Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
gabo
Příspěvky: 3

Příspěvek#31 » pon 17. kvě 2010, 06:52

.... mam oba vyse zminovane pripravky,ale zaden zazrak se nekona,pokud mas v prechodaku nazehlene olovo,pomuze pouze fosforbronzovy kartac a pot :-)

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » pon 17. kvě 2010, 15:59

Tak podle vyjádření puškaře je šedý povlak na skluzavce a ústí hlavně způsoben tepelným zpracováním, vyčistit jej nelze, ale ničemu nevadí. To by taky vysvětlovalo, proč se nechytala ani zubní pasta a usilovné drbání :) .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#33 » pon 17. kvě 2010, 17:45

Vyčistit ne, ale vyleštit to musí jít, minimálně ta skluzavka. ( Asi jsi nepoužil tu správnou pastu s mikrogranulema :lol: )
Ale není zas až tak nutné se tím trápit pokud vše funguje.

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#34 » stř 9. čer 2010, 19:17

Plánoval jsem na čištění 858 koupit Boresnake a narazil jsem na tohle:

http://www.zelenysport.cz/scripts/podro ... p?IDZ=3428

Je to zhruba o polovinu levnější a na první pohled to vypadá stejně.

Netušíte v čem je rozdíl? Uvítám i případné zkušenosti s tímhle způsobem čištění. Zatím drhnu jen koudelí... :)

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » stř 9. čer 2010, 21:29

hlaveň mojí 58ky čistím žíněným kartáčem, který je součást dodávaného čištění, parkrát prostříknu konkorem a pak namotám hadr popřípadě papírový ubrousek na koudelníček a dokonale vyčistím, nakonec nastříkam ještě na ten hadr olej a párkrát protáhnu. (+samozřejmě čištění komory, pístu a ostatních částí)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#36 » ned 18. črc 2010, 13:13

Jakde: koupil jsem si to pro 9mm a zkoušel jsem to, zatím funguje, bohužel to nemůžu srovnat s jinou značkou.
PICT4071_1.jpg
PICT4072_2.jpg

Koupil jsem si rovněž sadu na čištění od 4,5 - 18,4mm v praktickém kufříku. Do teď jsem měl na jednotlivé ráže od různých výrobců a nešlo to vzhledem k různým závitům kombinovat a i uložení bylo takové nepřehledné. Doufám, že teď už se mi ten pořádek v tom bude dařit udržovat.
PICT4073_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#37 » ned 18. črc 2010, 13:38

Tu chybu s kufříkem jsem udělal taky :( je to takový hrachovina že svět neviděl. Zadarmo drahý. Po druhém pucování se to rozsypalo a konec. Navíc kartáčky mají jiný závity takže nepasujou na jiný hefty a je to celé na vyhození :evil:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#38 » ned 18. črc 2010, 13:52

To jsi mně nepotěšil, snad budu mít více štěstí, já tomu čištění zas tak moc nedávám.



Honza88
Příspěvky: 38

Příspěvek#39 » pon 9. srp 2010, 11:19

ahoj, dneska sem se stal šťastným majitelem cz 858 tactical, a tak bych se chtěl zeptat, jestli by někdo nemohl napsat kompletní postup při čištění zbraně. Co všechno vyčistit, jakým přípravkem, co promazat, prostě co možná nejpřesněji. :)

Předem moc díky za odpověď.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » pon 9. srp 2010, 14:11

-> Honza88
všechno pročistit olejem (konkor;wd40) hlaveň protáhnout žíněným kartáčkem, pak pročistit hadrem nebo já používám papírový ubrousky. Důležité je pořádně očistit oblast pístu, tam je největší bordel. Vnitřek těla a spoušťový mechanismus otřu mírně naolejovaným hadrem. Zavěr a jeho součásti namazat a otřít. Je to vojenská zbraň, takže na všechno přídeš sám a pak chytneš grif. Třeba mě překvapilo, jak lze setavit čištení z olejničky a částí vytěráku a zajistit to jehlou - ale to jen proto, že jsem pořádně nečetl manual :) Jako dotaz můžu položit - jak lze pohodlě vyčistit píst od splodin? Ze začátku to šlo, ale teď už je pěkně černej.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#41 » pon 9. srp 2010, 15:41

Písek na nádobí byla oblíbená finta bigošů :lol: nechci vám rozšlapat hračky ale čištění pístu a komůrky do kovového lesku má význam pouze estetický a pro váš dobrý pocit. Pucování jakýmkoli abrazivem mu spíš uškodí. Existují zbraně fungující na stejném principu které se v tomhle místě vůbec nerozebírají (nebo tak jednou za rok) a ani nemají chromovaný píst. Jinak ke kose ještě jeden tip, pokud dochází k závadám na samonabíjecí funkci tak doporučuju jako první krok vyměnit právě repulzní pružinu plynového pístu. Pokud je trochu unavená tak flinta nešlape jak má a napružení pomůže jen na pár ran.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#42 » pon 9. srp 2010, 17:26

Šlic v pístu čistím drátkem obaleným textil. vlákny na čištění dýmek lehce máznutým Cifem a knálky nad laufem též.



kray
Příspěvky: 1

Příspěvek#43 » ned 22. srp 2010, 17:12

Ja pouzivam uz asi 2 a pul roku Olej ceske Vedecko od ceskeho vyrobce..
slozeni ma temer totozne, jen je za lepsi cenu

http://www.panoil.cz/konzervace-zbrani-c5/s-1

jinak Konkor 101 je klasika



Honza88
Příspěvky: 38

Příspěvek#44 » čtv 30. zář 2010, 16:53

ahoj, chci se zeptat na jednu věc ohledně čištění cz 858... má se závora, závorník a průžiny vratného ústrojí nějak promazávat - nanést na ně tenkou vrstvu oleje nebo tak? předem díky za odpověď

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#45 » čtv 30. zář 2010, 18:35

Honza: přesně tak, trošku Konkoru nebo motorové syntetiky. Nejlépe otřít v mastném hadru.

kray: WD můžeš použít na čištění ale v žádném prípadě nemaže a nekonzervuje. Naopak se po krátké době odpaří a zůstane holé železo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů