Poraďte jak reklamovat náboje.



mlok
Příspěvky: 72

Příspěvek#1 » ned 12. dub 2015, 14:31

Zdravím střelce a prosím o radu.
Mám větší množství třeliva od jednoho nejmenovaného výrobce. Nemohu vygooglit nějakou normu, kolik selhačů může být v krabičce či krabici, jak dokázat nespolehlivost střeliva apod. Po delaboraci jsem zjistil výrazné podlaborování. Na střelnici řešíme často uvázlou střelu v hlavni, uváznutí nábojnice ve výhozném okénku, nepřebití a další negativní jevy. Náboje jsou stříleny z různých zbraní se stejným výsledkem. Máte vůbec někdo zkušenosti s reklamací střeliva? Jak jste to řešili? Poraďte prosím. Děkuji Mlok.



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#2 » ned 12. dub 2015, 14:35

ja resil reklamaci střeliva zkončilo to tak že mi bylo vysvetleno že naboje jsou v normě a že to mužu zkusit ale stejne nic nedostanu a to byla závada že nešel ani plny naboj vložit do komory jak byl nafouknuty neuznali mi to ani když jsem prisel s náboej a hlavní na prodejnu a ukazal co mi to delá mym stestim bylo že do komor jinych značek zbrani se všel takže jsem je na strelnici rovnou prodal strelci vedle mě

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » ned 12. dub 2015, 15:07

Jako každý jiný zboží, reklamovat u prodejce a když reklamaci neuzná tak zbývá jen nechat vyhotovit znalecký posudek a řeši soudní cestou.



jakolev3
Příspěvky: 23

Příspěvek#4 » pon 13. dub 2015, 09:04

sided píše:tak zbývá jen nechat vyhotovit znalecký posudek a řeši soudní cestou.


to ano, lenze to by sa muselo jednat o tisice kusov, aby sa toto vyplatilo..to by musel Mlok napisat, kolko ks streliva povazuje za vacsie mnozstvo? a meno toho nemenovaneho vyrobcu? :twisted: nejedna sa nahodou o prebijaky?



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#5 » pon 13. dub 2015, 11:17

Taky jsem koupil za levno 9luger, značku se podívám doma. Nefungujou v ničem, kromě zbraní s neuzamčeným závěrem. Pistole Glock,CZ75 prostě nepřetáhnou závěr.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#6 » pon 13. dub 2015, 13:05

petrx píše:kromě zbraní s neuzamčeným závěrem


Teď budu trochu OT, ale nedá mi to se zeptat. Já myslel že 9mm luger už musí mít uzamčený závěr vždy (u pistolí). Leda že by jsi měl na mysli samopaly - chápu to správně?



jakolev3
Příspěvky: 23

Příspěvek#7 » pon 13. dub 2015, 13:47

mikymoto píše:Já myslel že 9mm luger už musí mít uzamčený závěr vždy (u pistolí). Leda že by jsi měl na mysli samopaly - chápu to správně?


to plati OD 9mm...aj ked myslim, ze pistoli s cisto dynamickym zaverom v 9mm Luger sa vela vyrabat nebude...ale par ich urcite je (napr. Jennings Nine)



mlok
Příspěvky: 72

Příspěvek#8 » pon 13. dub 2015, 13:58

Ahoj střelci.
Jedná se asi o 7 tis. nábojů, z toho je asi polovina originál a polovina přebíjenek. Jméno výrobce zatím nezveřejním. Předpokládám, že nějaká norma musí určovat, kolik může být selhačů např. na 1000 ks nábojů, jen to nemohu nikde najít. Děkuji za reakce. Mlok.



markus
Příspěvky: 33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pon 13. dub 2015, 14:23

Limit? Jiného výrobce s kombinací originál+přebíjené neznám.



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#10 » pon 13. dub 2015, 18:36

Ano fungovali v Evu a Uzi

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti