oddělení k oddělení lišit ( co policajt, to vlastní názor) ale jak je na to papír se štemplem, tak si pak můžou remcat co chtěj.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#49 » stř 1. dub 2015, 17:37

To mě zajímá. Vyhnali tě před úpravou na balistiku? A co na tento průběh (nutnost zkušebny) puškař. Můžeš sdělit pod koho spadáš v rámci kontroly zbraní PČR? Kam jsi to dával na zkušebnu? Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#50 » stř 1. dub 2015, 19:35

Praha 5. Od minulého roku musí každá zbraň před úpravou na balistiku. Na zkušebnu to dává nově puškař, dříve si to člověk mohl dát na zkušebnu sám. A dávaj to v Praze na Žižkově.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#51 » stř 1. dub 2015, 21:19

Pěkné, ale pouze na obranu !
Nakonec, proč ne.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#52 » stř 1. dub 2015, 22:48

Na obranu? Ale kde že, na obranu mám 500SW, tohle je na blbnutí. :lol: :thumbup:



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#53 » čtv 2. dub 2015, 05:22

ještě krátký dotaz: jak tě vyšly cenově poplatky ?

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#54 » čtv 2. dub 2015, 07:54

Už to je pár měsíců, takže si to nepamatuju. Balistika je zdarma, puškař stával okolo 800 stovek zkušebna asi 1000 a protože to tam dává puškař, tak si za to taky vezme něco navíc. A policajti změna kategorie.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#55 » čtv 2. dub 2015, 11:17

Promiň ale nevím o ničem, co by toto od minulého roku upravovalo. Ani nevím proč by musel dávat zbraň na zkušebnu puškař. Pokud by změnu kategorie řešila zkušebna, bylo by to podstatně dražší. Policie tě tam samozřejmě může poslat pokud se jí nelíbí technický stav zbraně ale ke změně kategorie z důvodu zkrácení zbraně ověření nutné není. Jak už jsem výše psal, kolega nechával dělat Luparu z jednušky IŽ, přičemž nechal rozměry takové, aby ke změně kategorie nedošlo. Takto to řešil, protože hodlal zbraň i půjčovat a to by u kategorie B nešlo. Žádná balistika ani zkušebna se nekonala. Pokud by měnil kategorii, musel by pouze žádat o povolení na danou zbraň, než by ji převzal od puškaře po úpravě. Mám dost zkušeností s různým přístupem policie v rámci jednotlivých služeben ale tohle je už hodně silná káva. Jak jsi tu zbraň na balistiku posílal?

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#56 » čtv 2. dub 2015, 21:31

Na balistiku jí posílají policajti. Poslední dvě lupary to už neminulo a vždy to trvalo asi 3měsíce. Netvrdím že to má oporu v zákoně, nehledal jsem to. Jen sjem udělal co po mě chtěly.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#57 » pát 3. dub 2015, 06:42

Je v tom zkratka bordel. Kazdy si vyklada zakon, jak chce a neni k nemu zadna metodika aby jednani policie bylo v republice vsude stejne a jednotne. Jde pak o diskriminacni pristup, kdyz ti zbran v podstate na tri mesice zabavi pro balisticke posouzeni a pak zbytecne zaplatis cca 1000,-Kc za opakovane overeni zbrane.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#58 » pát 3. dub 2015, 22:19

No, nevím na blbnutí, asi ano, ale k čemu jinému.
V trezoru bych jí taky mohl mít, ale proč.
Každý máme jiné priority, omlouvám se, pouze můj názor !Jinak se mně líbí.

Uživatelský avatar
Simona
Příspěvky: 50

Příspěvek#59 » pát 4. pro 2015, 16:13

Ahoj. To Tom : obě jsou krásne, ale přeci jenom ta maxi zkrácená je hezčí. Teď v prosinci dělám zkoušky. Pokud vše dopadne dobře, tak po pořízení krátké a nějaké brokny na asfalt, je hned takováto kráska v pořadí. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenost, jaký je rozdíl v držení, kopání mezi 12" a 16" varianta do ruky - max zkrácená pažba. Předem děkuji za zkušenosti.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#60 » sob 20. úno 2016, 08:14

Tom: prosímtě čím spadla ta poslední lupara do kat. B? Jestli dobře počítám, tak 12" je 30,48cm. Tudíž kvůli délce hlavní ne a tím pádem musí být tedy celková délka menší než 60cm, je to tak?
Jinak včera to vedle nás na Květnici někdo kropil luparou, nebyls to ty? :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů